Aldatılanlar Fun Club

Cevap: Aldatılanlar Fun Club

Paylaşma Gereği Gördüm Arkadaşlar

93045310su5.jpg

Diğer kadın olmak, sonunda hayal kırıklığından başka bir şey olmayan bir yola çıkmak gibidir… Peki kadınlar neden bu yoldan dönemezler?

Bir adamın başka bir kadına, eve, belki de çocuklara sahip olduğunu bilerek sevmeye devam eden kadının yaşamı, moloz yığınlarının üzerine döküldüğünü göre göre kenara çekilmemesi ile eşdeğerdir. Aslında sonraki kadın olmak, ateşin ortasına atlamak kadar cesaret gerektirir. Fazladan geçirilecek bir saat bile kıymetlidir onun için...

Çoğu zaman erkekler tarafından eksik mutluluklarının tamamlayıcısı gibi seçilen ikinci kadınların da duyguları olduğu kimsenin aklına gelmez. Onlar, kısıtlı zamanlarda kırık aşkların tamircisi vazifesini görürler. Sürekli mutlu gözükmelerinin ötesinde tercih edildikleri için sevinmeleri mi, üzülmeleri mi gerektiğini bilemezler.

28713247gy9.jpg

Neden İkinci Kadın Olunur?
Aslında bu bir seçim değildir. Hiçbir kadın sevdiği adamı paylaşmak istemez elbette. Fakat aşk sarhoşuyken o adamın evli ya da nişanlı olduğu veya bir sevgilisinin olduğu çok da fark edilen bir şey değildir. Yani ilişki, bir bakıma kendi kurallarını kendi koyar, ikinci kadın, bu seçimi çoğu zaman istemeden yapar. Girilen bu İlişkiden yara almadan kurtulmak mümkün olmayacağından, sonunda amaç hasarı en aza indirmektir. Bunun için diğer kadın olmanın acısını taşımak yerine gerçek bir ilişkinin varlığını hissetmeye çalışmak gerekir...
Öteki kadın ne ister?
En çok istediği şeylerin başında, sevdiği adamla bir gece dahi olsa karanlıkta uyumak ve yeni bir güne beraber uyanmak vardır. Fakat bunun imkansız olduğunu bilir. Çünkü o adamın bir karısı ve yaşadığı bir evi vardır. Bir bardak su İçmek için bölünen uykuda sevdiği adamın karısının yanında uyuduğunu bilmek ne kadar zordur.

İkinci kadının en umursamazı bile birlikte olduğu adamın yaşadığı ortamı görmek İster, örneğin; gömleklerini astığı gardırobu, her sabah tıraş olduğu yeri bilmek ister. Bazen bir çıkış yolunun belirmesini ister. Sevdiği adamın bir başkasına ait olduğunu bilse de yine de ölmeyen son bir umutla hayal kurar.

İkinci kadın aslında sevdiği adamın yanında biraz daha kalmak ister. Fakat ilişkide gerçekten aşk varsa buna da boyun eğip acısını içinde yaşamayı tercih eder. Ve tabii ki öteki kadının İstediği son şey; asıl kadını görmek ya da onunla tanışmak zorunda kalmaktır. Böyle bir durumda kapıda bekleyen ağır bir depresyonun habercisi olabilir.

69620079jm6.jpg

“Öteki kadın” olmayın!
Yasak ilişkiden kaçın!
Öteki kadın olmayı kabul edenlerin çoğu ilişkinin başlarında birlikte oldukları adamın evli ya da başka bir ilişkisinin olduğunu bilmediklerini söylerler. Peki, bir adamın başka bir kadına bağlı olduğunu öğrenmenin yolları nelerdir? Öncelikle yaş çok önemlidir. Yaşı 35\'i aşkın çoğu erkeğin evli olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun için ilk tanışmada medeni durumunu sormaktan çekinmeyin. Karşınızdaki adamın evli olduğu gerçeğini kendi ağzından duyuyorsanız bulunduğunuz yerden hemen uzaklaşmalısınız. Çünkü baslarda sizin için hiç de önemli değil gibi gözüken bu durum, İleriki dönemlerde başınıza büyük dertler açabilir.

