Akrep burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
burc ayları
Aşk ve İlişkiler
Ocak ayını aşk hayatınız açısından ele alırsak 7 Kasım 2007 tarihinden bu yana devam etmekte olan ağır ve zorlu bir enerjinin etkisinden kurtulmanız adına olumlu olacağını belirterek söze başlamak istiyorum. Bu enerjinin etkisi altında aylardır aşk ilişkilerinde oldukça zorlu günler geçirmiş olmalısınız. Bir yandan sosyal hayatınızı dilediğiniz gibi yaşamınıza engel olan kurallar baskılar diğer yandan içinizdeki özgür hareket etme isteği doğal olarak çatışma yarattığı için psikolojik olarak tatminsizlikler ilişkilerde sorunlar baş göstermiştir. İşte bu etki 19 Ocak 2008 tarihinde sona eriyor.
Yalnız sona ermeden önce özellikle 6 Ocak-12 Ocak arasında duygu dünyanız açısından yoğun bir baskı ilişkinizde mutsuzluk tatmin olmama gereksiz bir çok konunun üstünde durarak aaaifsizlik hissetmek gibi. Kimileriniz aralarında yaş farkı olan kişilere birdenbire aşık olabilir veya mutsuz olma endişesi içinde içine kapanma görülebilir. Bu durum bazılarınızda ise daha da öteye giderek ufak bir şey yüzünden birdenbire sevdiğiniz kişiden ayrılmaya dek varabilir. Bazen de öyle olaylar meydana gelir ki partneriniz durup dururken ayrılmaya karar verebilir. Şimdiden bu etkinin bilincinde olarak önlem alabilir bu devrede sakin ve mantıklı bir şekilde düşünmeye çalışır ve birlikteliğiniz adına ortak şekilde hareket etmeye çalışırsanız bu dönemi atlatabilirsiniz.
İş ve Kariyer
20 Ocak tarihine kadar devam edecek Güneş Oğlak burcu sürecinde siz Akrepler iletişimin her alanında size güç ve başarı sağlayacak girişimlerde bulunmanız için enerjiler sunacağı gibi eğitim hayatıyla ilgili her türlü faaliyette de gerek mesleki açıdan gerekse öğrenmeniz açısından ciddi girişimlerde bulunmanız için etkileyici olabilir. Bu süreçte kimileriniz eğitim kadrolarında yönetici pozisyonunda görev almaya başlayabilir kimileriniz ise daha fazla bilgilenmek açısından kendinizi geliştirici bir takım adımlar atabilirsiniz. Mesleki faaliyetlerinizde size yardımcı olacak temel eğitim konuları da bu dönemin etkilerinden sayılabilir. Geç olsun güç olmasın sözüne uygun olarak sabırlı bir şekilde kendinizi hazırlar ve geleneksel kurallara uygun tarzda hareket edebilirseniz çalışkanlığınız ve iş bitiriciliğinizle otoritelerin gözüne kolaylıkla girebilirsiniz. İş gezileri ve seyahatlerin de yapılabileceği bu süreçte yakın çevrenizle olan ilişkileriniz olumlu hale gelebilir prensipleriniz doğrultusunda hareket ederken başkalarına karşı abla ağabey veya gerçek bir dost kimliğinde yanaşabilirsiniz. Kardeşlerinizle olan ilişkileriniz güçlenir. Kısaca işiniz sorumluluklarınız ve toplum içindeki yerinizi belirlemek adına sistemli bir şekilde çalışmanın ön planda olacağı bir süreç diyebiliriz.
Ocak ayında başlayacak ve mesleki açıdan etkili olacak bir başka enerji ise uzun bir zamana yayılacak olan kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olan Ay düğümlerinin transit etkisidir. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. Bu süreçte Kuzey düğüm aile yaşantınız ebeveynleriniz alanında sizi geliştirmeye devam ederken güney düğümün de kariyer evinizden geçecek oluşu ve bu sürecin Temmuz 2009 tarihine kadar sürmesi doğal olarak önemli bir yer tutmakta. Bu ön bilgilerden sonra güney düğümün Aslan burcundaki etkisini birlikte inceleyelim.

