1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Akrep burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Konu, 'Akrep Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  2010 mart ayı akrep burcu Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Akrepler yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Kimilerimiz için zorlu bazılarınız için olumlu geçmiş olsa da hayat devam ediyor. İşte şimdi yeni bir aya daha girmiş bulunmaktayız. Herşeyin gönlünüzce olmasını dileyerek aylık yorumunuza başlıyorum. Burcunuz üzerindeki genel enerjilerinizi tarih aralığı ve önem sırasına göre birlikte inceleyelim. Her zaman olduğu gibi, ilk ele alacağımız konu, aşk ve ilişkileriniz.
  18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında aşk hayatınızla alakalı yaşam evinizde seyrini sürdürecek Güneş gezegeni, bu dönemde Balık burcunda ilerleyeceği için, kendinizi ifade gücünüz, canlılığınız, bireysel isteklerinizi aşk hayatınızla ilgili meselelerde odaklayacağınızı görmekteyiz. 19 Mart tarihine kadar sürecek bu enerji altında, güneş her ne kadar burcunuzla uyumlu bir açı oluştursa da dikkatli olunmadığı takdirde sizi yanılgılara kolaylıkla sürükleyebilir ve gerçeklerden uzaklaştırabilir. Eğer siz, bu dönemi olumlu olarak değerlendirmek istiyorsanız lütfen gerçekçi olunuz. Görmek istediklerinizi değil, gerçeği anlamaya çalışınız. Sanatsal yönde bir mesleğe sahipseniz bu dönem gayet yararlı geçebilir. Yeteneklerinizi ve potansiyel gücünüzü gösterebilme fırsatı bulabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından güçlü bir romantizm, fantezi yaşamanızı destekleyebilir. Sevdiğiniz kişilere karşı daha merhametli, yardımsever davranmanızı sağlayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karşınıza çıkabilecek fırsatlar veya bazı gelişen olayların başta belirlediğiniz hedeflerden sizi uzaklaştırmamasıdır. Gözünüz boyanabilir veya hiç olmadık kararlar alabilirsiniz. Hızla gelişen olaylar karşısında asıl gitmeniz gereken yönden uzaklaşabilirsiniz. Bu enerjinin bu yönlerinin farkında olarak tutarlı bir yol izlerseniz bu dönemde kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür.
  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketine başlayacak olan Venüs gezegeni neredeyse tüm ay boyunca etkili olacağından özellikle ciddi ilişkisi olanlar, evliler veya evliliğe karar vermiş olanlarınızın azami oranda dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü Venüs bu burçta duyguların sertleşmesi anlamına geldiği gibi, geçmiş bazı mevzuların tekrar gündeme gelmesini sağlayıcı bir yansıma yaratıyor. Bu zorlu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak için yapılması gerekenleri ve ne gibi etkileri olduğunu beraber gözden geçirelim. Öncelikle bir ilişkinin karşılıklı sevgi, saygı ve güven olduğunu herkes bilir. Bu hakikaten son derece önemlidir. Yani öylesine söylenmiş bir cümle değildir. Venüs Koç burcu seyirlerinde, genel olarak agresif tepkiler, bencil istekler, herşeyde öne çıkma hevesi, hızlı kararlar, sabırsızlık ve en ufak bir durumda gerginleşmeler mümkündür. Geri harekette olduğu için bu durum içsel olarak da yoğun bir şekilde hissediliyor. Yani bilinçaltımızdaki bastırılmışlıklar tetikte bekliyor. Her Akrep burcu bu etkileri yaşayacak bir durum yok. Çünkü yükselen ve haritalarınızdaki diğer enerjiler bu dönemi daha hafif atlatmanızı sağlayabilir veya tam tersine çok daha ciddi boyutta meseleler meydana gelebilir. Fakat şu bir gerçek ki bu seyir herkesi bir alanda bir şekilde keyifsizleştirebilir. Şimdi olabilecek yansımaları birlikte ele alalım. Diyelim ki beraberliğinizde sorun var ve bazı durumlar kafanızın içinde soru işaretleri uyandırıyor. Bu seyir altında iç dünyanıza çekilerek ilişkinizi gözden geçirmeniz mümkün. Fakat bu gözden geçirmede öylesine detayların üstünde durursunuz ki, kendinizi bile hasta etmeniz mümkün. Bu durumda yapılması gereken ciddi bir biçimde fakat tarafsız bir gözle durumları ele almak. Yani galeyana gelmemek gerekiyor. Ve özellikle hangi sonucu elde etseniz, bunu hayat deneyimi olan kişilerle veya bizzat partnerinizle konuşmaya çalışmanız lazım. Çünkü yanlış anlamalar da oluşabilir. en azından gerçekçi bir tespitte bulunmuş olursunuz.
  Bir diğer olasılık, evliliğe karar vermişsinizdir. Fakat iş yaşamınız veya iş ortamınızdaki sorunlar nedeniyle maddi açıdan zor durumda kaldığınızdan bu kararı şimdilik beklemede tutmak gerekiyordur. Evet ben de bunu öneririm. Çünkü iş yaşamınızdaki bir güçlük, yuva kurduğunuzda geçiminiz açısından problem yaratabileceği gibi huzursuzluklara da sebep olabilir. Bir başka yansıma şu olabilir.Bu seyirden önce aranızda oluşan bir tartışma nedeniyle ayrıldıysanız, bu geri harekette tekrar gözden geçirmelerde bulunmanız mümkün. Bu gözden geçirme, Venüsün ileri –geri devinimi dolayısıyla, net bir karar alabilmeniz için Haziran ayına kadar beklemeniz demektir. Daha sonra boğa burcunda ilerleyecek Venüs partnerinizle aranızdaki sorunları tümüyle ortadan kaldırabileceğinden, bu geri harekette lütfen sakin ve mantıklı bir şekilde durumları ele alınız. Yani pire için yorgan yakmanın gereği yok. Geri hareketler her zaman onarma süreci anlamına gelir. Onarmak için mücadele etmek, emek sarfetmek lazım. Eğer sevginiz sizin için değerliyse, onun için beklemeye ve çaba sarfetmeye gönüllü olmalısınız. Bu tarihler arasında ilişkilerde agresif tepkiler göstermeye müsait olmanız, ilişkinizi, kendinizi ve eşinizi gözden geçirmeniz anlamına gelir.
  Oysaki insanoğlu sabırsızdır, hemen sonuç almak ister. Oysaki bir beraberliği kurmak kolay, sürdürmek zordur. Venüs Koç burcunda bir de geri hareketteyse, herkes kendi payına düşeni ister, bencil istekler, biz kavramının önüne geçmeye başlar. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka sorun ise yaşanabilecek gerginliklerin iş hayatınızdaki verimliliği bile etkiler hale gelişidir. Gündelik yaşamın içindeki her türlü koşuşturmada güçlü olmak nasıl gerekliyse, iş hayatında da öyledir. İlişki evinizin yöneticisinin bu zorlu görünümü gücünüzü ayakta tutmanız gerektiğinin işaretidir. Ne durumda olursanız olun, ilişki konusunda yaşayacağınız bir sıkıntının bu dönemde işinize sirayet edebileceğini bilmeniz gerekiyor. Son bir yansıma örneği ise şu şekilde olabilir. İşiniz oldukça yoğundur ve streslidir. Özel yaşamınıza, partnerinize ayıracak zaman oldukça kısıtlıdır. Bu durum ise aranızda sorunlara yol açabilir. Böyle bir etki altında yapılması gereken birbirinizle açıkça konuşmanız ve ondan daha anlayışlı olmasını istemenizdir.