Eğer bir süredir çevrenizde size ilgi duyan bir erkeğin varlığından haberdarsanız fakat medeni hali hakkında hiç kimse bir sev bilmiyorsa; o adam evlidir! Çünkü genelde bekar ya da ciddi bir ilişkisi olmayan erkeklerin toplum İçerisindeki durumu açıktır. Bir erkeğin evli olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da akşam saatlerinde onu aramaktır. Genelde telefonunuza cevap vermiyor veya konuşsa da samimiyetten uzak duruyorsa: evlidir!
Yasak ilişkiden kaçın!
Öteki kadın olmayı kabul edenlerin çoğu ilişkinin başlarında birlikte oldukları adamın evli ya da başka bir ilişkisinin olduğunu bilmediklerini söylerler. Peki, bir adamın başka bir kadına bağlı olduğunu öğrenmenin yolları nelerdir? Öncelikle yaş çok önemlidir. Yaşı 35\'i aşkın çoğu erkeğin evli olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun için ilk tanışmada medeni durumunu sormaktan çekinmeyin. Karşınızdaki adamın evli olduğu gerçeğini kendi ağzından duyuyorsanız bulunduğunuz yerden hemen uzaklaşmalısınız. Çünkü baslarda sizin için hiç de önemli değil gibi gözüken bu durum, İleriki dönemlerde başınıza büyük dertler açabilir.

Eğer bir süredir çevrenizde size ilgi duyan bir erkeğin varlığından haberdarsanız fakat medeni hali hakkında hiç kimse bir sev bilmiyorsa; o adam evlidir! Çünkü genelde bekar ya da ciddi bir ilişkisi olmayan erkeklerin toplum İçerisindeki durumu açıktır. Bir erkeğin evli olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da akşam saatlerinde onu aramaktır. Genelde telefonunuza cevap vermiyor veya konuşsa da samimiyetten uzak duruyorsa: evlidir!

20250409ly2.jpg

Tabii ki bunlar ilk izlenimler. Yalnız yaşadığını söylediği halde sizi hala evine davet etmediyse ve özellikle ev telefonunu vermiyorsa ya evlidir ya da evlilik hazırlığındadır. Çünkü genelde erkekler evlenmeden önce yaşadıkları nişanlılık devresinde aldatmaya daha yatkın oluyorlar. Bunun için bir erkeğin nişanlı ya da ciddi bir beraberliğinin olup olmadığını öğrenmek sizin için daha zor olabilir.

Sonuçta şüpheleriniz varsa bunların üzerini örtmek yerine araştırmalısınız. Eğer bulgularınız sizi haklı çıkarıyorsa rekabete girmek yerine bu durumdan olabildiğince çabuk uzaklaşmalısınız. Unutmayın her rekabet bir kayıptır! Hem de evli olan bir erkeği elde etmeye çalışmak kayıpların en büyüğüdür. Çünkü böylesi bir ilişkide baştan mağlupsunuz demektir.

Keşke\" demeyin!
Toplumda erkeklerin boşanmasına sebep olarak gösterilen ikinci kadınların aslında böyle bir gücü yoktur. Çünkü bütün erkekler düzen düşkünüdür. Ve hiçbir erkek çok büyük bir sorun olmadan düzenini bozmak istemez. Eğer ayrılma söz konusuysa da bu ikinci kadının yüzünden değildir. Genelde birinci eş aldatıldığını öğrenir ve ilişkiyi bitirir, ilk kadın ayrılmadıkça da üç kişilik aşkta sayı kolay kolay ikiye inmez.

İkinci kadın, ilişkide hep \"keşkeleri\" olan taraftır. Çoğu zaman başına gelen bu \"üç kişilik aşk\" yüzünden kendini suçlar. Kurduğu hayaller keşke ile başlar ve aynı biçimde devam eder.

