Akrep Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu
akrep 2009 eylül akrep burcu eylül ayı burcu 2009 ayı
Aşk ve İlişkiler

Öncelikle sizi, Uranüs gezegeninin, 2003 yılından bu yana aşk ve flört evinizde devam eden transitinden biraz söz ederek bilgilendirmek istiyorum. Ki bu oldukça önemli ve sizin de aydınlanmanız açısından değerlidir. Bundan sonra daha bilinçli bir şekilde aşk hayatınızı yönlendirebilir, enerjileri doğru olarak kullanarak, sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Uranüs bilinen tüm kuralların reddedilerek kişinin kendi bağımsızlığını ortaya koyması ve bu yönde yaşaması anlamına gelmektedir. Aşk evinizdeki bu transiti ise, doğal olarak aşk konusunda kuralları ve yasakları kabul etmeden ilişki kurmaya gönüllü olduğunuzun göstergesidir. Fakat Uranüs gezegeninin doğası icabı, ilişkiler konusunda o denli farklı tutum içine girersiniz ki, başladığınız bir ilişkiden çabucak sıkıldığınız gibi, sizinle birlikte olan kişiler de aynı şekilde sizden uzaklaşabilirler. İlişki gayet güzel giderken, öyle olaylar yaşanır ki, birdenbire kopmanız mümkündür. O nedenle, orijinal ve sıradışı kişiler ilginizi çeker. Sıradan, normal kişiler yerine, oldukça değişik görüşleri, giyimi, kuşamı olan, fikirleri bilinen kişilerden farklı, hayat görüşü veya yaşam stili sıradışı insanlar ilgi alanınızdadır. Beraberliğinizin de normal sıradan olması, zamanla sizi sıkacağı için deneyimlerinizin çoğunluğunda farklılık olmalıdır. şimdi bu enerji hakkında ve yaklaşık 4 yıldır süren bu transitin sizin üzerinizde yarattığı enerjinin bilincindesiniz. Bu süreç 2011 yılına kadar devam edecek. Tabiki bu kadar uzun süre içinde sizi hergün etkilemesi mümkün değil, çünkü Uranüs oldukça ağır seyreden bir gezegendir. Ancak yıllar içinde, kimi aylarda sizi etkisi altına alması neredeyse aylarca devam etmektedir. Seyir halinde diğer gezegenlerin aşk evinizdeki Üranüsle yaptığı olumlu veya olumsuz gezegenler çarpıcı gelişmelere sebebiyet vermektedir.

İşte bu bilgilerin ışığında baktığımızda, Eylül ayı içinde, ikinci yönetici gezegeniniz Mars, aşk evinizdeki Uranüs gezegeni ile 16 Eylül tarihine kadar sürecek zorlu bir enerjisi bulunmakta. Bunun sizler için anlamı, aşk ve flört ilişkileri bakımından isyan duygunuzun ön planda oluşudur. Gerek siz gerekse birlikte olduğunuz kişi en ufak bir konuda anlaşmazlığa çabucak düşerek bağlarınızı koparabilirsiniz. Üzerinizde hiçbir baskının olmasına izin vermediğiniz için, genelde kendinize baskı yaratması muhtemel olay ve kişileri çekersiniz. Partnerinizle aranızdaki meseleler aslında karşılıklı olarak güzelce konuşulup halledilecek yerde, tamamen ayrılık kokulu görüşmeler halindedir. Her lafın altında ayrılalım veya başka bir acı söz gizlidir. Yaşınız çok gençse, genelde bu süreçte sürekli başlayan biten ilişkiler söz konusudur. Etrafınızdaki insanlar sizin fazlasıyla aşk yaşadığınızı düşünerek sizi uyarabilirler. Yaşınız çok daha olgunsa, siz ne olduğuna anlam veremediğiniz tuhaf olaylar yaşarsınız. Şimdi bu süreç içinde olabildiğince sakin kalmaya çalışırsanız bu iki haftalık süre içinde büyük bir sorun çıkmadan ilişkinize bir çeki düzen verebilirsiniz.