  Verebileceğim son örnek ise, bu tarihler arasında diyelim ki hayatınızda biri yok. O zaman hissedilen duygu. Sadece çalışmakla geçen bir ömür ve yalnızlığın getirdiği, bir düzenin kuramamanın, doğru insana rastlayamamanın hissettirdiği sıkıntıdır. Bu durumda sadece iş-ev arası koşuşturan bir kişi olduğunuz için kendinizi gerilim altında hissedebilirsiniz. Bu arada karşınıza birinin çıktığını düşünelim. Hemen acil bir karar alarak evlenmeye kalkarsanız. Oysaki geri harekette döneminde başlayan bir ilişkinin olgunlaşması, birlikte olduğunuz kişinin kim olduğunu tam olarak anlamanız için hem geri hareketin bitmesini hem de Venüs gezegeni Haziran ayında Boğa burcuna geçene kadar sabırlı olmanız şarttır. Görüldüğü gibi bu tarihler arasında elinizden geldiğince ılımlı yaklaşımlarda bulunmak, herşeyi büyütmemek ama olanı da net olarak görmek, sonuç ne olursa olsun düzelme imkanı bulunduğunun farkında olmak ve bol bol ilişkinizin niteliği üzerinde, paylaşım konularında ve birbirinize olan uygunluğunuz hakkında gerçekçi bir saptamada bulunmak. Bu saptadıklarınızı da 17 Nisan tarihinden sonra yürürlüğe koymak, hatta bana göre Haziran ayına kadar dikkatli olmayı sürdürmektir.
  İş ve Kariyer
  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin Koç burcundaki geri hareketi, aşk hayatınızla alakalı olduğu gibi, çalışma yaşamınızla ilgili konularda da son derece önemli bir seyirdir. Bir önceki paragrafta, ilişki evinizin yöneticisi olması nedeniyle olabilecek gelişmelerden söz ettik. Şimdi ise mesleki konulara odaklanacağız. Venüs özellikle iş ortamınızdaki paylaşımlar konusunda bu tarihler arasında dikkatli olmanız gerektiğinin göstergesidir. Ne gibi yansımalar yaşanır birlikte ele alalım. Rutin olarak yapılması gereken işlerde, çevrenizdeki insanlarla olan temasınız ve onlarla birebir ilişkiniz önem taşır. Bu dönemde size olan yaklaşımlarda veya sizin yaklaşım tarzınızda hareketlilik ve aktivitenin getirdiği gerilim ön plandadır. Kimi zaman rekabetin kimi zaman da üzerinizdeki baskıların yarattığı sıkıntılar sizi içsel manada keyifsizleştirebilir. Maddi ihtiyaçlarınız, ödemeleriniz veya içinde bulunduğuz durum nedeniyle, memnun olmadığınız bir işi sürdürmek zorunda kalmanız rahatsız edicidir. İlişkilerde belli bir kıskançlık oluştuğu için, iş çevrenizdeki insanların samimiyetsiz yaklaşımlarına tanık olabilirsiniz.
  Herşeyi iyi yapsanız dahi, bir kulp bulmaları mümkündür. bulunduğunuz alandaki çalışma şartları veya elinize geçen para yetersiz olduğu için isteksiz çalışmanız mümkündür. Hayatın gerçekleri size öylesine ağır gelir ki, sanki bütün dünyanın yükü sizin üstünüzdedir. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeler veya eğitiminize göre şimdi durduğunuz nokta, aslında size uygun değildir. Yani daha üst seviyede olmayı düşünürken bir köle gibi çalıştığınızı düşünebilirsiniz. Fakat işin garibi bunca sıkıntıya rağmen işten ayrılmanız veya iş bulmanız mümkün değildir. Çünkü mecburiyetler elinizi kolunuzu bağlayabilir. Yine bu etki altında bu zorluklara rağmen işinizi en iyi şekilde yapmanız sizden beklenebilir, üzerinizde otorite kurulmaya kalkışılır veya bizzat siz kendi kendinizi rahatsız edebilirsiniz. Kimileriniz için bu süreç işe girmeden önce geçirilen bir staj süresini veya girdiğiniz işte alışma döneminin işaretidir. Bu alışma süresinde çevrenizdeki insanlarla ılımlı ilişkiler kurmanız, otorite konumundaki kişilerle çatışmamaya özen göstermeniz lazımdır. Fakat bu oldukça zordur. Çünkü hakikaten öyle bir zamanda işe girmişsinizdir ki, bu ilk iş deneyiminiz umduğunuzdan daha fazla yorulmanız anlamına gelir.