\"Keşke\" demek istemiyorsanız üç kişilik aşk üçgeninin parçası olmamaya çalışın. Bu ilişkiye başlamışsanız, size ne kadar zor gelse de mantığınızı devreye sokarak bitirmeye çalışın

70461256jy4.jpg

Yasak ilişkinin sonu...
Üç kişilik aşta, erkek için hep \"diğer\" tarafta kalan kadının gerçek bir ilişkiye sahip olması çok kuvvetli bir ihtimal değildir. Hayallerin yerini keşkeler aldıktan sonra karşılaşılan şey; tarifsiz acı ve kıskançlık duygusudur. Zaten bu duygulara sahip olmakla birlikle İlişki ya sona doğru yaklaşır ya da ikinci kadın ile sevdiği adamı karşı karşıya getirir. Bu karşılaşmaya bazen asıl kadın da katılır. Çünkü hiçbir ilişki sonsuz hoşgörü ve sınırsız özgürlüğü bünyesinde barındıramaz.

Kadınların hisleri her zaman kuvvetlidir; doğru iz sürüldüğünde üç kişinin karşılaşması çok da zor değildir, ikinci kadın, sona yaklaştıkça sevdiği adamla gerçek bir ilişkiye sahip olma İhtimalini daha sık düşünmeye baslar. Ardından büyük kıskançlıklar ilişkideki yerini alır. Evli adama boşanması için verilen süreler, her şeyin birinci kadına açıklanacağına dair yapılan tehditler ile ayrılık zamanı gelir.

Gerçekte diğer kadının düşündüğü şey; asıl kadının vazgeçilmezliğinin karşısında kendisinin sevilmeyen taraf olduğudur. Tehlike çanlarının çaldığı bu durum sonrasında yapılması gereken, kişinin kendine ne kadar değerli olduğunu hatırlatmasıdır. Aile ve yakın arkadaşların desteğine ihtiyaç duyulan bu dönemde çevrenizdeki olumsuz eleştirilere kulaklarınızı tıkamalısınız.

Yasak aşkın size kaybettirdiği zamanı geri almak kolay olmayacak ancak zararınızı fark etmeniz sizin için büyük şanstır, öncelikle kaderinize yenik düşmeyip mantığınızın sesini duyabildiyseniz böyle bir ilişkiyi sonlandırmanız için savaşmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kendinize sürekli olarak sevilmeye layık olmadığınızı söylemekten vazgeçmelisiniz. Benliğinizi perişan, garip ve üzülmeye meyilli olarak görmemeli, kendinize acımaktan vazgeçmelisiniz

79722754kh4.jpg

Kurtulmak elinizde...
Her şeyden önce \"ikinci kadın olmak\"tan kurtulmayı istemelisiniz. Bu, bir tür bağımlılık; gerçekten kendinize hak ettiğiniz değeri vermek istiyorsanız çaba göstermelisiniz.

Eğer evli sevgilinizle aynı iş yerinde çalışıyorsanız mutlaka o işten ayrılmalı veya onu görmeyeceğiniz bir bölüme geçmelisiniz. Sonra gerçek bir ilişkiye sahip olmanın ne demek olduğunu tekrar hatırlamanız gerekiyor. Çevrenizde bir örnek bulamıyorsanız ufak bir gezintiye çıkmanız yeterli olacaktır. Yasakları olmadan gezen çiftleri gördüğünüzde zaman harcadığınızı daha iyi anlayacaksınız. Çünkü bir düşünün; siz yakalanma korkusu olmadan tek bir anınızı bile rahatça yaşayamadınız.

13791303zb7.jpg

Bir yandan kendinizle vakit geçirirken diğer yandan da sizinle olmak isteyenlere fırsat tanıyın. Flört etmekten korkmayın. Yeni bir İlişkiye başlayacak durumda hissetmiyorsanız sadece arkadaş olarak vakit geçirmeye çalışın.

Ama ne olursa olsun kendinizi dış dünyaya kapatmayın. Yeniliklerle ve bilmediğiniz yönlerinizi keşfederek daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Ertelenmek yerine değer görmek, yasaklar verine özgürlük ve ümitsizlik yerine mutluluk size daha iyi gelecektir. Unutmayın; hiçbir acı kalıcı değildir...

.

Son düzenleme:

Bu bence tam burası için bir yazıı
Hayatını yalanlar imkansızlar üzerine kuranlara kalp gözlerini kapalı tutanlara gerçekleri nedense görmemezlikten gelenleree

Kulagimin ici kasiniyor.

Felaket.

Once azar azar basliyor kasinti, geceleri.

Sonra artiyor.

Kasimak da bir zor ki kulagin icini.

Bir turlu gecmiyor.

'Ne yapsam acaba?' diyorum.

Gunler gectikce daha da artiyor.

Doktora gitmeye karar veriyorum.

Arkadaslarima soruyorum 'Tanidiginiz iyi bir kulak burun bogazci var mi?'
diye. 'N'oldu ki?' diye soruyor arkadaslarim. 'Kasiniyor kulagim' diyorum.
'Uyuyamiyorum geceleri, kulak kasinmasindan! ' Bir doktorun adini
soyluyor bir tanesi. 'Cok iyi doktordur' diyor. 'Kimsenin cozemedigini
cozer, iyilestiremedigini iyilestirir. '

Gidiyorum doktora.

Gozluklu, sirin bir amca.

Elinde bir buyutec, kulagima bakiyor.

Sasiriyorum once. 'Icinde kasinti var' diyorum. 'Oyle buyutecle ne
anlayacaksiniz ki?'

'Yok' diyor, 'Ben coktan anladim ne oldugunu da, simdi daha iyi gormek
icin bakiyorum.'

'Nedir?' diyorum doktora.

'Eski sozler kacmis kulaginiza' diyor.

'Nasil yani?' diyorum.

'Kimin sozleri?'

'Bakacagiz' diyor.

Sonra bir alet cantasindan kocaman, ucu ince, cimbiza benzer bir alet
cikariyor.

'Yan durun. Kipirdamayin' diyor bana. Biraz irkiliyorum.

'Eski sozler' diyorum, 'Ha?' Cimbizin ucu kulagima giriyor, canimi
acitmiyor nedense.

'Bir erkek sesi bu' diyor. Sanki bir ugultu duyuyorum.

Cimbizi cikariyor kulagimdan. 'Yalan kacmis kulaginiza!' diyor doktor.

Yalana bakiyorum.

Kucucuk bir sey gibi gozukuyor.

'Vay be! Gunlerdir kulagimi kasindiran bu muymus? Hangi yalan peki?'
diyorum.

'Durun, bekleyin' diyor doktor. 'Dikkatli olmamiz lazim. Tekrar
kulaginiza kacabilir. Once su deney tupunun icine koyalim. Sonra serbest birakiriz.'

Yalani tupun icine koyuyor.

Kapagini da kapiyor tupun.

Serbest kaliyor yalan.

'Seni seviyorum' diye ciliz bir ses geliyor tüpün icinden.

'Yalanmis ha?' diyorum.

Kulagım bile anlamis, kalbim hálá anlamıyor...

iclal aydın....

Son düzenleme:

bir önceki yorumundan başlayayım canım senı o kocaman yürekliliğni ve bir kadın olarak cesaretini kutluyorum.demekki aynı perdeden bakıyoruz olaya canımsın o kadar güzel ifade etmişsinki bişeyleri umarım mesajlar yerlerine ulaşır ki ulaşırsa ne mutlu bizlere...gelelim son yorumuna ne dememi bekliyorsun bilmiyorum ama harika bir örnekleme çok teşekkürler ediyorum harika yorumların için günümüzde daha bi hassasiyet gerektiren konuları isterdimki hep beraber tartışalım varsın öyle olsun sağol varol arkadaşım +rep ve kucak dolusu sevgiler

\"Keşke\" demek istemiyorsanız üç kişilik aşk üçgeninin parçası olmamaya çalışın. Bu ilişkiye başlamışsanız, size ne kadar zor gelse de mantığınızı devreye sokarak bitirmeye çalışın

Belki bunu ilk kez paylaşıyorum burda 4 yıl kendi işimi yaptım. Mali Danışmanlıktı bu iş. Ne teklifler geldi önüme tahmin edersiniz. Çoğu evliydi bunların. Ama ailemden aldığım terbiye, karakterim ve Allah'a olan inancım sayesinde hepsinide sildim. Allah uzak etsin. Yuva üstüne yuva kurulmaz.