Diger önemli görünümde, yine Mars gezegeninin Pluto ile olan zorlu açısı, bu ise sizin, aşırı uçlara yönelerek, gerek cinsel konularda gerekse duygularınızla alakalı güç savaşları yaşamaya aday olduğunuzu göstermekte. Saplantılı düşünceleriniz, ikilemli hareketleriniz, aynı anda iki ilişki birden yaşamanız ve oldukça değişken davranışlarınızla aşk konusunda zorluklar çekebilirsiniz. Yaşadığınız hiçbir ilişki size doyurmadığı gibi, sürekli cinsel beraberlikler yaşayarak sorunlar çekebilirsiniz. İlişkiniz sağlam temelli ise, bu sefer de partnerinizin sizin isteklerinize boyun eğmesini bekler, bu olmadığı takdirde tartışmalar ve kavgalar çıkararak üstünlük taslamaya kalkabilirsiniz.

Yapılması gereken ise, kendinizi bu süreçte olabileceklerin ışığında düzene sokmaktır. Daha sakin ve kontrollü, daha düzgün ve seviyeli, uzlaşmadan yana ve doğru düzgün insanlarla bir arada olmaya çalışarak kendinizi yeniden ele almalısınız. Şunu unutmayınız ki, sorunların temelinde yanlış seçimleriniz en büyük paya sahiptir. Karşınıza çıkan insanları, kendiniz gibi olmaya zorlamak yerine siz kendinizi iyi bir şekilde yönlendirebilirseniz, bu enerjilerle baş edebilir, oldukça düzgün ve uzun süreli bir aşk yaşayabilirsiniz.

İş ve Kariyer

Son ikibuçuk yıldır meslek evinizde bulunan Satürn enerjisi 2 Eylül tarihinde burada transitini bitirmiş olacak. Bu süreçte işinizle ilgili konularda oldukça zorlu dönemler geçirdiniz. Kimileriniz işini kaybetti veya yeni bir iş için mücadele verdi. Kimileriniz arzu etmediği bir işte keyifsiz zamanlar geçirdi. Bu süreç sonunda edindiğiniz deneyimler sayesinde olgunlaştınız, ders aldınız. Şimdi bu süreç bir daha bu yaşam alanınızdan ancak 30 yıl sonra geçeceği için, bugün öğrendiğiniz herşey sizi ileriye hazırlayan bir tür deneyimler olarak daima hatırlanacaktır. Umarım en doğru kararları verdiniz ve umarım herşeye rağmen bu süreci başarılı geçirmenizi sağlayacak kişisel değişimleri gerçekleştirdiniz. Eğer hala ders alamadıysanız bilin ki, aynı derslerin acısını bundan sonraki ilk yedi yılda tekrar hatırlamak zorunda kalacaksınız.

Eylül ayı içinde bu önemli transiti yolcu ettikten sonra, meslek evi yöneticiniz Güneş gezegeni, mesleğinizle ilgili konularda, ileriye dönük hedeflerinizi gerçekleştirmek için, grup faaliyetleri, ekip çalışmaları ve birebir ilişkiler aracılığıyla kendinizi ifade etmenizi sağlayacaktır. Bu süreç içinde, gündelik iş temponuzun oldukça fazlalaşması mümkündür. Yapmanız gereken mücadeleci, cesur bir şekilde özgüven içinde ileriye doğru hamleler gerçekleştirmek olmalıdır. Mesleğinizle ilgili konularda bütünleşme duygunuzu asla elden bırakmadan diğer insanlarla biraraya gelerek liderlik özelliklerinizi göstermeyi ihmal etmeyiniz. Yeteneğiniz olan alanlarda, tek başına ilerlemek yerine, sizinle aynı fikirde olan kişilerle ortak çalışmalarda bulunursanız, bu süreçte ortaya çıkacak başarı çok daha büyük olacaktır. bencil kararlar yerine, birlik ve beraberlik duygusu altında yapılan işler, sizi oldukça iyi bir noktaya taşıyabilir. Sizden büyük veya deneyim sahibi olan kişilerle biraraya gelerek, desteklerini alabilir, görüşlerinden yararlanabilir ve bunları kendi işinizde uygulayabilirseniz, bu faydalı bir hareket olacaktır.

