Akrep Burcu 2009 Yılı Astro Analizi

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep Burcu 2009 Yılı Astro Analizi
Akrep Burcu 2009 Yılı Yorumu
Jüpiter Genel Etkileri:

Sevgili Akrepler 5 Ocak 2009 tarihi itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni 18 Ocak 2010 tarihine kadar bu pozisyonunu sürdürecektir. Jüpiterin bu dönemde özgür yaklaşımlarda bulunmanızı sağlayan enerjisi altında, duygusal güvenliğinizle alakalı konular başta olmak üzere, yarınlarınız adına daha rahat ve bağımsız davranma arzunuz yoğunlaşabilir. Değişim isteğiniz bu tarihler arasında son derece yüksektir. Bu yükseliş, genç yaşta olan Akrepler için evden ayrılarak kendilerine yeni bir düzen kurma anlamında olabilir. Kimileriniz için bu evlilik veya bir çoğunuz için ayrı bir eve taşınma, yeni bir düzen kurma anlamında gerçekleşebilir. İç dünyanızda kendinizi keşfetmenizi, daha büyük bir mutluluk için yeni düzenlemelerde bulunmanızı sağlayan bu etki altında önemli olan, farklı yönlerinizi ortaya çıkarmak veya yeniden kendinizi gözden geçirerek eksiklerinizi düzenlemektir. Bu düzenleme bireysel kimliğinizin de oluşumunda son derece önemlidir. 2009 yılının Jüpiter Kova burcu etkisi altında size sağlayacağı bir başka yansıması ise, ev sahibi olma konusundaki etkisidir. Özellikle ellerinde yatırım olarak tuttukları paralarını bu şekilde değerlendirmeleri yarınları adına gayet yararlı olabilir. Satürn gezegeninin Başak burcundaki transiti hala devam ettiği için öncelikle şu noktayı belirtmek isterim ki, evden ayrılarak yeni bir düzen kurma konusunda, Jüpiterin bu destekleyicisi enerjisine rağmen, ben çok iyi düşünmenizi öneriyorum. Yani ne olursa olsun, yeni bir sosyal çevreye alışma ve yeni arkadaşlıklar kurma konusunda yaşanabilecek zorlukları da göz önüne almanız gerekir kanaatindeyim. Çünkü alışılan bir ortamdan uzaklaşan kişinin adaptasyon sorunları yaşaması mümkündür. Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyri devam ederken, Satürn gezegeninin
31 Aralık-16 Mayıs tarihleri arasında geri harekette olacağını düşünürsek yılın ilk beş ayı itibariyle amaçlarınız konusunda biraz geri planda kalarak düşünmeniz yerinde olabilir. Ancak hedef olarak belirlediğiniz durum tam anlamıyla yerine oturduğunda evlilik veya evden ayrılmak, ev satın almak veya başka bir eve taşınmak konularında yılın ortalarında harekete geçmenin çok daha akıllıca olduğunu düşünüyorum.
Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyrinin bir diğer etkisi ise, güç ve kontrolden hoşlanan siz Akrepler için özgürlük arzusunun öncelikle aile içinde ve yuvanız sınırlarında etkili olduğunu görmekteyiz. Bir diğer durum ise, parasal kazanımlar konusunda ne kadar özgür iseniz, yani kazancınız ne kadar belirgin ve düzgün ise, özgürlük bayrağını elinize alarak, ben bunu istiyorum ve yapmaya kararlıyım demeniz de o kadar kolay olur. Düzensiz bir gelirle, ne evlilik, ne aile yuvasından ayrılmak ne de belli bir yatırım için ödeme planı hazırlamak mümkün değildir. Yani Astrolojiyi gerçek hayatın içindeki mantıksal düşünceden ayırmamak gerekiyor. Jüpiter Kova burcundan geçiyor diye, tüm Akreplerin aynı şartlar altında, aynı kararları vermesini beklemeyiz. Yaş aralıklarınız nedeniyle hissedilen sonuç farklı olabilir. Kimi Akrepler için Jüpiter gezegeninin Kova burcu seyri, eskisine oranla daha özgür düşünmeniz ve geleceğini kurmak adına daha güvenli hareket etmeniz şeklinde de olabilir. Örneğin henüz buluğ çağında olan bir Akrep için bu enerji, bağımsız hareket etmek, tüm sınırlamalardan kurtulmak ve aile baskısına karşı çıkarak kendi yolunu çizmek isteğinin de bir sonucu olur ki, bu durumda ailenizle olan ilişkinizde sorunlar yaşanması mümkündür. Bazılarınız ise yuvanızda mutsuzsunuzdur. İyi bir evliliğiniz yoktur. Bu enerji size evliliğiniz sürse dahi, sizin evle pek alakanız olmayışının da belirtisi olabilir. O nedenle ben, Jüpiterin Kova burcu enerjisini olumlu ve mantıklı bir şekilde, sınırlarınızın bilincinde ve doğru kararlar alarak kullanmanızı öneriyorum. Yani özgürlük, iyi temeller üzerine kurulmuyorsa bunun daha büyük bir esarete yol açacağı hesabını iyi yapmanız lazımdır. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda bahsedilen hususların tekrar gözden geçirilmesi adına son derece önemlidir. Yani hangi kararları verecekseniz bunları bu süreçte bir daha düşünmeniz size yeni atacağınız veya attığınız adımlar konusunda rehber olabilir. Ayrıca 29 Ekim 2009 günü Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni öncesi, hakikaten faydalı olabilir.

Satürn Genel Etkileri:
Sevgili Akrepler Eylül 2007 yılından bu yana ileriye yönelik hedefler, sosyal ilişkiler, gelecekle alakalı planlarınız üzerinde etkili olan Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliği 29 Ekim 2009 yılına kadar devam edecektir. O nedenle bu yılın neredeyse tümünde bu enerjinin yansımalarını, tüm burçlar gibi siz de yaşamaya devam edeceksiniz. Şimdi tekrar Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkinliğini bir kez daha hatırlayalım ve daha sonra Terazi burcunda olabilecek yansımasını beraber inceleyelim. Satürn, astrolojik anlamı olarak, temel kurma, temeli sağlamlaştırma, disiplinli bir çaba ile yaşamınızın kontrolünü elinizde tutma, somut başarılar elde ederek güvenliğinizi sağlama konularında etkili, eğitici, öğretici ve dersler vererek olgunlaştırıcı bir enerjidir. Astrolojiyle ilgili olan veya olmayan kişilerin bile tedirginlik duyduğu ve olumsuz olarak bildikleri bu gezegenin enerjilerini doğru anlamda kullandığımızda, hem dış dünyada hem de kendi içinizde, yaşamınızın kontrolünü ele geçirebilir ve amaçlarınızı arzuladığınız şekilde elde edebilirsiniz. Peki Satürn neden böylesine zorlu bilinmektedir. Çünkü Satürn emek sarfetmeyen, sorumluluklarını yerine getirmeyen, sadakat hissi olmayan, öylesine yaşayan, disiplinsiz bir şekilde hayatını sürdüren, bencil bir hayat süren insanlar için hakikaten bir kılıç kadar keskin ve yaralayıcı olabilir. Oysaki, bunun tam tersi hareket eden insanların gerek iş gerekse özel hayatlarında doğru ve yerinde seçimlerde bulundukları için başarılı olduklarını görmekteyiz. Bu yüzden insanoğlunun en önemli yaş döngülerinde onun terbiye edici etkisini görebiliriz. Örneğin 14, 21, 28, 35,42 yaş gibi. Şöyle bir düşünürseniz hemen hemen hepimiz bu yaşlarda belli sınavlardan geçtik veya geçeceğiz ve kendimizi ispat etmeye çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Sizlerle bu bilgileri paylaşmak öyle hoş ki, bazen karşımdaymışsınız gibi düşünerek sözü uzatmaktayım ama astrolojiye meraklı olanlarınızın bunları okurken keyif alacaklarını tahmin ediyorum.