  Gördüğünüz gibi bütün bu durumlar veya burada ifade edemediğimiz birçok yansımanın özünde olan şudur. Bu süreçte ideallerinizi göz önüne alarak düşünmeniz, iş seçimlerinizi yaparken kimsenin etkisi altında kalmamanız, bilgi ve tecrübelerinizi hangi iş alanında olursanız olun sergilemeye çalışmanız, etrafınızdaki insanların tavırlarına değil, işinizi yapmaya çalışmanız ve herşeyden önemlisi sabırlı olmanızdır. Mars idaresinde olan Venüsle kolaylıkla başedebilecek burçlardan birisi sizsiniz. Çünkü Mars sizin ikinci yöneticiniz. Yani olabilecek yansımalar size yabancı değil. Eğer sakin olursanız bu zorlu enerjiyi güce dönüştürerek ileri atılımlarda bulunabilir, daha sonra bunları kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunu yapacağınızdan hiç şüphem yok.
  Para Konuları
  8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında, başkaları destekli kazanç evinizin yöneticisi olan Merkürün Balık burcundaki seyri parasal konularda özellikle dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz gelirlerle alakalı olarak tarafsız ve objektif düşünmek gerektiğini gösteriyor. Çünkü bu konuyu ne kadar az ciddiye alırsanız o denli sıkılmanız mümkün. Yani çıkarlarınızı iyi kollamak son derece önemli. Bu tarihlerde detayları asla gözden kaçırmamak lazım. Parasal konularda söylenenlere veya size söz verilenlere göre değil, elinizdeki miktara göre düşünmek gerekiyor. Hayali projeler, planlardan ziyade gerçekçi kazanımların peşinden gitmek gerekiyor. Ayrıca bu enerji altında kazanç konularında sabırlı olmak son derece önemli. Kazancın size tam olarak ulaşması için belli bir sürenin geçmesi gerektiğini anlıyoruz. Yani adımınızı attığınız bir konuda, şu anki duruma değil, ilerisine bakarak hareket etmek faydalı. Yine bu etki altında hayaller çok zengin. Yani şuradan şu gelir, buradan da bu gelirse tarzı geniş zamanlı ve tam olarak belli olmayan ama umut edilen kazançlar ön planda. Kendinizi ifade ederken konuşmalarınız yani parasal mevzularda genel olarak belli bir iyimserlik söz konusu. Sorunları görmezden gelmek veya olabilecek zorlukları düşünmek dahi istemeyebilirsiniz. Tabi ki pozitif düşünmek gayet iyidir. Fakat gerçeklerin size ulaşması söz konusuysa.
  Benim önerim öncelikle size ne teklif sunuluyorsa sunulsun veya önünüze ne fırsat çıkıyorsa çıksın bunu belli bir ciddiyete dökmeniz. Yani lafla peynir gemisi yürümeyeceğini veya bu bakış açısıyla herhangi bir girişimde bulunmanın mümkün olmayacağını anlamanız. Herşeyi garanti altına almaya çalışmanız, kazancınızın sürekliliği açısından önemli gözüküyor. Hayal kırıklığına uğramamak için her türlü önleminizi alın, olur da bir şey gerçekleşmezse en azından tahmin etmiştim diyebilirsiniz.
