Akrep Burcu 2008 Ağustos yorumu

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Akrep Burcu 2008 Ağustos yorumu
akrep burcu tarih aralığı
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Akrepler Ağustos ayında aşk ve ilişkiler evinizden direk olarak geçecek bir gezegen transiti olmadığından, bu evlerin yönetici gezegenlerinin durumunu incelemek gerekiyor. Özellikle ciddi ilişkinizle alakalı konularda veya şu aralar ilişkiniz olmasa bile beraberlikler konusunda iki önemli tarih aralığından söz ederek yorumunuza başlamak istiyorum. Bunlardan birincisi 12 Temmuz-6 Ağustos yani siz bu satırları okurken hala devam eden Venüs gezegeninin Aslan burcu ve yine Venüs gezegeninin 6 Ağustos-30 Ağustos arasındaki Başak burcu seyridir.
Bunlardan 12 Temmuzda başlayan ve 6 Ağustosta sona erecek Venüs Aslan sizler açısından biraz daha sıkıntılı bir süreci göstermekte. Venüs bu tarihler arasında size neyi söylemekte bunu beraberce inceleyelim. Öncelikle Aslan burcundaki Venüs ilişkinizle alakalı olarak her iki tarafın da yüzleşmelerden kaçınması anlamına gelebilir. Aslında bu tarihler arasında gerçekten istediğiniz şey sevgi görmektir. Bu öylesine bir ihtiyaçtır ki sizin kimliğiniz üzerinde etkisini hissettiğinizde hem ilgiye açıksınızdır hem de hakimiyet kurmaya gönüllü. Bu iki çelişki öyle gariptir ki, birlikte olduğunuz kişi size sevgiyle yanaştığında mutlu olduğunuz halde, bir yandan da güçlü olan ben olmalıyım şeklinde tavırlar içine girebilirsiniz. Bunun nedeni kuvvetli görünmek arzunuzdur. Belki aranızda sorunlar vardır veya diyelim ki bir ilişkiniz yok sizin kendi içinizde aşk konusunda problemleriniz vardır. O zaman bunları çözümleyerek kurtulmak en doğru yol iken, üstünü örtmek veya hala aynı sorunlarla yaşarken eksiklerinizi kabul etmemek ne derece doğrudur? Belki siz ilişkinizin verimli bir şekilde yürümesi adına ve kendinizi toplum içinde kuvvetli göstermek adına bu hakimiyeti elinizde tutmak istiyorsunuz. Fakat ruhunuzda hala doyumsuzluk, mutsuzluk varsa o zaman bu azametli duruşa neden ihtiyacınız olsun ki. Bir yandan iş yaşamında savaş verirken, başarılı olmaya çalışırken sizi en fazla mutlu edecek olgunun tutarlı bir ilişki ve sağlam bir beraberlik olduğunun gayet bilincindesiniz ama bunun için yapılması gereken düzenlemelere hazır olmalı ve sabır göstermelisiniz. Tek başınıza bunları yapamayacağınıza göre güç ve kontrol sağlamayı bir yana bırakarak ihtiyacınız olan şeyin sevgi, ilgi olduğunu ancak böylece daha başarılı olabileceğinizi ve bu başarının sorunları birlikte aşarak sağlanabileceğini ifade etmelisiniz. 6 Ağustos tarihine kadar burcunuz üzerinde genel olarak hissedilebilecek bu duygular özellikle yükselen ve ana burcu Akrepler için yani duble akrepler için daha fazla önem taşıyabilir.