Evet önce Satürn gezegeninin Başak burcunda 2010 yılına kadar devam edecek seyrinin size olan etkilerini bir daha hatırlayalım ve geri harekette nelere dikkat etmeliyiz onu gözden geçirelim. Satürn gezegeni siz Akrepler için, amaçlarınızı kişisel seviyede geliştireceğiniz bu süreçte, gerçek dostlarınızın kim olduğunu anlayacağınız sınavlar yaşayacak, kendinizden daha olgun kişilerle tanışarak, onların deneyimlerinden yararlanacaksınız. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda, iyi bir işbirliği ve ilişkiler ağı kurabildiğiniz takdirde, bu insanlarda büyük destek görebilirsiniz. İş yeri dostlukları, beraber çalıştığınız insanlarla güçlü ilişkiler sayesinde hem güvenlik duygusu elde edecek hem de huzurlu bir ortamda çalışmanın hazzını yaşayacaksınız. Bu dönemde tabi ki zorlanacağınız aylar hatta günler olacaktır. İşte bu durumlarda kesinlikle ego saplantılarından uzak kalmalısınız. Fakat bu, kendinizi ezdirmek, başkaları yararına çalışırken kendinizden ödün vererek mutsuz olmak tarzında olmamalıdır. Bu dengeyi iyi kuramadığınız takdirde hedef duygunuzda sapmalar meydana gelebilir ve zaman kaybedebilirsiniz.
Bu dönemde organizasyonla ilgili meslekler, insanları grup halinde bir araya getirmenizi sağlayacak girişimler, sizinle aynı fikirde olan insanlarla beraber yapılan ekip çalışmaları önemli bir yer tutar. Satürn enerjisinin ders verici özelliği nedeniyle kimi zaman insanlarla olan işbirliğinizde büyük sorunlar çıkabilir, anlaşmazlıklar yüksek boyutlara ulaşarak sizi devre dışı bırakacak hale gelse de, kesinlikle kendinize olan güveninizi kaybetmeden, birey olarak amaçlarınızdan uzaklaşmadan yolunuza devam edin. Bütün bunların oluşma nedeninin kendinizi geliştirmek adına olduğunu unutmayın. Başka yollar deneyerek, girişimlerde bulunarak belki biraz daha yolunuzu uzatarak, amacınız için ter dökmeye devam edin. Sizi yolunuzdan çevirmeye kalkacak kişilere en güzel cevabın, özgüvenli ve sabırlı bir şekilde çalışmak ve hedeflerinizi gerçekleştirmek olduğunu kesinlikle unutmayınız demiştim. Satürn gezegeninin bu enerjisini fırsat bulduğunuzda Aylık yorum köşemizde tekrar okumanız faydalı olacaktır.
31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.

29 Ekim 2009 tarihi itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni siz Akrepler için son derece önemli. Geçtiği yaşam alanı nedeniyle, geçmişin bir muhasebesi anlamına gelecek bu döngü oldukça zorludur. Her ne kadar Satürn Terazi burcunda güçlü bir enerji olsa da, siz Akrepler için arınmak, ruhsal temizlikte bulunmak, yaşadıklarınızı gözden geçirerek kendinizdeki eksikleri belirlemek adına Satürn gezegeninin bu enerjisini çok iyi değerlendirmek lazımdır. Bana göre Akrepler için Satürn Terazi burcu geçişi son derece önemli. Hayatınızla alakalı her konuda uyum ve huzur içinde yaşamak için, başta ilişkileriniz olmak üzere, sosyal davranışlarınız, arkadaşlık ve evlilik ilişkiniz, ortaklıklarınız, kişisel her türlü beraberliğiniz, gizli ve yasak olan mahrem duygularınız, özgürlüğünüz mevzularını muhakkak ele almalı ve bu enerjiyi doğru yönde kullanmak için, mantıklı kararlar vermeye çalışmalısınız. Bu enerji altında sağlığınız son derece önemli. Hatta iş gücü kaybı yaşamamak için bu konuya özellikle önem vermeniz lazım. Bir adım ileri gitmeniz gerekirken, bu süreçte on kez düşünmeniz mümkündür. Çünkü duygusal ve ruhsal açıdan güvenliğinizi fazlasıyla önemsemeniz gereken zaman dilimidir. Bana göre, Satürn Terazi burcu döneminin dersleri alınmadan ve gerekli ayarlamalar yapılmadan bir Akrep için tam anlamıyla rahatlık söz konusu olamaz. O nedenle Jüpiter Kova burcu seyrinin özgürlük yaratan dürtüsü, Satürn gezegeninin Başak süreci ve ardından Terazi burcu etkinliği nedeniyle ben Akrepler için en öncelikle kendilerini iyice gözden geçirerek hedeflerini ve amaçlarını bu sene iyice belirlemeleri gerektiğini düşünmekteyim. Açıkçası 2009 yılı sizler için zorlu ama olgunlaştırıcı bir yıl olabilir kanaatindeyim.

