1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Aksesuar Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Aksesuar Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler konusu hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olan aksesuarlar büyük önem taşıyor. Akıllıca seçilmiş aksesuarlarla dekorasyonunuzu mükemmel ve gözalıcı hale getirebilirsiniz. Yanlış aksesuar seçimi yaptığınızda ise boğucu ve karışık bir görüntüye ulaşabileceğinizden bu seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Mobilyada tasarım üssü MODOKO, mekanları doğru aksesuarlarla güzelleştirmenin püf noktalarını paylaşmış. Bakalım ne gibi noktalara dikket etmemiz gerekiyor?


  [​IMG]


  Aksesuar almadan önce dekorasyon dergilerine göz atın. Farklı tasarımlardan ilham alarak seçiminizi yapmanızda fayda var.

  Eğer bir aksesuarın baskın ve dikkat çekici görünmesini istiyorsanız, zıt renklerin gücünü kullanın. Mekanınızdaki diğer renklerden zıt bir renkli bir aksesuar seçin.

  Dar bir alanda yaşıyorsanız ve çok fazla eşyanız varsa mümkün olduğu kadar aksesuar kullanmamaya çalışın. İlla kullanmak istiyorsanız büyük ve koyu renkli aksesuarları tercih etmeyin. Büyük ve koyu renkli aksesuar mekanları olduğundan küçük gösterir.

  Mekanlardaki en fazla alanı duvarlar kaplar. Bu yüzden duvarlarda yapacağınız bir değişiklik ortamın havasını bir anda değiştiri. Açık renk duvarlarınızı çerçeveli resim ya da tablolar ile hareketlendirebilirsiniz. Tek bir duvara duvar kağıdı kullanmak da hoş bir görüntü sağlayacaktır.

  Şeffaf veya açık renk aksesuarlar mekanları daha ferah gösterecektir. Mekanlarınız küçük ise bu tarz aksesuarlar tercih edin.

  Aynı türdeki aksesuarları bir arada kullanıp bir uyum yakalayabilirsiniz.

  Boş olan her alanı aksesuarla doldurmaktan kaçının. Her yere dağılmış objeler yerine, belli yerlerde bir araya getirilmiş birkaç parça çok daha şık görünecektir.

  Vazo ve biblo gibi objelerin farklı yükseklikte olanlarını bir arda kullanarak görsel hareket yakalayabilirsiniz. Unutmayın; küçük, orta ve büyük boy çerçeveler, aynı boydakilerden daha çok dikkat çeker.

  Odanızı aksesuarlarla süslerken, işe her zaman en büyük parça ile başlayın. Daha sonra büyük parçanın etrafına küçükleri yerleştirin. Ayrıca her ilave ettiğiniz parçadan sonra, birkaç adım geriye giderek yarattığı havayı izleyin.

  Benzer parçaları veya biriktirdiğiniz minik objeleri bir arada kullanın. Böylece ayrı durduklarından çok daha etkili bir izlenim yaratırlar. Örneğin biblo koleksiyonunuzu, göz hizasında bir rafta birlikte sergileyebilirsiniz.

  Aksesuarlarla bir odak noktası yaratmaya çalışın.

  Aksesuarlarınızın daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız ışıklandırmadan yaralanabilirsiniz. Ayrıca parlak ve pullu aksesuarlar az miktarda kullanıldığında mekanınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilir.
   
Aksesuar Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bilgisayar kullanırken dikkat etmemiz gerekenler

  bilgisayar kullanırken dikkat etmemiz gerekenler

  Prof. Dr. Güler, bilgisayar kullanırken ilk olarak oturulan koltuğun doğru seçilmesi gerektiğini vurguladı: "Yüksekliği ayarlı, sırt için desteği olan yumuşak minderli vedayanıklı bir koltuk almalısınız. Sert ve ayarlı olmayan bir koltukta uzun süre oturmak şiddetli bel ve boyun ağrılarına neden olabilir. Koltuk seçiminden sonra eğer yoksa bir bilgisayar masası almalısınız....
 2. Argan Yağı Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Argan Yağı Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  argan yağı argan yağı kullanımı , son günlerde popüler olan argan yağının mucizelerinden faydalanmak isteyenlere; yüz, vücut, saç ve tırnak için faydaları yanında en iyi etkiyi almak için nasıl kullanılması gerektiğinin püf noktalarını veriyor… Sevgili melekler, bu yazımızda son zamanlarda hayli popüler olan argan yağı, faydaları ve dikkat edilmesi hususlar konusunda Biyolog-Kozmetolog...
 3. Aksesuar Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Aksesuar Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Bu konu; Aksesuar Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, giydiğimiz kıyafetlerin yegane tamamlayıcıları şüphesiz aksesuarlardır. Kıyafetimize göre mutlaka bir kolye, küpe, yüzük, saat ya da fular gibi aksesuarları mutlaka kullkanırız. Ancak zaman zaman dozu aşıp garip görünümlere de yol açabiliriz. Çünkü aksesuar kullanmanın da bir adabı...
 4. Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Bu sayfa; Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, giydiğimiz kıyafetleri tamamlayan yegane unsur seçtiğimiz aksesuarlardır. Doğru seçilip, doğru şekilde kullanılmış aksesuarlarla şıklığımız tavan yapacağı gibi, gereksiz ve abartılı olarak kullanılmış aksesuarlar da bizi gayet rüküş gösterebilir. Bunun için belli başlı bazı giyim...
 5. Adet Geciktirici İlaç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

  Adet Geciktirici İlaç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

  adet geciktirici ilaç, adet geciktirici kullanmak, regl nasıl geciktirilir Sevgili melekler, planlı programlı yapılan tatiller bazen regl dönemine denk gelebilir. Başka seçenek olmaması durumlarında da bu tip bir srunda yapılabilecek ilk iş regli geciktirmektir. Çeşitli regl geciktirici ilaçların kullanılmasıyla reglin geciktirilmesi acaba ne kadar doğru, bir sakıncası var mı? Aklınızdaki...

Sayfayı Paylaş