Evet şimdi de gelelim 6-30 Ağustos Venüsün Başak burcu seyrine. Bu seyir bir önceki Aslan seyrindeki hakimiyet ve güçlü görünme arzusunun, mükemmeli isteminiz adına, kendiniz veya partnerinizle ilgili olarak eleştirilerde bulunulmasına neden olabilir. Venüs Başakta düşük enerjili bir etkidir. Bu durum doğal olarak aranızdaki arkadaşlığın sürmesi veya bağın sürdürülmesinde bir sorun yaratmasa da, kimi zaman kendinizi suçlamaya ama bir çeşit kurban psikolojisi altında olayları ele almaya başladı mı üzerinde düşünmenizi gerektiricidir. Burada önemli olan varolan problemlerin yarattığı karışıklığa düzen getirmek, şu andaki soruna odaklanmak, birbirinize karşı şefkatli davranmak, olayları iyi analiz etmek ve ılımlı davranmak olmalıdır. Korkularınız olsa bile sosyal hayatın içinde yer almalı, ayrıntıların fark etmeli, biraz daha sakin olmaya çalışmalısınız. Kendinizi kader veya başka bir nedenden dolayı mağdur görmeye çalışmadan, belirli bir plan yaparak ilerlemeli, bağımlılıklarınızın esiri olmamalısınız. Eğer bu süreçte aşk konusunda sorunlarınız büyürse veya bir şeyler yoluna girmediyse gerçeklerden kaçıp başka şeylerle teselli bulmak yerine bilakis sorunların üstüne giderek kendinize yeni bir sayfa açmalısınız. Aşırı duyarlılık, kendinize güvensizlik, yetersizlik duygusu altında geri çekilmek ilişkinizle ilgili veya genel olarak aşk hayatınızla alakalı olarak hüzün getiricidir. Belirsizlikler karşısında yapacağınız tek şey vazgeçmeden önce mücadele etmeye hazır olmaktır. Siz mücadelenizi verin olmuyorsa olmuyor ama en azından bir çaba gösterilmiş olur. Bu sizin tarafınızdan veya ondan veya her ikiniz birlikte farketmez, yapılması önemlidir.
İş ve Kariyer
Sevgili Akrepler, Ağustos ayı içersinde mesleki yaşamınız ve kariyerinizle alakalı konularda etkili olacak 1 Ağustos Güneş tutulması son derece önem arzetmekte. Öncelikle bu oluşumdan söz ederek başlamak istiyorum. Tutulmalar her zaman değişimin öncü işaretleri olduklarından astrolojik olarak analizlerde en fazla üzerinde durulan gökyüzü oluşumlarıdır. Her tutulma oluştuğu burç ve yaşam alanına göre önem arzetmektedir. Sizler için gayet faydalı olacağını düşündüğüm Aslan burcundaki Güneş Tutulması bireysellik duygunuzu açığa çıkarabileceğiniz, kendinizi aktif bir şekilde gösterebileceğiniz, gönlünüzdeki arzuların gerçekleşmesi yolunda azimle yol alacağınız bu tutulma, aktif iş yaşamınız açısından de değer taşımaktadır. Coşkulu, özgüvenli, risk almaya gönüllü ve başkalarıyla ilişki kurmakta başarılı olmanızı sağlayan bu önemli enerji, mesleki olarak bir yeniliğin, ön plana gelmenin ve bir değişimin de belirleyicisi olarak sizlere geliştirebilir, olgunlaştırabilir, büyütebilir. Özellikle eğitim hayatının üst seviyelerini tamamlamış, uzmanlaşmış kişiler için bilgi ve tecrübelerini ifade edebilecekleri bir alanda yeni bir unvan elde etmenin göstergesi olabilir.
Yıllarca didinip çalıştığınız emek verdiğiniz iş alanında yöneticilik pozisyonuna gelmeniz anlamı da taşıyabilecek bu tutulma başladığı tarih olan 1 Ağustosla sınırlandırılmamalı, geniş bir alanda düşünülmeli fakat bu tarihin sizin yaşamınızda önemli bir dönemecin ilk startı olabileceği de göz önüne alınmalıdır. Öncelikle şunu bilmenizi ve muhakkak uygulamanızı öneriyorum. Artık mesleki veya toplumsal konumunuzla ilgili konularda sorumluluklarınızın artışını gönülden kabul etmelisiniz. Bu son derece önemli. Zaten bu sizin genel doğanızda olan bir özelliktir. Şöyle bir etrafınıza bakarsanız yönetimin üst kadrolarında çoğunlukla Akrep burçlu azimli, kararlı ve kontrol sahibi insanlara rastlanır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Yaşamınız kendi içinde akıp giderken siz belki bu tutulmayı hatırlamayacaksınız bile, ama bilin ki bu tarih itibariyle her tutulmada olduğu gibi gelişmeler içten içe bir oya gibi sizi işlemeye devam edecektir. Geçtiğimiz 7 Şubattaki tutulmayı hatırlayın ev yaşamınız, güvence duygunuz, yuvanız, ailevi ilişkileriniz üzerinde yavaş yavaş etkisini göstermeye başlamıştı. İşte 1 Ağustos tarihi de mesleki konumunuz ve toplumdaki yerinizle ilgili sizi geliştirecek ve kimlik duygunuzu sergilemeniz adına size destek verici olacaktır. Umarım herşey istediğiniz şartlarda ve istediğiniz şekilde gerçekleşir.