Uranüs Genel Etkileri
2003-2011 yılları arasında devam edecek kuşak(sizinle aynı tarihte doğmuş ve Uranüsün döngüsü icabı aranızda 7 yıl fark olan kişilerle siz, kuşak oluşturursunuz) gezegeni Uranüsün Balık burcundaki seyri uzun yıllar devam edeceği için, yıllık yorum köşemizdeki anlamı yine aynı özellikler taşıyıcıdır. Şimdi bu etkileri tekrar bir hatırlayalım. Uranüs Balık burcu seyri orjinal yaratıcılığa sahip olmasını sağlayacaktır. Hobileriniz ilginç ve farklı konularda toplanacaktır. Özgürlük ve bağımsızlık arzunuz aşk ilişkilerinizi ve çocuklarla ilişkinizi bozabilir. Bu durumlarda karşınızdaki insanları anlamanız da güçleşir. Bu süreçte toplumsal ilişkilerle fazla ilgilenmez, sadece kendi eğilimlerinize önem verebilirsiniz. Spekülasyonlardan yine bu dönemde sakınmanızı öneriyorum. Aniden gelen kazançlar ve aniden gelen kayıplar görülebilir. Kimi zaman da hiç emek sarfetmeden beklenmedik kazançlar görülebilir. Aşk hayatınız da benzersiz ve çok sıradışıdır. Bazen çok iyi giden ilişkiniz biranda tuhaflaşabilir. Romantizme yaklaşımınız ve flört anlayışınız biraz geleneklere karşıt, isyankar ve serbest tarzda gelişebilir.
Uranüs gezegenin bir diğer etkisi de, çocukları olan akrep burçları için etkisidir. Çocuklarınızı olan yaklaşımınız ilerici ve bazen değişken enerjiler altında olabilir. Çocuklarınızı kimi zaman sizi kısıtlayan bir yük gibi görebilirsiniz. Bu dönemde siz Akrepler, çılgınlıklardan, çeşitlilikten, flört etmekten, fakat herşeyden fazla kişisel özgürlükten hoşlanırsınız. Aşkta ve yaşamda kendi kurallarınız ile oynamaktan yana olursunuz. Her zaman göz kamaştırıcı bir yanınız vardır. Özgün ve spontan bir görünüm sunmaya çalışırsınız. Bunun sonucunda kalıplaşmış düzenlerden ve zorunluluklardan kaçabilirsiniz. Süprizler beklenmedik anda oluşabilir. Bunlara şimdiden hazırlıklı olunuz. Bu dönemde fazla bağımsız halinizle tek bir konuya odaklanmaz ve her ilişkinin bir şekilde ayrılıkla biteceğini düşünerek güvensiz ve kuşkucu hale gelebilirsiniz. Durum böyle olunca kimseye tam güvenemez ve kimseyi de sevemezsiniz. Sonuçta hayal kırıklığına uğramanız mümkün olduğu kadar, siz daha fazla hayalkırıklıkları yaşatabilirsiniz. Ve sonunda yalnızlıklar hissedebilirsiniz.