.

r_l4p7svvjvf5iuis4e87g.jpg

Aldatıldınız ! tamammı devammı ?

İlişkide erkeğin yaptığı hatayı, ihaneti kabulllenebilmek çok zordur. Kimi gururunu ön plana çıkarır ve ilişkiyi bitirir. Kimi de sevgisine verdiği emeğin hatırına bir kez daha dener! Peki siz olsanız ne yaparsınız.Gerçekle karşılaştınız. Bir süredir içiniz içinizi kemiriyordu. İlk önceleri hissetmek bilmek istemediniz. Sonra da kendinize kızdınız, sevdiğiniz adamdan şüphelendiğiniz için. Ama bir gün geliyor ve gerçeği öğreniyorsunuz. Bundan sonra ne yapacaksınız? Karar vermek Duyunca hiç bir tepki vermediniz. Devam
etmek ya da etmemek! Duyduğunuz şüphelerin doğrulanması çok acı. Oysa onu o kadar çok seviyorsunuz ki... İçiniz gerçekten acıyor. Yaptığı itirafı kulağınızda yankılanıyor. Gururunuz aklına geliyor. Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

Ama ilişkiniz canlanıyor gözünüzde. Üç günlük heyecan için bitirmek istemiyorsunuz bu ilişkiyi. Nefes almanız zorlaşıyor. Bir yanda da uzun zamandır emek verdiğiniz sevginiz... İşte yol ayrımındasınız. Karar sizin. Yüreğiniz ne diyor? Kararlı, güçlü olun. Veee...

Sevginiz
Bu sevgiye verdiğiniz emek çok büyük olabilir. Ancak kırgınlık, hayal kırıklığı, kendinize güvensizliğiniz hayatınızda kolay kolay silemeyeceğiniz yaralardır. Bunu unutmayın. Bunları gözden geçirin. Ve ona göre...

Ona tekrar güvenmek
Devam etmeye karar verdiniz diyelim. Yapabilecek misiniz? Ona tekrar güvenebilecek misiniz? Bazen insanlar bir hata yapar. "O da bir hata yaptı. Bir daha yapmayacak" diyebilyor musunuz? Bu hatanın ardından bu sorulara olumlu cevap veriyorsanız, ikinizin de bu ilişkide hatalarınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunları onardıktan sonra böyle bir şeyi bir daha tekrar etmeyeceğinden eminseniz durmayın devam edin.

Siz ve gururunuz
Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

Unutmazsınız, unutamazsınız. Her şeyden önce; bir şekilde bu hata tekrar tekrar içinizde hayat bulur. O hiç bir şey yapmasa da, size bağlılıını kanıtlasa da bu hatayı aklınızdan çıkartmak çokzordur. Eğer böyle düşünen biriyseniz, eşyalarını toplayıp gitmesini isteyin ondan.

Eğer böyle yapmazsanız sevginiz içinizde işkenceye dönüşecek. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. En mutlu anınızda bile o aldattığı hali gözünüzün önüne gelecektir. Tüm bu karmaşanın içinde yaşamak ne kadar size göre?

Kapıyı açmak
Tüm bunları göz önünden geçirin. Boğazınızdaki düğümlenmeyi yutkunarak, göz yaşlarınızı silin. Siz hangi kadınsınız? Gururunu asla ayaklar altına almamış bir kadın mı? Yoksa sevgisini bir kalemde harcayamayacak, bunun için çabalayacak kadın mısınız?

.

bende bu şiirle konuya katılmak istedim ...

Bir kadını ağlatmak..

