1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Alexander Calder Google Logosu Nedir?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  alexander calder google logosu nedir kimdir hayatı çalışmaları ile ilgili bilgiler burada melekler Şu günlerde Google arama motorunuzu açtığınızda değişik bir google logosuyla karşılaşıyorsunuz melekler..Bakalım bu logo neyin nesiymiş? [​IMG]  [​IMG]
  [​IMG]


  Alexander Calder 1898 yılında doğup, 1976 yılında vefat eden Amerikalı ünlü ressam, heykeltıraş ve sanatçıdır. Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde doğan Alexander Calder, aynı zamanda sanatçı bir ailenin oğludur. Daha sonraları ise Arizona ve Kaliforniya eyaletlerinde yaşamıştır.

  Calder henüz 4 yaşındayken heykeltıraşlığa merak salmış ve daha çocukken hayvan heykelleri yapmıştır.

  Calder aslen Makine Mühendisidir. New Jersey’de makina mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra, New York’ta Art Students League’de sanat eğitimi görmüştür.
  Alexander Calder’i ünlü dünyaca ünlü bir sanatçı yapan şey ise mobil heykelleridir. Google’da Calder’in doğum tarihi olan 22 Temmuz 2011′da Calder’e özel bir Google Doodle hazırlayarak, kendisinin mobil yani taşınabilir heykellerine vurgu yapmıştır.

   
Alexander Calder Google Logosu Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Google Nicolas Steno logosu

  Google Nicolas Steno logosu

  Nicolas Steno Google Logosu Google bu gün yani 11 Ocak 2012 Logosunu Nicolas Steno'nun 374. Doğum gününe ayırdı ve Nicolas Steno'nun doüğum gününe özel logosuyla, Nicolas Steno'nun doğum gününü tüm dünyaya duyurdu Melek'lerim.
 2. Google Sevgililer Günü Logosu 2012

  Google Sevgililer Günü Logosu 2012

  Google Sevgililer Günü Logosu 2012 Merhaba arkadaşlar 2012 Google Sevgililer Günü Logosu hakkında açıklama yaparmısınız bana
 3. Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google Dünya Kadınlar Günü Logosu

  Google Dünya Kadınlar Günü Logosu nasıl resmini eklerseniz bizde görelim arkadaşlar.
 4. 14 Mart 2012 Google Logosu ( Akira Yoshizawa )

  14 Mart 2012 Google Logosu ( Akira Yoshizawa )

  Google 14 Mart Logosu Akira Yoshizawa Google Akira Yoshizawa Logosu 14 Mart Origami sanatının en büyük ustası olarak kabul edilen Akira Yoshizawa'nın 101. doğum günü Google tarafından bu logo ile kutlanıyor.
 5. Google İlkbahar Logosu

  Google İlkbahar Logosu

  Google'nin İlkbahar Logosu Google İlkbahar Logosu 20 Mart 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler, bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde, vitrinlerde dahil olmak üzere bahara büründü, baharı müjdeleyen bir diğer isim ise Google oldu :) Google'nin bahar logosunu gördünüz mü bilmem ama bu sayfamızda göreceksiniz Melek'lerim :) İlkbahar, Google Tarafından da Kutlandı! Google tarafından logo ile...

Sayfayı Paylaş