Akrep Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep Burcu 2008 Kasım ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Akrepler Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde bir çoğunuz yeni bir yaşa girdiniz veya girmek üzeresiniz. Sizlere köşemiz adına mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ederek yorumunuza başlamak istiyorum. Aşk hayatınızla alakalı konularda ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin 18 Ekim tarihinde başlayan seyri gerek yakın çevrenizle olan ilişkinizde gerekse ciddi beraberliğiniz, aşk hayatınızla alakalı konularda gayet etkili bir seyir olarak dikkat çekiyor. Venüs astrolojik anlamı olarak başkalarıyla yakınlık kurma ihtiyacının belirteci olduğundan doğal olarak karşı cinsle olan temasta en önemli gücümüzdür. Venüs 18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda ilerlediği süreçte, bu yakınlık ihtiyacının içinde kişisel değer kavramları ön plana çıkabilir. Yani partnerinizle aranızdaki bağlantıda birbirinizden farklı düşünüyor olsanız dahi, her türlü konuda ortak bir nokta oluşturmanız gerekebilir.
Bu ister kaynakların birleştirilmesi şeklinde olsun, isterseniz fiziksel anlamda farketmez, iyi niyetin ön planda olacağı ve aranızdaki bağ duygusunun manevileştirilmesi söz konusudur. Yani birbirinize değer vermeli, sahip olduğunuz sevgiyi yüceltmek adına karşılıklı özveride bulunmalısınız. Bu enerjinin bir başka yansıması ise, ilişkinizin gelişimi ve büyümesi adına, kaynaklarınızı birleştirme çabanızdır. Yani geleceğinizi garanti almak için, sen ve ben demek yerine biz duygusu içinde, kazançlarınızı birleştirerek güce dönüştürmek. Bu enerjinin kimi Akrepler için anlamı ise, ilişki konunda güvenlik ihtiyacınızın yüksek oluşudur. Yani karşınıza çıkacak kişinin veya birlikte olduğunuz kişinin, beraberliğinizi koruyan ve kollayan bir bir düşünce yapısında olmasını arzu edebilirsiniz. Nasıl insan sahip olduğu bir şeyi kaybetmekten korkuyorsa, ilişkisinde de dikkatli olmalı ve özen göstermelidir diye düşünebilirsiniz. Kimilerinizde ise, hali vakti yerinde biriyle yapılacak bir izdivaç ihtiyacının göstergesi olabilir. Bu kişi sayesinde sizin de kazanımlarınız çoğalacak, böylece hayatın yükünü birlikte paylaşacağınız bu insanla daha rahat bir yaşam sürebileceksinizdir. Tabi ki Yay burcu süreçlerinde iyimserlik fazlasıyla ön plandadır.
Yani insan, hayata herşey iyi olacak düşüncesiyle bakabilir. Fakat bilirsiniz Akrepler kuruntu ve saplantıya açık kişilerdir. Size göre, görünenin arkasındaki gerçekler çok daha önemlidir. O yüzden de güvence olgusu daima aklınızdadır. Bugünün yarınları var düşüncesi içinde olacağınız bu etki altında, hayatınızı daha refah geçirme isteğiniz yoğundur. Garip bir iyimser havanın oluşması da mümkündür. Kimi Akrepler, bu tarihler arasında, birebir ilişkilerde kazanç-kayıp konusunu fazlasıyla önemseyebilirler. Yani yeni başlayan bir beraberlikte veya şu anki mevcut ilişkinizde hayatınızı son derece sağlam temeller üzerine inşa etmek isteyebilirsiniz. Gelir geçer bir tarzda ilişkiye tahammülünüz yoktur. Ya bir ömür sürmeli veyahut hiç başlanmamalı düşüncesi hakim olabilir. Bu durum gösteriyor ki, sizin bu süreçte ilişkiye bakış tarzınız, duygusal olmaktan ziyade mantıklı bir şekilde olacak ve güvence, sağlamlık olgusu gayet önemli bir kriter olarak görülecektir.
Bu seyirin ardından 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Oğlak burcunda ilerlemeye başlamasıyla sizler aşk konusunda daha ciddi ve ağırbaşlı ilişkileri tercih edebilirsiniz. Eğer belli bir ilişkiniz yoksa, bu süreçte karşınıza çıkacak kişinin, kendinden emin ve olgun kimlik yapısında olması, toplum içinde güvenilir bir imaja sahip olması ve özellikle sizinle kısa ömürlük bir beraberlikten ziyade kalıcı bağlar kurmaya dönük yaradılışta olması gerekecektir. Siz bu tarihler arasında bu şekilde düşündüğünüz gibi, kendinizi ilişki konusunda yetersiz, sevgisiz hissetmeniz de mümkündür. Bu nedenle çevrenizle aranıza duvarlar örebilir, genelde işten eve evden işe tarzı yaşamaya çalışabilir, herşeyi bir robot gibi sistemli bir şekilde yaparak, sadece görev insanı imajı çizebilirsiniz. Venüs Oğlak burcunda düşük enerjili bir enerji olduğu için, sevgiyi hissetmeniz zor olabilir. Daha çok başarılarınızla göz önünde olmayı tercih edebilirsiniz. Sanki şöyle söylüyor gibisinizdir. Hayatımda doğru düzgün biri yok, ama ben çalışkan ve saygın bir insanım, işlerimi iyi yaparım gibi. Böyle bir düşünce şekli ise kendinize aşırı yüklenmeniz anlamına geleceğinden, benim size önerim bu süreçte çevrenizle aranızdaki ilişkiyi kopuk, zayıf bir şekilde sürdürmemenizdir.
Tabi ki ciddi düşünmeniz gayet doğaldır ama bu herşeyi sınırlayacak, disiplin altına alacaksınız anlamına gelmemelidir. Duygularınızı ifade etmeyi, tutucu davranmamayı, daha rahat davranmayı denemelisiniz. Kimi Akrepler bu süreçte, özellikle ilişki yaşayanlar, ailelerinin veya çevrelerindeki büyüklerinin belli bir baskısıyla karşılaşabilirler. Fakat bu durum sizi çok fazla tedirgin etmeyebilir. Zaten bu sürecin kendi içindeki ağırlaştıran yapısı nedeniyle dışa karşı kapalı olduğunuz için bunu da kendi içinizde hafifletebilirsiniz. Bu sürecin ilişkisi olanlar için anlamı ise, beraberlikteki iletişimin özellikle duygusal açıdan kısıtlı oluşudur. Yani partnerinizle aranızdaki sevgi paylaşımı tutkulu olmaktan ziyade, daha ciddi nitelikler içermektedir. Fakat bu ayrılık anlamına gelmez. Sadece her iki taraf da, birbirine karşı mesafeli bir şekilde davranmaya çalışmaktadır. Bu dönemin bir başka özelliği ise, ilişki konusunda kendinizden yaşça büyük kişileri tercih etmeniz hatta maddi açıdan güçlü insanlara yönelmeniz olabilir. Bunun nedeni garantiye verdiğiniz önemdir. Yani karşınızdaki olgun bir insan olursa sizi daha iyi idare edecek, tutarlı olacak ve siz de kendinizi güvende hissedeceksinizdir. Evet gördüğünüz gibi Kasım ayı kimi zaman kendi içinde heyecan, keşif arzusu ve yenilenme hevesi taşıyan ve sonrasında ise, güvenlik ve sağlamlığa prim verileceği bir dönem olarak geçiriliyor.
İş ve Kariyer
Mesleki kariyer ve iş konularında Kasım ayının en önemli seyirlerinden birisi, meslek evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında devam edecek etkinliğidir. Astrolojik anlamı olarak yaşam gücümüz, egomuz, bireylik duygumuzla belirteci, göstergesi olan Güneş, dış dünyada kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz, girişimlerde bulunarak yaşamınıza yön vermeniz, kimliğinizin farkında olarak eylemlerde bulunmanız açısından son derece değerlidir. Sizler bu enerjinin desteğiyle gayet cesur bir şekilde kendinizi, hedefinize kitleyerek yol alabilirsiniz. Sizin kendinizi güçlü bir şekilde gösterebileceğiniz bu dönem gayet önemlidir. Güneş bilinçli isteklerin temsilcisi olduğundan siz de, hangi konularda kendinize güveniyor ve yeni bir adım atmak istiyorsanız o alana odaklanarak, emin bir şekilde ilerleyiniz. Yaşamınızla alakalı yenilenme, değişim ve dönüşüm konularında bir yıl sonra gelen bu şansı iyi değerlendiriniz. Güneş, astrolojide kimlik duygusu ve ele geçirme arzusunun sembolüdür. Durum böyle olunca, imaj, kararlılık, güvenilirlik gayet önemli hale gelir.
