Ali Taran Kimdir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Ali Taran Kimdir?
ali taran eşi kimdir ali taran kimdir kim biyografisi biyografi
ali taran, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler

alitaran2-207.jpg

Sevgili melekler,
Uzun yıllardır medya dünyasında olduğu halde ,hep kamera arkasında olduğu için onu ilk olarak Yetenek Sizsiniz yarışmasında ki jüri üyeliğiyle tanıdık.Şimdi biraz da kendi ağzından Ali Taran'ı öğrenelim..

Anne de baba da öğretmen, resim öğretmeni. Babam Köy Enstitülü. Babam, sanat tarihi ve el işi öğretmeni. Onu tarif edersem, sanat tutkusu, kültür tutkusu ve dürüstlük gibi kavramlardan söz etmem gerekiyor. Orta halli bir memur ailesiydik, ama babam bizi İtalyan Kültür’e, Fransız Kültür’e, sinemalara ve tiyatrolara ***ürürdü. Akşamları bizi uyutmak için İnce Memed’i okurdu.

- Hakiki ve iyi bir patronum. Bizde çalışanlar iyi kazanır. Ama çok büyük bir disiplin vardır bizim ajansta. Herkes güzel giyinmek ve bakımlı olmak zorundadır. Kadınlar, kışın ojelerine kadar. Salaş görüntü bile bir şıklığın içinde olmalıdır. Ve 6′da herkes işi bırakmak zorundadır. Kuraldır. Ajansta kalmak yok, gideceksin…

- Akademide bir arkadaşım vardı, “Sen çok gırgır şeyler yapıyorsun. Ben bir reklam bürosunda çalışıyorum, sen de denemek ister misin?” dedi. Kamuran’ın abisi Kenan, Kenan Çizer. Yüksel Ünsal’a ***ürdü beni. Tivi Reklam, sektörün gelmiş geçmiş en iyilerinden. 4000 lira maaşla işe başladım. Babam çok kızdı, çünkü 1. dereceden devlet memuruydu ve 2700 lira alıyordu. “Bu ülkenin dengesizliği işte buradan geliyor!” gibi şeyler söylemeye başladı, annem susturdu onu: “Bırak, oğlana vermişler işte. Sana ne oluyor.

Reklamcısınız, neden içki içmiyorsunuz? Neden sizi barlarda görmüyoruz?” diyorlar. Reklamcının prototipi yok bunu kimseye anlatamıyorum. “Pembe peruk takıp, Taksim’de dolaşıyormuşsunuz, halkın nabzını tutmak için…” Valla, Taksim’de pembe perukla dolaşırsanız, halkın nabzını değil başka şeyini tutarsınız. Sinirlendiriyorlar bazen beni…

Çakar Çakmaz Çakan Çakmak Tokai, Önce Hüplet Sonra Gümlet-Caprisun, Ali Desiderolu Derby, Fatih Terimli Tadelle, Dıh Dıh Dıh Eyi Günler, En Güzel Boya Filli Boya, Cem Yılmaz’la Beraber Turk Telekom reklamları, Banu Alkanın Oynadığı İxir, Aganigi Naganigili Fındık, Genç Arko Traş Kolonyası reklamları Ali Bey’in projesidir.

Benzer Diğer Konularımız !

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
T
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K