Alevi Ünlüler kimler merak ediyor musunuz ?

• Konbuyu başlatan Alev Sevgili
  • Başlangıç tarihi
bunu yazmalari cok sacma ha alevi ha sunni benim kedi neslimde alevide var sunnide ama aslan sunnliyim.Neden ariyolar onlari bir-birinden anlamiyorum.Hepimiz ALLAHI seviyoruz oyle deyilmi
Cnm soyle diyim bunu yapan niye ne nedenle yapmis bilemem ama bn cok sinirlendim teknoloji ileri ileri giderken insanlarimiz malesef geri geri gidiyor aleviymis sunniymis bn eskiden hataydayken biz nerdeydik suriye nerde o catismalari bagirmalari sabah aksam dinmeyen catismalari ben bilirim cunku evimize kadar catisiyordu insanlarimizi sunni ,alevi,vsvs ayirmaya calisanlar layigini bulur ins..ne kadar sacma soru sordugynuzun farkina varmistr arkadas boyle kisileri allah islah etsin sen anneni dinnini sectinmi ki bu dunyaya nasl geldin tobe tobe tobe cok doluydum sinir oldum yaa ....

bu liste kesinlikle dogru bir listedir hiç süpheniz olmasin

Kim alevi kim değil çok önemli değil, ama liste yanlış. Yunus Emre ye alevi diyen liste yanlıştır. Hacı Bektaş dan ise alevilik ona Aliyye denir.

Liste biraz enteresan. Mesela Serdar Ortac alevi değildir. Kendisi köylümdür hiç uğramasada :)

sule hanım tarkan alevidr bişeyleri sarf ederken daha iyi araştırın lütven şunada deyineyim bilginiz olsun ap erenler hoca ahmet yesevinin erleridir hoca ahmet yesevi hz muhammet efendimizin soyundan gelen imam cafere dayanır yeniçeri ordusunun kurucusu hünkar hacı bektaşı velidir hoca ahmet yesevi ocağından ayrıca osmanlı tacı hünkar hacı bektaşi veiye verilir o kendi eliyle tacı osman gaziye takar özel harekat teşkilatının kurucusu alevidir jitemin kurucusu alevidir mhp nin kurucuları arasında olan kişi alevidir bu konuda size daha birsürü örnek verebilirim ama şimdilik bunlar aydınlatır sizi zannımca ha inanmayacaksınız bunlara tavsiyem iyice detaylı araştırın göreceksiniz gerçekleri

serdar ortaç ve tarkan alevi değil tarkanın amcası arif tevetoğlu mhp kurucularından
sule hanım tarkanın anne tarafı alevidir şunada deyineyim imam cafer soyundan gelen hoca ahmet yesevi dergahından alp erenlerle anadoluya müslüman türklüğü getiren kendine verilen tacı osman gaziye takan dünyaya hükmeden yeniçeri ordusunu kuran hünkar hacı bektaşi velidir türkiye cumhuriyetini kurup 7 cihana kafa tuta mustafa kemal atatürk alevidir özel harekat polis teşkilatını kuran kişi alevidir jitemin kurucusu alevidir türkçülük ve mhp nin kurucularından biri alevidir daha buna benzer binlerce var şimdi inanmayacaksınız bunlara zannımca tafsiyem iyice araştırın gerçekleri görün

Aleviler Avrupa Göçmenidir Ben Rusya Göçmeniyim Aleviyim. Kıvanç sarışın babası Alevi olabilir
aleviler avrupa göçmeni değil canım bişeyi biliyorsan paylaş bilmiyosan sus aleviler anadoluya horosan ve türkmenistan dan gelmiştir hünkar hacı bektaşi veli ile birlikte tarihi böyle bilmeyip yalan yanlış uydurma

Bence sen iyi araştır derim Atatürk alevi asla değil Atatürk'ün dedesi Konya dan selami göç etmiş hocadır. Ben iyi bir türkçe be mhpliyim kurucuları alevi değil dir asla olmayabilir normal bişeyama değiller

BÖLÜCÜLÜK AYRIMCILIK ÇOK TEHLİKELİDİR. lütfen önce insan olmayı başaralım sonra mezhebinizi düşünürsünüz.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri