Aldatıldığınızı saptamanın yolları

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Aldatıldığınızı saptamanın yolları
aldatıldığımı nasıl öğrenirim
meleklermekani14-6556.jpg

O kadar şey yazılıp söylendiki melekler, aldatma üzerine...
Hiç kimsenin başına gelmesini istemem ama yinede tedbiri elden bırakmamak lazım.

Bunları okuyun derim. Gerçi biz kadınlar sormadanda anlıyoruz herşeyi...

ALDATMANIN BAZI SÖZLÜ GÖSTERGELERİ

Yalancılar; “Ama”larınızın takibindeyiz:
“Bunu uydurduğumu düşüneceğini biliyorum, AMA....”
“Yalan söylediğimi düşündüğünü biliyorum, AMA...”
“Mantıklı gelmeyeceğini biliyorum, AMA...”
Karakter tanıklığı: “Sadece arkadaşlarıma sor, seni asla aldatmadığımı söyleyecekler.”
“Bunun başıma geleceğini biliyordum!”
“Ne yani seni aldatıp aldatmadığımı mı soruyorsun?”
“Benim nasıl bir insan olduğumu sanıyorsun sen?”
“Seni aldatmak için aptal olmak gerekir!”
“Seni neden aldatayım ki?”

Hayıra karşı asla:
Yalan söyleyenler genelde onlarla yüzleştiğiniz zaman ‘hayır’ kelimesi yerine ‘asla’yı kullanırlar. Bu ‘asla’nın anlamı, bizi doğruyu söylediklerine inandırmaya çalıştıklarıdır.

Zamirler:
Eğer partneriniz sizi aldatıyor ve onunla yüzleşiyorsanız, ‘biz’, ‘bizi’ gibi zamirleri kullanabilir ve eğer kullanırsa bunu bir uyarı olarak algılayın çünkü bu zamirler her zaman bir ilişki olduğunu gösterir. Örneğin: “Ara sıra birlikte yemeğe çıkıyoruz, sadece bu kadar, aramızda duygusal bir şey yok.” SUÇÜSTÜ!

ALDATMANIN BAZI SÖZSÜZ GÖSTERGELERİ:

El hareketlerinde artış
Bir manipülatör, yani erkeğinizin her defasında vücudunun herhangi bir kısmına başka bir uzvuyla dokunması, örneğin boynunu, boğazını veya bacağını ovuşturması, burnuna dokunması, dilini dişlerinin önünde gezdirmesi gibi...

Göbek zekası
Yalan söyleyenler, tansiyonu artırdığınız anda göbek deliklerini kapıya doğru yönlendirebilirler. Bu hareket onların oradan çıkıp gitmek istediklerinin işaretidir.

Kımıldamaya ihtiyaçları var
Yalan söyleyenler çoğunlukla yalan söyleme sırasında veya sonrasında stres ve tedirginlikten kurtulmak için vücutlarını hareket ettirirler.

Bu arada Atwood ve Schwartz tarafından 2002’de yürütülmüş bir çalışma, evli kadınların yüzde 45- 55’inin ve evli erkeklerin yüzde 50-60’ının evlilik dışı ilişkiye girdiklerini gösterdi. Buna göre aramızdan pek çoğu aldatılıyor veya aldatılmaya aday! Peki sizin gözünüzün önündeki kanıtlarla yüzleşecek kadar kendinize güveniniz var mı? Partnerinizin aşk hayatı hakkındaki gerçekleri meydana çıkarmaya hazırsanız, bunları dikkate alın. Ancak, eğer karanlıkta kalmak istiyorsanız durun, çünkü onun aldatma alışkanlığı hayatınızın önemli bir problemi haline gelir.
Benden söylemesi...

Geri