Albert Einstein Bitirdiği Okullar

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Albert Einstein Bitirdiği Okullar
Albert Einstein Bitirdiği Okullar hangileri bilen birileri bunu bana yazabilirmi lütfen.

Einstein ailesi, dindar olmayan Yahudi bir aileydi.Albert beş yaşından itibaren üç yıl boyunca bir Katolik ilk okulunda eğitim gördü. Einstein ilk yaşlarında konuşma zorlukları yaşamıştı.

1894 yılında babasının şirketi iflas etti ve Einstein ailesi İtalya’ya yerleşti. Aile Pavia’ya yerleştiğinde, Einstein eğitimini devam ettirmek için Münih’te kaldı. Einstein okulda sürekli otorite ile çatışıyordu ve okulun eğitim sistemi ve yöntemine sert bir şekilde karşıydı 1895 yılının baharında ailesinin yanına gitmek için okuldan ayrıldı.

Einstein, Zürih’te Federal Politeknik Okulu'na başvurdu. Okula kabul sınavına girmiş fakat fizik ve matematikte sıradışı puanına rağmen diğer alanlarda başarısız olmuş ve okula kabul edilmemiştir. Ailesi sonrasında Albert’ı Kuzey İsviçre’de Aarau’ya orta okulu bitirmesi için gönderdi.17 yaşına geldiğinde mezun oldu ve zorunlu askerlik yapmamak için babasından izin alarak Almanya vatandaşlığından çıktı. 1896 yılında, Zürih’te, Politeknik’te dört yıllık bir matematik ve fizik öğretmenliği programına katılmıştır.

Albert Einstein'in okuduğu okullar hakınnda abec.net sitesinden bulduğum kaynağı sizlerle paylaşmak istiyorum değerli misafirlerim.

Einstein 7 yaşında iken Münihte bulunan Münih İlk Okuluna başladı.
9 Yaşında iken Luipold-Gymnasium okuluna girdi
1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı. 16 yaşındaydı o zaman
Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVERsitesine gitti

1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı.

Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVERsitesine gitti.

einsten hangi okullarda okudu
Albert Einstein'in okuduğu okullar hakınnda abec.net sitesinden bulduğum kaynağı sizlerle paylaşmak istiyorum değerli misafirlerim.
1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı. 16 yaşındaydı o zaman
Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVER sitesine gitti

Benzer Diğer Konularımız !

K
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Misafir
M
K
Cevaplar
1