Alexandrite İle Lazer Epilasyon Yaptıran varmı?

Uzman SühaN

Administrator
Alexandrite İle Lazer Epilasyon Yaptıran varmı?
Alexandrite lazer epilasyon, medikal estetik alanda en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir. Alexandrite lazer ile yapılan epilasyonda önemli olan cihazın kalitesi ve estetisyenin uzmanlığıdır. Koyu tüylerde çok etkili olan bu sistem, Essi Polikliniği bünyesinde bulunmaktadır.Ağda, tüy dökücüler, tıraş ve diğer birçok yöntem, istenmeyen tüylerden kurtulmakta sadece geçici çözümler sunmaktadırlar. Fakat günümüzde Lazer ve IPL Sistemleri, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır.
Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı.jpg
Lazer Epilasyon ile belirli dalga boylarında ışık üreten cihazlar (lazerler) kullanılarak, istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilir. Cilde uygun lazer ışıkları, kıl köklerine odaklanarak, diğer çevre dokulara zarar vermeden kıl köklerini tahrip edebilmektedir. Kıl köklerine zarar verilmesi sayesinde istenmeyen tüylere karşı kalıcı bir çözüm elde etmek mümkündür. Günümüzde tüy yok etmede en çok kullanılan cihazlar IPL (Intensed Pulsed Light), Alexandrite Lazer ve Nd:Yag Lazerdir.Epilasyonda en etkili teknolojilerden birisi olan Alexandrite Lazer ile epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı bir çözümüdür. 755 nanometre dalga boyunda ışık üreten Alexandrite Sistemi, ‘The Laser of Epilation’ ödülünü almış, FDA tarafından onaylanmış, patentli bir teknolojidir.Seans Sayısı ve AralıklarıLazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 4-6, yüzde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise 4-6 hafta arasında değşebilir.Lazer/ IPL Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon yaptırmadan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra güneş veya solaryum ile bronzlaşılmaması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon işlemi sonrası ciltte kızarıklık görülmesi normaldir. Birkaç saat içerisinde bu kızarıklıklar geçer.


Lazer/IPL Epilasyonun Avantajları;


Hastalarda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar.
Güvenilir bir yöntemdir.
Lazer epilasyon az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar.
Lazer epilasyon hızlı bir yöntemdir, çok kısa sürede vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
Lazer epilasyonun cilt üzerinde toksin ya da alerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz.
Batık kıllarda ve kıl dönmelerinde kullanılan bir tedavi yöntemi de lazer epilasyondur.
Lazer epilasyonda cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

İğneli epilasyon yöntemi ile ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır, bu şekilde kıl köklerine zarar verilir. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklıklar görülebilir, çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar normaldir. Uygulamadan hemen 0 sonuç almak mümkün değildir, çünkü her kılın dönemi vardır bu dönemler anagen, katagen, telogen dönemlerdir.
Dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan malzemelerin steril olmalarıdır. Kullanılan iğneler steril ve tek kullanımlık olmalıdır. Essi Şubelerinde tüm uygulamalarda hijyene ve sterilizasyona çok önem gösterilir.
 
Üst