Neptün Genel Etkileri
Neptün gezegeni 1998-2012 yılları arasında etkili olacağı Kova burcundaki seyrini sürdürüyor. Bu enerji uzun yıllar boyu devam edeceği için yansımaları 2012 yılına kadar hemen hemen aynı anlamı taşıyor. O nedenle yıllık yorum köşemizdeki önceki bilgileri tekrarlamak en doğrusu olacaktır. Sizler bu süreç içinde, içsel bir belirsizlik, güvensizlik ve kafa karışıklığı duyguları deneyimlemenize neden olabilir. Açıklanamaz korkular ve kaygılar sizi yaşam heyacanınızdan koparabilir. Yuvanızı fazlasıyla idealize edebilir ve bu konuda gerçek olmaktan ziyade hayaller kurabilirsiniz. Ailenizdeki kişilerden yada ebeveynlerinizden birine psikolojik bağlanma olasılığınız artabilir. Beklenmedik bir kararla deniz kenarında yaşama isteğiniz yoğunlaşır ve herşeyi bırakıp gidebilirsiniz de. Aile köklerinizle alakalı anılarınız belirsizleşebilir ve bu da sizde zorluklara neden olabilir. Bilinçaltınızda doğal ve sezgisel güçler uyanır ve siz bazı şeyleri hissedebilirsiniz. Genelde rüya aleminde yaşamak daha çok hoşunuza gidebilir, gerçeklere pek dayanamazsınız. Bütün bunlar aileniz ve iç dünyanızla alakalı konularda oluşabilir. Bu dönem içinde sağlam zeminler kurmaya ve hayalcilikten uzak kalmaya dikkat etmelisiniz.
Pluto Genel Etkileri
Sevgili Akrepler kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Pluto, kişiyi dönüşümde bulunmaya, yenileştirmeye ve yapılandırmaya yönelten bu astrolojik güç, bunun tam tersini yapmanız halinde sizi oldukça zorlayarak bütün bunları gerçekleştirmeniz adına baskıda bulunabilecektir. Bu süreçte yaşanan olayların temelinde değişim yatmaktadır. Eğitim hayatınız ve bununla ilgili her konuda, kardeşlerinizle ilgili tüm meselelerde, yakın çevreniz ve iletişimde bulunduğunuz insanlarla olan ilişkinizde, haberleşme, seyahat konularında sizi yenileştirmeye devam edecek yönetici gezegeniniz Pluto doğal olarak sizler adınıza çok daha olumlu bir dönemi başlatmış olacaktır. Eğer bugüne dek sırf sorumsuzluk nedeniyle eğitim hayatınızda sorunlar yaşadıysanız şimdi kendinizdeki yanlışların farkına vararak sorumluluklarınızı gerçekleştirmek adına kararlar almalısınız.
Bu dönemde çevrenizle ilgili değişimlerin yaşanması kendiniz adına yararlı olabilecek yeni bir ortam yaratmanız gibi değişimlerde bulunabilir, her olayın altında yatan asıl gerçeğe ulaşmak adına çaba sarfedebilirsiniz. Yakın akrabalarınız ve komşularınızla eskisi gibi birlikte olmak yerine daha meseafeli durabilir, kendi kafanıza uygun insanlarla bir araya gelmeye çalışabilirsiniz. Fikirlerinizi bu süreçte kimi zamanlar oldukça sert bir şekilde ifade edebilir, etrafınızdaki insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışabilir, liderliğinizi ispat etmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda muhakkak iradenizi devrede tutmalı, daha dikkatli hareket etmeye çalışmalı, başkalarınca sert, anlaşılmaz ve takıntılı bir insan olarak görülmemek adına dikkatli olmalısınız.
Eğitim hayatınız açısından araştırma konularına daha fazla önem verebilir, hatta bu konuda ileri noktalara gelebilirsiniz. İnternet dünyası başta olmak üzere her türlü iletişim aracından bu dönemde faydalanmanız kolaydır. Ayrıca eğitim hayatı içinde iyi bir eğitmen olarak yer alabilir, seyahat, gezi gibi konularda da etkin pozisyonlara gelebilirsiniz. Bu süreçte duygu dünyanızla ilgili meselelerde kendi fikirlerinizi baskı yoluyla göstermeye çalışmak, her konuda haklı olduğunuzu düşünmek yerine dinlemeyi bilmeniz son derece önemlidir. İnsanlarla olan ilişkilerinize özellikle bu dönemde dikkat etmeli, kendi yanlışınız konusunda da bir yargıç gibi gerçekçi olmaya çalışmalısınız.
2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
3 Ocak-2 Şubat: Venüs Balık burcunda. Bu enerji sizler için gayet olumlu. Sevgi dolu paylaşımlar. Aşkta özverili davranışlar. Bağımlılık hissiyatının güçlenmesi.
6 Mart-17 Nisan : Venüs geri hareketi. Aşk hayatınızla alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunulması ve herşeyin tekrar ele alınması gerekebilir. Bu tarihler arasında karşınıza çıkabilecek kişi konusunda acil karar vermemeli, ilişkinizle alakalı sorunlar üzerinde tekrar düşünmeli ve bu devrede yanlış kararlar vermemek için temkinli hareket edilmesi gerekmektedir.
6 Haziran-4 Temmuz : ciddi ilişkiniz konusunda farklılıklarınızın yaratabileceği sorunlarda sevgi birliği içinde hareket edilmesi lazımdır. Bu enerji bana göre gayet olumludur. Eğer istenirse taraflar birbirlerine duydukları sevgiyi böyle bir enerji altında sağlamlaştırma fırsatı bulabilirler. Evlilik konusunda olumlu bir tarih.
1 Ağustos-26 Ağustos : Güçlü duygusal bağlar kurma dönemi. Evlilik konusunda olumlu bir tarih denilebilir. Bu dönemde sevgi bağı oldukça güçlüdür. Koruyucu, kollayıcı ve ilgi dolu davranabilirsiniz.
21 Eylül-14 Ekim : Aşkta seçicilik ve mükemmeli arama zamanı. Kolay kolay bağlanmaz, yaşadığınız ilişki hakkında inceden inceye düşünme gereği duyabilirsiniz.
15 Ekim -7 Kasım : gizli ilişkiler, yasak duygular, aşkta mahremiyetin önemsendiği zaman dilimi. Duygular son derece güçlü. Özellikle evli olup yasak ilişki yaşayanlar için etkili bir zaman.
8 Kasım-1 Aralık : Aşk konusunda yılın en tutkulu ve özel zamanı. Sizler için aşkta şanslı olunan bir zaman. Venüs burcunuzda olduğu için, diğer burçlar için zorlayıcı olan bu zaman dilimi sizin açınızdan gayet olumludur.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
11 Ocak-1 Şubat : Tüm burçlar üzerinde etkili olacak yılın ilk Merkür geri hareketi. Bu enerji altında sizler iç güvenliğiniz konularında yoğunluk yaşayabilirsiniz. Aileniz, eşiniz veya aynı evi paylaştığınız kişilerle aranızda iletişimsel zorluklar yaşanabilir. Sakin olmaya çalışınız.
14 Şubat-7 Mart : yukarıdaki durumlar yoluna girmeye başlar. Eviniz, aileniz veya yuvanızla alakalı sorunlar konuşularak çözüme kavuşturulabilir. Bu konularda önceden düşündüğünüz planladığınız işler yürürlüğe konabilir.
8 Mart-25 Mart : Aşk konusunda iletişimsel açıdan olumlu bir zaman dilimi. Fakat mantıklı düşünülmesi de gerekmektedir.
6-30 Mayıs : tüm burçlar üzerinde etkili olacak, yılın ikinci Merkür geri hareketi. Sizler açısından özellikle parasal konularda etkilidir. Acil kararlar almamalı, bütçenizle alakalı konularda dikkatli olunmalıdır.
30 Mayıs-13 Haziran: İletişimsel konuların en yoğun görüldüğü alan ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle alakalı meselelerdir. Dikkatli konuşmalı, sakin ve olgun yaklaşımlarda bulunmalıdır.
14 Haziran-2 Temmuz: İletişimde hızlılık, maddi konularda girişim. Yoğun görüşmeler, finansal kaynak arayışı konusunda aktif bağlantılar kurabilmek için sözel ifadenin en güçlü olduğu devre.