Tüm Akrepler için yeni bir yaş ve olgunluk anlamına gelen bu süreç, insanların ilgisini üzerinizde toplamanızda, ne zamandır yapmayı düşündüğünüz aktiviteleri gerçekleştirmenizde, son bir aydır geri planda uğraştığınız plan ve projelerinizi hayata geçirmenizde size destektir. Fiziksel görünümünüzde değişime gitmek yine bu dönemin etkili enerjileri arasında mümkündür. Güneş her yıl burcunuzda ilerlemeye başladığında daha bir kuvvetli olduğunuzu, güven duygunuzun yükseldiğini hissedebilirsiniz. O zaman iş hayatınız ve toplumsal yaşamınızla alakalı konularda size kuvvet veren bu enerjiyi olumlu yöndeki değişimlerde kullanmak ve eskiyi geride bırakarak yeniye yer açacak şekilde düzenlemelerde bulunmaktır. Burcunuz üzerinde 22 Kasım tarihine kadar devam edecek bu güçlü seyirin ardından Yay burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş, sizler açısından mesleki konularda parasal girişimlerin, kazanımların işareti olarak önemli olmaya başlayacaktır.
22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında toplumsal statünüz, otoritelerle ilişkiniz, mesleki performansınız veya yenilikte bulunmak adına tüm girişimlerinizin ana gayesinde parasal açıdan güçlü olmak, yaşamınızı daha refah bir şekilde geçirmek ve yeni bir yaşam kurmak amacı baş planda yer almaya başlar. Bu seyirde, güvence arzunuz gayet önemlidir. Yani çalıştığınız firmanın saygınlığı, düzgünlüğü, toplum içindeki imajı ne kadar önemli ise, maddi konularda sizi tatmin etmesi de o denli önemlidir. Başarının karşılığının parasal gelirle eş değer olacağını düşünebileceğiniz bu dönemde doğal olarak hakkınızı almak için, gerek patronlarınızla gerekse yaptığınız işin niteliğine göre kendiniz bizzat maddi konularda görüşmelerde bulunabilirsiniz. Çünkü bir Akrep çalışma hayatında hakikaten değerlidir. Mars idaresinde olan bu burç, toplumda her zaman üst noktalara gelmeyi başarabilen ender kişilerden oluşur. Tabi ki bu özellik, bahsettiğimiz bu enerjiler altında daha da yoğunlaşabilir.
Eğer siz bir firmada görevli kişi iseniz bu dönemde en önemli arzunuz, takdir görmeniz ve bunun bütçe görüşmelerinde ön planda tutularak karar verilmesini istemenizdir. Çalışma şartlarınız, patronlarınızla ilişkiniz, çalışkanlığınız, görev ve sorumluluklarınıza sahip çıkmanız gibi önemli detaylar göz önüne alınmalı ve hakkaniyet içinde bir tespitte bulunulmasıdır. Yani bu devrede parasal konular sizin için, başarı eşittir para görüşü çerçevesinden gelişebilir. Eğer siz kendi özel işinizi yürüten bir kişi iseniz o zaman bu sürecin anlamı, yeni iş olanakları araştırarak, belki de bulunduğunuz alanda yeni bir dönüşümü gerçekleştirerek, maddi açıdan güçlü hale gelmektir. Tabi siz bunu yaparken kimseye tabi olmamanız gerekir. Fakat aile işinde çalışan bir kişi iseniz, o zaman da büyüklerinizle oturup, işinizin daha verimli hale gelmesi ve daha çok kazanmak adına, dönüşümde bulunulması gerektiğini ifade edebilirsiniz. Onların bu durumda size destek vermesi, yeni kurulacak iş için finansal açıdan zorluk çıkarmamaları önemli olacaktır.
Diyelim ki siz, devlet sektöründe çalışan bir kişisiniz. O zaman. devletin memurları çağa uygun bir zam yapmasını veya işsizler için yen iş olanakları açmasını bekleyebilirsiniz. Eğer siz işinizde uzun yıllardır çalışan bir kişi iseniz, bu enerjinin anlamı, emekliye ayrılma işlemleri ve alacağınız toplu paranın hangi yatırım alanlarında değerlendirilmesi gerektiği konusunda düşünmeniz demektir. Okuyucularımızın yaş oranları değişik olduğu için, bu örneği yaşı küçük kardeşlerimiz açısından değerlendirirsem, onların da ailelerinden beklentilerinin harçlıkları ve ihtiyaçları konusunda destek olmalarıdır. Yani başarılı bir şekilde çalışıyor ve sorumluluklarını yerine getiriyorlarsa o zaman bir ödülü hak etmiş demektirler. Zaten bu dönem genelde, ailenin geliriyle alakalı bir değişim meydana geldiğinden, bu kardeşlerimizin de maddi açıdan rahatlayacaklarını söylemek mümkündür. Yani daha rahat edeceğinizi söyleyebiliriz.