Yine bu süreçte işinizi daha geniş bir alanda göstermek amaçlı her türlü organizasyona açık olmalısınız. Kendinizi ve işinizi tanıtım oldukça önemli bir yer alacaktır, daha geniş kitlelere ulaşmanız halinde, bunun artısını yavaş yavaş alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla biraraya gelerek güçlü bir fikirbirliği oluşturabilir, detaylar üzerinde yoğunlaşabilirseniz, işinizle ilgili en ufak bir olumsuzluğun önüne geçebilirsiniz. Bu süreçte, inatçılık, ısrar etme, illa ben haklıyım demek, tartışmacı ve öfkeli bir tarzda konuşmak veya hareket etmek, saldırgan tutumlardan mümkün olduğunca uzak durunuz. Mantıklı, çözüm bulucu ve sizi ileriye götürücü tarzda düşünürseniz harika işler çıkarabilirsiniz. Özellikle patron konumundaki kişilerle, birebir iş arkadaşlarınızla iyi ilişkiler ağınızı güçlü tutmaya çalışmalı, kişisel ego saplantılı hareketlerden uzak durmalısınız.

Yaşam Enerjiniz

Sevgili Akrepler, eğitici ve sizi olgunlaştırıcı, yaşam dersleri vererek geleceğinizle ilgili herşey hakkında bir sağlam temel kurabilmenizi sağlayan Satürn enerjisi, 2 Eylül 2007-29 Ekim 2009 arası geleceğe dönük umutlarınızı, planlarınızı ve amaçlarınızı büyük bir sorumluluk duygusuyla ele alarak gerçekleştirmenizi sağlamak amacıyla eğitici bir süreçten geçirecektir. Bu yaşam alanında transitini sürdüren Satürn gezegeni, öncelikle bugüne dek bulunduğunuz çevrenizi biraz daha genişleterek, sizi farklı insanlarla biraraya getirecek, sosyal yönden hareketlendirecek, her türlü grup, organizasyon ve faaliyetler içine sokarak, çemberinizi genişletecektir. Şimdi, bugüne dek öğrendiklerinizi, bulunduğunuz çevreden çok daha farklı bir alanda geliştirme imkanı bulabilmeniz için herşeyden önce sorumluluk almaya istekli olmanız gerekecektir. Eğer böyle bir duygu içinde değilseniz veya bugüne dek bir yaprak gibi rüzgar ne yöne iterse o yöne gitmişseniz biliniz ki, Satürn size gerekli dersleri vererek uyarılarda bulunacak ve bunu gönüllü olarak kabul etmenizi sağlayacaktır. onun içindir ki sürecin başından itibaren, meydana gelen gelişmeler sizi bir şekilde böyle bir istek içine sokabilir ve çevrenizden sizi uzaklaştırarak yeni bir olgunun içinde yer almanız için olanak sunar. Satürn enerjisi, kimi zaman olanaklar vererek, bunları nasıl kullanacağınıza bakar, kimi zaman da elinizdekileri alarak ne yapacağınızı izler. Her iki halde de, her yaptığınızın bir bedeli veya karşılığı olacaktır. Dönemin başlangıcına ödül alarak girdiyseniz, fırsatları en iyi şekilde kullanmalı ve adımlarınızı doğru zaman, doğru yerde, doğru insanlarla biraraya gelerek atmalısınız.

Bu dönemde, en öncelikli konulardan biri, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz ve günlük iş temponuz içinde diğer insanlarla bütünleşeceğiniz bir işiniz olmasıdır. Şimdiye dek kendi ihtiyaçlarınız adına mesleğinizle ilgili girişimler yaşamış ve görev duygunuzu belirli seviyede yükselterek bir meslek sahibi olmuştunuz. Şimdi mesleğinizle ilgili daha büyük bir perspektifin farkına vararak, insanlarla biraraya gelecek, kimi zaman yardım amaçlı, kimi zaman yeni arkadaşlıklar kurarak kendinizi gösterme fırsatı bulacaksınız. Bu sizin için, kendi bireysel kimliğinizin farklı yanlarını diğer insanlarla paylaşma zamanınız olacaktır. Bunu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, insan ilişkileridir. Artık sen ben diye düşünmeden, genel olarak hareket etmeli, mükemmellik arayışınızı ve işinizin gereklerini diğer kişilerle paylaşarak belirli bir hizmet duygusu içinde yerine getirmelisiniz. Dostlarınıza karşı eleştirel yaklaşmak yerine, herkesi olduğu gibi kabullenmeliyi öğrenmelisiniz. Katılacağınız sosyal organizasyonlarda ekip halinde çalışmayı öğrenmeli, tek başınıza değil birçok insanla biraraya gelerek yardımlaşma duygusunun işlerinizi bitirmede ne denli önemli olduğunu anlayacaksınız. Bu süreçte toplum dışı davranmak, kendinizi kalabalıklar içinde yalnızlığa terk etmek, güvensizlik ve aşırı hassasiyet içinde ego saplantıları yaşamak sizi yabani bir insan haline getireceği gibi, toplum dışında kalmanıza da neden olacaktır. Bunun ise tam adı yalnızlıktır.