18 Temmuz-2 Ağustos : istekleriniz ile düşünceleriniz arasında oluşan farklılıklar gerilime sebebiyet verebilir. Sakin olmak gereken bir zaman.
6-29 Eylül : yılın üçüncü ve son Merkür geri hareketi. Sosyal hayatınız, hedefleriniz konusunda daha dikkatli düşünmeniz gerekmektedir. Acil kararlar almayınız. Beklemede kalarak inceleyiniz. Karşınıza çıkan fırsatlar ve bu dönemde diğer enerjiler ne kadar yüksek olursa olsun, gerçekçi düşünmek sağlıklıdır.
10 Ekim-27 Ekim: bir önceki paragraftaki konularda rahatlama dönemi. İletişimsel açıdan sosyallik ön planda.
28 Ekim-15 Kasım : iletişimsel açıdan yılın sizler açısından en olumlu dönemi. Sözlerinizle karşınızdaki kişileri kolaylıkla etkileyebilirsiniz.

2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
27 Aralık-3 Şubat : Her türlü mücadelenizde güçlü kararlar verme, isteklerinizi mantıklı bir şekilde planlayarak elde etme, disiplin ve sorumluluk içinde hareket edebilmek dönemi. Temkinli ve oldukça kontrollü davranacağınız bir zaman dilimi.
4 Şubat-14 Mart : Ailevi konularda gergin bir dönem. Dikkatli olunması gereken zaman.
15 Mart-21 Nisan : Aşk ve yaratıcı ifadenizle alakalı konularda bağımlılıklarınız nedeniyle tam olarak karar vermekte zorlanma. Fakat olumlu bir dönem.
22 Nisan-30 Mayıs : iş hayatında etkili bir dönem. Fakat gerginlik içerebilir. Agresif tepkiler verebilirsiniz. Dikkatli olarak işlerinizi planladığınız takdirde bu enerji, yararlı sonuçlar almanızda faydalar getirebilir.
20 Aralık 2009-10 Mart 2010: iş hayatınız ve kariyerinizle alakalı konularda tekrar gözden geçirmeler. Hırslı ve kendinizi gösterme konusunda en hevesli olduğunuz dönem.

2009 Yılı Finansal Takviminiz
14 Haziran-2 Temmuz : Maddi açıdan parasal destek bulmak adına yoğun iletişim zamanı. Görüşmelerde bulunabilirsiniz.
12 Temmuz-24 Ağustos: Maddi kaynak arayışı konusunda oldukça yoğun aktivite zamanı. İki ayrı hedef için, paraya olan ihtiyacınız çoğalabilir. Bu durum sert tepkiler göstermenize neden olabilir. Dikkatli olunuz.
16 Kasım-5 Aralık: Parasal kazancınızla alakalı konularda aktif bir zaman dilimi. Daha hızlı düşünebilir daha hızlı hareket edebilirsiniz fakat dikkatli olmak gerekebilir. Maceraperest davranmamak, mantıklı olmak gerekebilir.

2009 Yılı Sağlık Takviminiz
20 Ocak-18 Şubat : Düşük enerjili bir zaman dilimi. Hareketlilik ve beklenmeyen gelişmeler olsa da Jüpiterin desteğiyle bunların tümünü aşabilirsiniz.
20 Nisan-21 Mayıs: Enerjinizin düşük olduğu zaman dilimi. Güneş karşıt burcunuz Boğadan geçtiği için doğal olarak belli bir gerilim oluşabilir. Sakinlik son derece önemli. Gerilimden uzak durmalısınız. İsterseniz bu dönemi gayet güçlü bir şekilde geçirecek düzenlemelerde bulunabilirsiniz.
22 Temmuz-23 Ağustos : Enerjinizde düşüşler olsa dahi. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizi sağlayan enerjilere sahip olduğunuz zaman aralığı.
23 Ekim-21 Kasım : Güneş burcunuzda. Enerjinin en yüksek zamanı. Sağlığınız açısından da olumlu bir dönem.
2009 yılının siz Akrep burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
906
ilkimsu
ilkimsu
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
ilkimsu
ilkimsu
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
aSqimSin
aSqimSin
Üst