Parasal Durumunuz
18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında devam edecek, Venüs gezegeninin Yay burcundaki seyriyle alakalı gelişmelerden, günlük yorumunuzda söz etmiş ve bu dönemin sizler açısından, uzak yolculuklar ve değişik insanlarla tanışarak hem maddi hem de manevi açıdan genişleme anlamı taşıyabileceğini belirtmiştim. Venüs, astrolojik açıdan sadece aşk ve ilişkilerle sınırlı bir gezegen olmayıp, hayatın konforlu ve lüks yönlerine sahip olma arzunuzla birebir alakalıdır. Bu durum doğal olarak akla parayı getirmektedir. Yay burcundaki Venüs ise hem keşif anlamında yolculuklar yaparak yeni insanlarla tanışmanızı hem de girişimlerde bulunarak maddi güç elde etmenizi destekleyicidir. Kısa süreli olan bu dönemde atılacak ilk adımlar, 22 Kasım tarihinde Güneşin Yay burcuna girmesi ve ardından 23 Kasım tarihinde Merkürün de aynı burçta ilerleyişiyle anlam kazanmaya başlayabilir. Yine bu enerji altında, yabancı kişilerle ortaklıklar gündeme gelebilir veya eş destekli gelirler söz konusu olabilir. Bilgi, yüksek öğrenim, ticaret, halkla ilişkiler, felsefe, din, hukuk, adalet ve yasalar bu kısa süreç boyunca maddi ve manevi açıdan zenginlik sağlayabilecek aktif alanlar olabilir.

16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında parasal konularda etkili olacak ikinci enerjiniz ise, Mars gezegeninin Yay burcu seyridir. Bu seyir, maddi açıdan güçlü olmak ihtiyacınızın göstergesidir. Yani güvence içinde yaşamak için gayet aktif bir şekilde harekete geçmek isteyebilirsiniz. Son derece iyimser yaklaşımlarınız vardır ve güvenli bir imaja sahipsinizdir. Bu dışarıdaki insanlar tarafından da farkedilir. Para kazanmak adına tüm yeteneklerinizi seferber ettiğiniz bir dönem olabilir. Kimileriniz için bu süreçte, iş seyahatlerine çıkarak, kimileriniz farklı yollarla kendinizi ifade ederek, hayatınızı yapılandırmak isteyebilirsiniz. İş başvuruları veya mevcut işinizdeki maddi konuların yoğun görüşüldüğü zaman olabilir. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, kendi bildikleriniz hususunda inatçı tavırlar içinde olmamak, girişimde bulunduğunuz alan veya emek sarfetmeyi düşündüğünüz konularda yeterli deneyim sahibi olmanızdır. Bu dönemin bir başka özelliği ise, bulunduğunuz şehirden veya ülkeden uzaklarda ekmeğinizi kazanma arzunuzu körüklemesidir. Bazı Akrepler parasal imkanlara sahip olacaklarını düşündükleri konularda atılımcı davranabilirler.
Burada en dikkat edeceğiniz konu, bu atılımların Aralık ayı sonuna kadar devam edeceğini bilerek hareket etmenizdir. Yani görünenlerle yetinmeyip, herşey iyice belirlenene kadar veya sağlamlığından iyice emin olana dek incelemenizdir. Karşınıza çıkabilecek teklif veya sizin bizzat girişimleriniz konusunda, nasılsa hallederim, iyi olur, bir şekilde başarırım gibi fazla iyimser bir tavır içinde yaşamınızı riske atmamanız, yükleneceğinizden veya getirisinden daha büyük işlere kalkışmamanızdır. Tam tersi bir durum da yanlış olabilir. Hakikaten son derece olumlu bir durumdur fakat bir takım sebeplerle bunu gerçekleştirmekten vazgeçebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, Aralık sonuna kadar girişimlerinizi bilinçli bir şekilde yönlendirmek, dikkatli ve mantıklı hareket etmek, kimlerle muhatap olacağınızın farkında olmaktır. Herşeyden önemlisi içi boş, sonu olmayan veya kısa süreli yüksek kazanç getiren işlerden ziyade, düzenli ve uzun süreli olanları tercih etmenizdir.
Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.
Doğum Yeriniz :
Doğum gün, ay, yıl :
Doğum Saatiniz:
Pozitif Enerjili Günler :2-3-4-7-8-9- 16-17-20-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8-9
Yeniay :25-26
(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :12-13
(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
 

Benzer İçerikler

Üst