  25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasındaki Merkür yani kazanç evinizin yönetici gezegeninin Koç burcu seyri, Venüs geri hareketiyle hemen hemen aynı döneme denk geldiğinden çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak yeni düzenlemelerin sizi de ilgilendiriyor oluşudur. Bu etki altında maddi konularda direkt yaklaşımlar içinde olmanız, hakkınız olanı alabilmek için hırsla başla çalışmanızın önemi büyük. İletişimde ne denli sakin, akıllıca hareket edebilirseniz emin olunuz ki, bunun sonucu menfaatinizedir. Yepyeni fikirlerle ve değişik projelerle otoritelerinizin karşısına çıkmak için bu süreci iyi değerlendirmeye bakın. Bol bol çalışın ve mesleki konularda bulunduğunuz alanda söz sahibi olmaya bakın. Bu geliriniz açısından son derece faydalı olabilir. Değişik ve ilginç öneriler için hazırlıklar yapın. Çevrenizdeki insanlarla işbirliği halinde olmayı unutmayın. Ayrıca bu seyir altında, partnerinize de destek olmaya çalışın ve onun yapmayı düşündüğü yeniliklerde yanında olun. Çünkü onunla alakalı bir gelişme sizi de yakından ilgilendirebilir. Ortaklaşa düşünmek üzerinizdeki yükü hafiflettiği gibi, size de farklı ufuklar kazandırabilir. Gördüğünüz gibi Mart ayı finansal alanda gerçekçi olmanın ve girişimde bulunmadan önce akıllıca düşünmenin, agresif ve bencil hareket etmemenin zamanı olarak önem taşıyor.
  Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-10-14-15-18-19-20-24-25
  Zayıf Enerjili Günler :1-2-7-8-21-22-23-28-29
  Aşkta En Şanslı Günler :24-25
  Yeniay :14-15
  (Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :1-2-28-29
  (Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

   
Akrep burcu 2009 Mart ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akrep burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  Akrep burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  şubat ayı burcu hangisi akrep şubat ayı akrep 20 20 mart tarihleri arasında olan burç hangisidir burcu Aşk ve İlişkiler Sevgili Akrepler Şubat ayındaki gelişmelere şöyle bir yoğunlaştığımda, sadece aşk anlamında değil, ruhsal açıdan da önemli detaylarla karşılaştım. Gözardı edemeyeceğim bu enerjileri sizinle paylaşmak istedim. Tabi bu enerjileri, günlük yorumlarınızda zamanı geldiğinde bütünün...
 2. Akrep burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Akrep burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  akrep burcu nisan ayı yorumu akrep burcu nisan ayı Akrep Aylık Burç Yorumu Sevgili Akrepler baharın umutlarımızı canlandırmaya başladığı, hayatı güzel yanlarıyla hissetmek adına istekli olduğumuz Nisan ayına girmiş bulunmaktayız. Yaşamınızda arzu ettiğiniz tüm güzelliklere kavuşmanız dileğiyle yorumunuza başlıyorum. İlk olarak ele alacağımız konu Aşk ve ilişkiler. Bu konudaki enerjiler...
 3. Akrep Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Akrep Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  akrep burcu kasım ayı yorumu 2009 kasım akrep 2009 ayı burcu yorumu Sevgili Akrep burcu melekleri 2009 kasım ayı burç yorumu sizin için :tik: Aşk ve İlişkiler Sevgili Akrepler Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde bir çoğunuz yeni bir yaşa girdiniz veya girmek üzeresiniz. Sizlere köşemiz adına mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ederek yorumunuza başlamak istiyorum. Aşk...
 4. Akrep Burcu 2011 Mart Ayı yorumu

  Akrep Burcu 2011 Mart Ayı yorumu

  2011 mart ayı burç yorumları akrep burcu mart 2011 akrep burcu ayı İyi bir ay geçirmeniz dileğiyle.. Akrep Burcunu Mart 2011de Neler Bekliyor 6 Mart- 16 Mart 2011 tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin Koç burcundaki geri hareketi, aşk hayatınızla alakalı olduğu gibi, çalışma yaşamınızla ilgili konularda da son derece önemli bir seyirdir. Bir önceki paragrafta, ilişki...
 5. 2014 Yılı Mart Ayı Akrep Burcu Yorumu

  2014 Yılı Mart Ayı Akrep Burcu Yorumu

  2014 akrep burcu mart ayı yorumu, aylık burç yorumları, akrep burcu mart ayı Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 yılı mart ayı akrep burcu yorumlarını Astrolog NUray Sayarı'nın öngörülerinden alıyoruz... Mart 2014 Akrep Burcu Aşk ve İlişkiler 1-2 Mart arası: Mars bu ay gerileme hareketine başlayacak. Bu durum iş hayatınızdan ilişkilerinize kadar tüm kararların...

Sayfayı Paylaş