Sevgili Akrepler 12 Temmuz itibariyle Aslan burcunda seyrine başlayan Venüs gezegeninin 6 Ağustos tarihine kadar sürecek seyri ciddi beraberlikler konusunda etkili olabildiği gibi, mesleki faaliyetleriniz, otorite konumunda bulunan kişilerle olan ilişkiniz ve toplum içindeki yerinizle alakalı her konularda da etkilidir Yalnız bazı hususları da göz ardı etmemek gerekebilir. Çünkü su grubuna dahil olduğunuz için doğal olarak dışarıdaki koşullar veya bazı insanların sizin üzerinizde hakimiyet kurmaya çalıştıklarında duyarlı hale gelmeniz, etkilenmeniz ve tepki vermeniz mümkündür. Tabi ki bu tepkiler Venüsün yapısı gereği öyle şiddetli değildir sadece büyüklerinizle veya patron konumundaki kişilerle işin veya sorumlulukların gereği daha dikkatli olmayı gerektirmektedir.
Girişimlerinizde onların gücünün farkında olmak ve içinde yer aldığınız ortamın şartlarına göre davranmak esastır. Burada tam tersi benim kurallarım, isteklerim geçerli demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. Ailevi ilişkileriniz açısından da durum böyledir. Siz kendi fikirlerinizi kabul ettirmek istersiniz fakat onlar kendi koydukları kurallar içinde davranmanızı bekleyebilirler. Demek oluyor ki bu tarihler arasında Mars yönetiminde olan siz Akreplerin sert yönlerinizi yumuşatmanız ve etrafınızdaki insanlarla ilişkilerinizi belirli bir sıcaklıkta tutmanız gerekmektedir. Bu enerjinin bir başka yansıması ise, toplum içindeki yerinizi belirleyecek mesleki seçimlerinizde popülerliğinizin önemli bir yeri olacağıdır. Bugüne dek oluşturduğunuz çevreniz ve çevrenizle aranızdaki bağ dokunuzun sağlam oluşu, size iş yaşamınızda veya ilişkilerinizde ön planda olabilmeniz açısından destekleyici olabilir. Benim bu süreçte size tavsiyem, potansiyel yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz şekilde iş seçiminde bulunmanız veya şu an bulunduğunuz pozisyonda iyi bir noktaya gelebilmeniz adına güçlü pozisyonda bulunan kişilerle sıcak ve candan bir ilişki kurmaya çalışmanızdır. Madem kuralları koyanlar onlar o zaman uyum sağlamaya çalışmak gayet akıllıca olacaktır.
Mesleki yönden etkili olabilecek bir başka enerjiniz ise, 22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Güneş gezegeninin Aslan burcu seyridir. Kariyer hayatınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olması dolayısıyla bu transitleri en az yöneticiniz Mars kadar değerlendirmeye almak gerekiyor. Bu tarih aralığında Güneş, mesleki yaşamınızda ilerlemek veya yeni bir meslek edinmek, toplum içindeki kimliğinizi oluşturmak veya kuvvetlendirmek adına son derece önemlidir. Siz bu süreçte, astrolojik özelliğiniz olan, amaca yönelik olma gücünüzü, değişimde bulunmak adına kullanabilir ve hedefinize kitlenebilirsiniz. Güneş astrolojide, yaratma güdüsü, yoktan var etme çabası, bilinçli kararların uygulanması ve kişinin kendini ifade edebilme gücüdür. Bu güçle insan, yükselen egosu sayesinde kendine yakışan seçimlerde bulunabilir, ilgi merkezi olabilir, gerçeklerin ışığı altında ilerleyebilir. Tabi ki kişinin bencil olan yanı bu süreçte daha fazla beslenir, beslenmesi de gerekir. Lakin bu güdüsel tavır, insanları amaçları için kullanmanız veya sonuç yöntemi mazur gösterir sözüne uygun bir şekilde hareket etmeniz anlamı da taşımaz.
