1. GREY

  GREY Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  796
  Beğenilen Mesajlar:
  349
  Ödül Puanları:
  63

  Aldatma ve Yüzleşme

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

  İhanete uğrayan, kendisini aldatan kişiyle nasıl yüzleşecek? Önce 10′a kadar sayıp derin nefes alın. Ne yapacağınızı planlamadan onun karşısına çıkarsanız sadece kendinizi üzersiniz. Bir kere ihanet yüzleşmesinden sonra atacağmız adımı iyi tespit etmelisiniz. Onun yüzüne gerçekleri haykırdıktan sonra terk edecek misiniz? Ya da oturup sakin sakin onun size vereceği cevapları mı dinleyeceksiniz? Sizden özür dilemesini mi bekleyeceksiniz? Bunların hepsini düşünmeniz gerekiyor. Bir kez yüzleştikten sonra geri dönüşü olmayan bir yola gireceğinizi hiç unutmayın. O yüzleşme anından sonra bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Buna ruhen hazır olmalısınız. Karşınızdaki insan elbette bir takım bahaneler sunacaktır size. Ya da yalanlamaya çalışacaktır. Bu yüzden kanıtlarınız çok sağlam olmalı. Kulaktan dolma bilgilerle, dedikodularla ihanet yüzleşmesi yapılmaz.

  Hazır hissetmiyorsanız, erteleyin!

  Böyle bir yüzleşmeye kendinizi hazır hissetmiyorsanız birkaç gün erteleyin. Ama elbette sevgilinize aranızda bir sorun olduğunu ve bunu çok yakında konuşacağınızı söyleyin. Bu sürede de kendinizi dinleyin. Yapmak istediğiniz şeyin ne olduğuna karar verin. Daha önceki ilişkinizde de aldatıldıysanız bir ikinciyi atlatmanın çok zor olacağını sakın unutmayın. Bazı insanlar, ayrıldıkları zaman çekecekleri acıyı düşünüp ihanete uğrasalar da bununla yüzleşmezler. Aslında bu yanlış bir davranış şeklidir. Çünkü sevgilisi “Nasıl olsa anlamıyor” diyerek aldatmaya devam edecek ve acısını katlayacaktır. Yüzleşerek aptal olmadığınızı gösterirsiniz. Sizi aptal yerine koymasını engellersiniz. İhanet sineye çekilecek bir şey değildir.

  Bir kez aldatan yeniden aldatır mı?

  Kişi aldatmanın sonucunda acı çekmiş, gerçekten pişman olmuş, büyük kayıplar yaşamışsa, bir daha aldatma olasılığı düşüktür. Çünkü yaşadığı deneyim çok ağırdır. Bunu bir daha kaldıramaz. Aldatan kişinin pişman olup olmadığını nasıl anlayacağız? Bu öyle hemen anlaşılacak bir şey değildir. Uzun süre gözlemek durumundayız. Davranışlarım, yaklaşımını, sözlerini tartmak zorundayız. Pişmanlığı yaşamının her alanına yayabiliyorsa bunu zaten anlarsınız. Ama “Dostlar alışverişte görsün” misali bir pişmanlık söz konusuysa bunu da zamanla anlarsınız.

  Aldatmanın bir cazibesinin olduğu gerçek. Aldatmayı alışkanlık haline getirenler de vardır. Yani aldatmadan duramayanlar. Bu tür insanlar affettiğiniz zaman sizi yine aldatacaktır. Aslında benim önerim şu: Bu tamamen size kalmış bir şey. Kendi yüreğinizin sesine kulak verin. Aldatmayacağına inanıyorsanız buyurun devam edin. Ama şüpheleriniz varsa hiç başlamayın.

   
Aldatma ve Yüzleşme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüzleşme Bunalımı

  Yüzleşme Bunalımı

  Kendine ait olmayan bir yerde, kendinle savaşın öyküsü bu. Belki de biryüzleşme bunalımı. Kayıp değerlerinin ; vaktiyle elinden istemesen de alınan budeğerlerin, tekrar bir arayışı. Yabancılık kalelerini üstlenmiş, bayrağınısancağa çekmiş, yorgun ve yalnız bir savaşçının öyküsü. İşte ben. Adım Tahir. Hatırlıyorum da yalnızlık kalesini ilk keşfettiğimde, yani kendimi ilk defa yendiğim anda,...
 2. Kargo - Yüzleşme

  Kargo - Yüzleşme

  Hiç kimseyi sevemem Sevgi dürüst olmadıkça Hiç kimseyi sevemem Kimse içten öpmedikçe Hiç kimseye gülemem Kimse bana gülmedikçe Hiç kimseye vuramam Kimse bana vurmadıkça Sebepsiz yere söylediğim Tüm yalanlar aklımda Hiç istemeden kırdığım Tüm insanlar karşımda Hiç kimseye bakamam Gözler yalan söyledikçe Hiç kimseyi aldatmam Çılgın sözler duymadıkça Hiç kimseye inanmam Ruhum kabul etmedikçe
 3. aldatma

  aldatma

  Birini aldatmak hak yolu terk etmeye; Biri tarafından aldatılmak Allah'ın yardımı ile muvaffakiyete delalet eder. Baska bir kimseyi kendisinin aldattigini gören, tüccarsa zarar eder, memur veya isçi ise maasi kesilir, hasta ise hastaligi artar.
 4. aLDaTMa !!!

  aLDaTMa !!!

  Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog, dünyanin çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz??? Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus: Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim. Rus : Evi terk ederim. Fransiz : Sesimi çikarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim. Italyan : Kadini vururum....
 5. ALdatmanın sonu

  ALdatmanın sonu

  aldatma karikatürleri kömik karikatürler aldatma :piha: MeLekLerim ben şaşırdım vaLLa sizce iyimi yapmış ...._:laugh:

Sayfayı Paylaş