7 Ocak 2008 tarihinden itibaren Güney düğümün meslek evinizden geçişiyle sizler açısından bazı tutum ve davranışlarınızın değişmesi ve yeniden kendinizi düzenlemeniz açısından bir dönem başlamış olacaktır. Bu dönemde mesleki yaşantınızda özellikle inat etmekten ve kendi düşüncelerinizi zorla kabul ettirmeye çalışmaktan uzak durmalı ve çevrenizdeki insanların sizin fikirlerinizi sürekli olarak onaylamalarını beklememelisiniz. Duygu dünyanızla alakalı konulardaki sıkıntılarınızı iş hayatına yansıtmamaya özen göstermelisiniz. Birilerinin gözüne girmek veya onlara kendinizi ispatlamak için değil sadece kendi yaşamınız adına başarılı olmaya çalışmalı aşırı gurur saplantılı davranışlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Egonuzu yukarı seviyelerde tutarak her zaman el üstünde tutulmayı beklememeli sabit düşüncelerinizi mesleki ilişkilerinizde biraz olsun esnek tutmayı başarmalısınız. Hiç kimse sizi takdir etmese de başarılarınızı görmezden gelse de bildiğiniz yolda ilerlemekten vazgeçmemeli görevlerinizi yaparken bir şeyler meydana getirmenin hazzını yaşamalısınız. Görev ve sorumluluklarınızı disiplinli bir şekilde uygulamalı kendinizi göstereceksin diye gereksiz riskler almaya çalışmamalısınız. Ne aşırı isteklilik ne de fazla inatçılık yapmamalı sınırlarınızın farkında olarak düzgün seviyeli ve mantıklı bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz.
Parasal Konular
Sevgili Akrepler 24 Ocak tarihi itibariyle Yay burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizler için parasal konularda coşkulu heyecanlı ve oldukça iyimser bir şekilde düşünmeniz ilişkiler kurmanız ve hareket etmeniz anlamı taşıyabilir. Bu süreçte hevesliliğiniz kimi zaman abartılı bir hal alabilir ve bu durumda harcamalarınız konusunda dikkatsizlik yapabilirsiniz. Finansal konularda risk almaya müsait olacağınız bu sürecin şimdiden bilincinde olarak hareket etmeniz yararlı olabilir. eşiniz ortağınız veya ilişki kurduğunuz insanlarla birebir ilişkileriniz size maddi açıdan ferahlık sağlayabilir. Sahip olduğunuz değerleriniz konusunda iyimser yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı bazı özel girişimleriniz veya kurduğunuz ilişkiler maddi açıdan sizi rahatlatabilir. Eşiniz kaynaklı gelirler elde edebilirsiniz veya eşinizin desteğini üzerinizde hissedebilirsiniz. Eğitim araştırma ve deneyimler yoluyla kendi yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
İkinci yöneticiniz Mars gezegeninin İkizler burcuna geri hareketle dönüşü ise finansal açıdan Ağustos Eylül aylarında görülen bazı durumların tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıyabilir. ortaklarınızla aranızdaki finansal durumlar borçlarınız başkalarından elde ettiğiniz gelirler miras sigorta gelirleri veya bankalarla alakalı durum şimdi tekrar karşınıza çıkarak mücadelede bulunmanız adına etkili olmaya başlayabilir. Diyelim ki o dönemde maddi açıdan zor durumdaydınız ve birşekilde bunu atlattınız. İşte bu dönemde bu konular yine gündeme gelerek aynı sorunlarla sizi karşı karşıya bırakabilir veya o dönemde maddi destek arayışı için girişimde bulunmuştunuz fakat bir türlü arzuladığınız sonuca ulaşamadınız. İşte bu dönemde tekrar bu konularla ilgilenmek ve bir sonuca bağlanması adına girişimlerde bulunabilirsiniz. Gezegenlerin geri hareketleri genelde yeniden düşünme süreci anlamı taşıdığından bu durumda o konuları yeniden çözmek adına harekete geçmeniz gerekebilir.
Yalnız bilmeniz gereken konu Mars bu devrede hala geri harekette olacağından 30 Ocak tarihine kadar tam olarak bir çözüm elde etmek zor olabilir. fakat bu sizi yıldırmasın bu sefer mücadelenizin olumlu olarak sonuçlanmasını istiyorsanız daha mantıklı yaklaşmalı ve planlarınızı daha sistemli bir şekilde sürdürmeli girişimde bulunduğunuz konularda sıkı takip etmekte olmayı ihmal etmemelisiniz.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 2-3-7-8-12-13-20-21-24-25-26-29-30-31
Zayıf etkili günler 7-8-14-15-20-214-5-6-12-13-18-19
Aşk açısından zorlu günler 16-17 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 2-3-29-30-31(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Akrepler Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesi diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 
Üst