Alın çizgilerini önlemek ne yapabilirim

P

Pelinzxc

Forum Okuru
Alın çizgilerini önlemek ne yapabilirim
Alın çizgilerini önlemek için neler yapılabilir

Merhaba hanımlar

38 yaşındayım alnımda çzgiler oluşmaya başladı vaktiyle yani bundan 4-5 sene önce bir sürü kremler kullanıyordum bıraktım kullanmayı , alnımda ki bu çizgiler krem kullanmayı bıraktımda ondan mı olmaya başladı diye de düşünmüyor değilim hani. Sizin bir öneriniz var mı alnımdaki çizgiler için neler yapabilirim öyle pahalı şeyler yapamam şimdiden söyleiyeyim.

Merhaba Pelin

Alnındaki çizgilerin oluşmasını engellemek için öncelikle güneşte krem sürmeden yani güneş koruyucu kremi sürmeden dışarı çıkmamalısın uzun süreli koruyucu kremler olmasına dikkat etmelisin ayrıca mimiklerine dikkat et mesela asık surat çatık kaş alında çizgilerin oluşmasına sebep olur yani yüzdeki mimiklere dikkat etmelisin . Sigara içiyorsan bu kötü çünkü sigara cilt için çok zararlı ve erken kırışıklıklara sebep olur. Ayrıca evde yapabileceğin bir maske tarifi altta ki linkte mevcut incelersen öyle pahalı malzemeler de değil , pahalı olmasın dediğin için belirtiyorum , aşağıdaki maskeyi yaparsan da faydasını göreceksindir. Sağlıklı günler

Geri