Öncelikle, bireylik ve eşitlik duygusu altında hizmet vermeyi öğrenmelisiniz. Kendiniz için değil, başkaları yararına hareket ederek, görevlerinizi yapmalısınız. İşinizle ilgili faaliyetlerinizi kendi alanınızın dışına taşarak daha büyük kalabalıklar önünde sunmaya çalışmalı ve kendinizi göstermelisiniz. Liderlik etmek istiyorsanız, liderlik özelliklerine sahip olmanın girişim, cesaret ve özgüven sahibi olmaktan geçtiğini unutmamalısınız. Sabırlı olmak, çok çalışmak ve bir yere gelmek için öncelikle hedef belirlemeyi bilmelisiniz. Sadece gündelik mutluluklarla yetinmek yerine, geleceğiniz adına düşünmeniz gerekecektir.

Amaçlarınızı kişisel seviyede geliştireceğiniz bu süreçte, gerçek dostlarınızın kim olduğunu anlayacağınız sınavlar yaşayacak, kendinizden daha olgun kişilerle tanışarak, onların deneyimlerinden yararlanacaksınız. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda, iyi bir işbirliği ve ilişkiler ağı kurabildiğiniz takdirde, bu insanlarda büyük destek görebilirsiniz. İş yeri dostlukları, beraber çalıştığınız insanlarla güçlü ilişkiler sayesinde hem güvenlik duygusu elde edecek hem de huzurlu bir ortamda çalışmanın hazzını yaşayacaksınız. Bu dönemde tabi ki zorlanacağınız aylar hatta günler olacaktır. işte bu durumlarda kesinlikle ego saplantılarından uzak kalmalısınız. Fakat bu, kendinizi ezdirmek, başkaları yararına çalışırken kendinizden ödün vererek mutsuz olmak tarzında olmamalıdır. Bu dengeyi iyi kuramadığınız takdirde hedef duygunuzda sapmalar meydana gelebilir ve zaman kaybedebilirsiniz.

Bu dönemde organizasyonla ilgili meslekler, insanları grup halinde biraraya getirmenizi sağlayacak girişimler, sizinle aynı fikirde olan insanlarla beraber yapılan ekip çalışmaları önemli bir yer tutar. Satürn enerjisinin ders verici özelliği nedeniyle kimi zaman insanlarla olan işbirliğinizde büyük sorunlar çıkabilir, anlaşmazlıklar yüksek boyutlara ulaşarak sizi devre dışı bırakacak hale gelse de, kesinlikle kendinize olan güveninizi kaybetmeden, birey olarak amaçlarınızdan uzaklaşmadan yolunuza devam edin. Bütün bunların oluşma nedeninin kendinizi geliştirmek adına olduğunu unutmayın. Başka yollar deneyerek, girişimlerde bulunarak belki biraz daha yolunuzu uzatarak, amacınız için ter dökmeye devam edin. Sizi yolunuzdan çevirmeye kalkacak kişilere en güzel cevabın, özgüvenli ve sabırlı bir şekilde çalışmak ve hedeflerinizi gerçekleştirmek olduğunu kesinlikle unutmayın.

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-15-16-17-20-21-25-26-

Zayıf Enerjili Günler :1-2-8-9-29-30-22-23-24-

Ay Takviminiz : 15-16-17

(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz : 1-2-29-30

(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgili Akrep, Siz sabit su burcusunuz. Güç kaynağınız olan güçlü duygularınızla insanlarla olan ilişkilerde samimiyeti devam ettirebilir, kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

 

Benzer İçerikler

ilkimsu
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
ilkimsu
KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
828
ilkimsu
ilkimsu
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
875
ilkimsu
ilkimsu
Üst