Bir kadını ağlatmak çok zor değildir aslında.
Kadınlar her şeye ağlayabilir; bir filme, bir şarkıya, bir yazıya...
En az erkekler kadar yani! Ama bir kadını yürekten ağlatmak zordur.
Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun yüreğine ulaşmış demektir.
Ama o yüreğin değerini bilememiş olacak ki ağlatan,
gözünü bile kırpmadan teker teker batırır iğnelerini yüreğe!
İşte o zaman koca bir yumruk gelir oturur boğazına kadının.
Yutkunamaz, nefes alamaz; çünkü o koca yumruk canını çok acıtır.
Gözleri buğulanır kadının sonra. Ağlamayacağım, der içinden.
Ama engel olamaz işte. Çünkü yüreğine ulaşmıştır birileri ve iğneler
saplamaktadır..
Bu acıya ne kadar karşı koyabilir ki bir kadın.
İnce ince süzülür yaşlar gözünden; önce birkaç damla, sonra bir yağmur seli...
Ve kadın ağlar; hem de çok! Sanmayın ki gidene ağlar kadın!
Gidenin giderken koparttığı yerdir onu ağlatan, orada bıraktığı yaradır.
O yaranın hiç kapanmayacağını, kapansa bile izinin kalacağını bilir kadın;
o yüzden ağlar. Ama bilir misiniz, ağlamak kadınları olgunlaştırır.
Her damla, daha çok kadın yapar kadınları.Her damla bir derstir çünkü.
Bazen kadınlar ağladığında çoğu insan, ağlama niye ağlıyorsun ki,
değmez onun için derler. Bilmediklerindendir böyle demeleri.
Çünkü yürekleri acıyan kadınlar ağlamazlarsa, ölürler. İçlerindeki zehirdir onları öldüren!
Ağlayarak o zehirden kurtulur kadınlar, o irini temizlerler yaralarındaki!
Çünkü bilirler, o irin temizlenmezse iltihaba dönüşür yaraları.
Dönüşmemesi lazımdır oysa. O yüzden de bolca ağlarlar.
Zaman geçer sonra. Kadınlar kendilerine sarılmayı öğrenirler.
Umarım öğrenirler, yoksa ruhlar sapkın yollara çarpar kendini.
Sapan ruhların doğru yolu bulması da yeni acılar demektir.
Bunu bilir kadınlar, o yüzden eninde sonunda öğrenirler kendilerine sarılmayı...
Çok ağlayan kadınlar, bir çok şeyden vazgeçen kadınlardır aslında.
Her damla olgunlaştırır kadınları evet ama olgunlaştıkça,
o safça inandıkları aşk gerçeği onların gözünde küçülür...
Küçüldükçe değerini yitirir ve işte o zaman kendilerine sarılıp,yeni bir kadın yaratırlar kendilerinden.
Güçlü, yenilmez, mağrur ve aşka inanmayan...
İnsanlar soruyorlar çoğu zaman neden bu kadar çok bekar kadın var diye;
hepsi kariyer derdinde olan..Çünkü inançlarını yitirdi o kadınlar.
Zamanında yüreklerine o kadar çok iğne saplandı ki,,
o kadar çok ağladılar ki! Artık kendilerinden başka bir doğru olmadığına inanıyorlar, o yüzden kendilerine sarılıyorlar. Çünkü biliyorlar ki sarıldıkları
adamlar, onları hak etmedi; hem de hiçbir zaman!
Hep bir çıkarları oldu sarıldıkları adamların..
E o zaman niye sarılsınlar ki! Niye sarılalım ki!
Etrafınızda yürekten ağlayan bir kadın varsa bilin ki olgunlaşıyordur.
Bilin ki, gerçekleri kabul etmeye başlamıştır.
Bilin ki, artık aşkın olmadığına inanmıştır.
Bilin ki, sarılacak tek bir doğrusu kalmıştır. O da kim, ne diye sormayın artık.
Çok ağlayan kadınlar, eninde sonunda kendilerine sarılırlar çünkü!..

Aziz NESİN

Geri