Belli bir saygınlık, düzeyli bir tavır, mütevazi bir şekilde ilerlemeyi gerektirir. Yani bir krala ve kraliçeye yakışacak şekilde. Hem güçlü hem gücünü kontrol edebilmeyi bilen bir kişi olmanız gerekir. Bu dönemde, özellikle mesleki ihtisaslaşma alanında, yöneticilikte, güçlü bir kadronun içinde liderlik yapmanızda, sanatsal, sportif bir alanda boy göstermeniz ve ifadeye yönelik bir meslek edinmeniz mümkündür. Kısa süreli bir etki olmasına rağmen, yönetici olduğu burçta ilerleyen Güneş, geçtiği yaşam alanınızı da düşünürsek hakikaten çok faydalı gelişmeleri tetikleyebilir. Size düşen kendinizi ifade etmek, seçenekleri değerlendirmek, kendinizi tanıtmak, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz alanlarda boy göstermek ve cesur davranmaktır. Siz bunları yerine getirdiğinizde göreceksiniz ki, siz özel birisiniz ve azmettiğinizde en yüksek noktaya da gelebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi Ağustos ayında Güneş Tutulması başta olmak üzere bütün enerjiler son derece önemli. Kendinizi mesleki açıdan yeni bir sürece hazırlamanızı sağlayacak bu tutulma yaşamınızdaki değişimin de işareti. Umarım sizler bu enerjilerden yararlanacak şekilde yaşamınızı düzenler, eksiklerinizi tamamlar ve yarınlarınız adına olumlu adımlar atabilirsiniz. Evren her gün her ay her yıl bizlere farklı alanlarda fırsatlar şanslar sunmakta. Kimi zaman dersler vermekte kimi zaman umutlandırmakta. Önemli olan ne istediğimizi bilmek ve buna göre yeteneklerimizi açığa çıkarmak, kendimizi doğru bir şekilde ifade edebileceğimiz seçimlerde bulunmak ve kaliteli bir yaşam sürmekse, evrenin bize sunduğu enerjilerden olumlu bir şekilde yararlanmayı bilmeliyiz. Zorluklar, eğer tercihimiz doğru ise gelişmemiz yolunda basamak, eğer yanlış ise bizim için bir derstir diye düşünmek gerekmektedir.
Para Konuları
Ağustos ayı, güneş tutulmasının kariyer evinizde meydana gelmesi dolayısıyla doğal olarak yavaş yavaş gelişmelerin ve düzenlemelerin etkili olacağını ve bu düzenlemelerin size maddi açıdan da rahatlatıcı gelebileceğini, fakat bu durumu geniş bir zaman aralığı içinde düşünürsek sabırlı olmanız faydalı olabilir. Bu ay içinde parasal kazanımlarla ilgili konularda 12 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda seyir halinde olan Venüs, Güneş ve Merkür gezegenlerinin para evinizin yöneticisi Jüpiterle olan görünümleri dolayısıyla iş hayatınızla ilgili konularda henüz aydınlığa kavuşmayan noktalar nedeniyle otorite konumunda bulunan kişilerin daha baskın olacağının göstergesidir. Bu nedenle maddi açıdan güçlenmek istiyorsanız ilişkilerinizi düzgün tutmanız, kendinizi olumlu bir şekilde ifade etmeniz ve iletişiminizde karşılıklı hoşgörü ve sabrı göstermeniz gerekebilir.Kimileriniz için hayatın güzelliklerini yaşama ihtiyacının yoğun olduğu bu zaman aralığında parasal kazanımlarınızla ilgili belirsizlikler devam ettiği için harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Ulaşım, haberleşme, seyahat v.b konularda daha fazla para harcama göze çarpabilir. Ben bunu yaz oluşuna bağlıyorum.
10-29 Ağustos arası devrede ise, belirsizliklerin düzelmeye başlamasını gösteren bazı durumlar, haberler, daha titiz, sistemli bir şekilde hareket etmenizi sağlayıcıdır. Yani bir tür umutlanma hali gibi. Ayrıca bu devrede iş, eğitim, seyahat konularında masraflar göze çarpabilir. Fakat bir önceki süreçte olduğu gibi rahat tavırlar göstermez, dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz.
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-9-12-13-14-17-18-19-20-21-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-22-23-28-29
Yeniay : 7-8-9
(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 22-23
(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
 

Benzer İçerikler

Üst