1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Alkali Su Hakkında Bilimsel Gerçekler

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Suyun PH değeri 7’nin altında ise su asidik, 7 seviyesinde ise nötr, 7’nin üzerinde ise alkali sudur. Asidik olan şeylerin insan sağlığı için zararlı olduğunun bilinmesi sebebiyle alkali suyun önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Sağlığını korumak isteyen ve içtiği suya özen gösteren kişilerin alkali su kullanması oldukça önemlidir. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da alkali suyun yüksek oranda antioksidan içermesidir. Aynı zamanda alkalen hale gelen bir vücut daha doğru çalışır ve hücreler gerekli besinleri daha kolay alarak daha rahat bir şekilde enerjiye çevirebilir. Ancak, alkali suyun yan etkileri hakkında da bazı görüşler bulunmaktadır, özellikle böbrekler üzerinde olumsuz etkisi olabileceği tartışılmaktadır. Bu sebeple doktorunuzun onayını almadan kesinlikle tüketmemeniz önerilir.


  < Konu Resmi..>


  Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Vücutta birikmiş asidik artıkların atılması ve çevreden, kullanılan ilaçlardan, doğal olmayan yiyeceklerden, doğal yaşlanmadan dolayı birikmiş zehirlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Vücutta biriken asidik artıklar çok daha ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Günlük olarak alkali su tüketmek asiditeyi etkisiz hale getirebilir, hücrelerden ve dokulardan asidik artıkların yıkanmasını sağlayabilir.  • Sağlığımızın optimum derecede sürdürülebilmesi ya da birtakım hastalıklar sonucu sağlığınızın tekrar kazanılması için vücudunuzun su ile beslenmesi çok önemlidir. Alkali su sayesinde ise su hücresel seviyede daha iyi emilir ve bu şekilde vücut maksimum derecede su ile beslenmiş olur.

  • Alkali su antioksidan özelliği görür, serbest radikallerin nötralize olmasını ve vücuttan atılmasını sağlar. İonize edilmiş alkali su serbest radikalleri arayıp bulur ve onları oksijene çevirir. Böylece vücudumuz oksijeni enerji üretimi ve doku oksijenlenmesi için kullanır. Kanser ve diğer birçok hastalık oksijenlenmiş ve alkalik ortamlarda hayatta kalamazlar.

  • Vücudumuzun PH derecesi yüksek asitli besinler, stres ve hava kirliliği gibi çevresel etmenler sebebiyle asidiktir. Alkali su sayesinde ise vücudunuzun PH derecesi dengelenebilir. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek, kanser gibi hastalıklardan korunabilmek için vücudumuzun PH’ını asidikten alkaliğe çevirmemiz gerekmektedir.

  • Alkali su içmek bağışıklık sistemimizi de destekler. Böylece hastalıklara yakalanma riskimiz azalır, yakalanılması durumunda ise daha hızlı iyileşme sağlanır ve dayanıklılığımız artar.

  • Alkali su iç organlarımızın temizlenmesine de yardımcı olur. Özellikle kolonun temizlenmesinde etkisi büyüktür. Kolonun temizlenmemesi durumunda ise zehirli hale gelebilir ve hatta öldürücü olabilir. Ayrıca alkali suyun düzenli kullanılması mide virüslerine, gribe ya da sıkça görülen diğer hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır.

  • Alkali suyun bilinen diğer faydalarında birisi de cildi nemlendirmesi ve yenilemesidir. Dokularının yenilenmesi ve elastikiyetinin arttırılması için cilde destek olur. Ayrıca cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar.

  • Kasların ve eklemlerin yağlanarak daha kolay çalışmasını sağlar ve böylece yaralanmalara karşı koruma sağlar.

  • Alkali su aynı zamanda vücudumuzda yer alan yağ hücrelerinin parçalanmasında etkilidir. Ayrıca bazı kaynaklara göre kilo verilmesine ve zayıflamaya da yardımcı olabilmektedir.

  • Alkali suyun bilinen diğer faydaları arasında ise enerjiyi arttırması, daha net düşünebilmemizi sağlaması, daha az boğaz tahrişi, baş ağrılarında azalma, halsizlik hissinin daha az yaşanması ve kronik rahatsızlıkların gelişmesinde düşüş yer almaktadır.

  Alkali Su Nasıl Elde Edilebilir?

  Bir cihaz edinerek suyunuzu alkali hale getirebilirsiniz. Bu cihazın belirli bir maliyeti olması ile birlikte evinizde alkali suya erişme imkanı sağlamaktadır. Bunun dışında suyu alkali hale getirebilen damlalar vardır. Son olarak ise evde kolaylıkla uygulanabilecek bir yöntem daha vardır. Bir buçuk litre suyun içerisine bir silme tatlı kaşığı karbonat koyarak alkali su elde edebilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi birisini uyguladıktan sonra PH derecesini test etmek için kullanılan şeritlerle suyunuzun PH derecesini ölçebilirsiniz. Burada genel amaç 8.5 ile 9 PH seviyeleri arasında bir su elde etmektir. Alkali su nasıl hazırlanır yazında alkali su elde etme konusu ile ilgili daha geniş bilgi bulabilirsiniz.


  Kimyada; PH bir çözeltinin asidik ya da bazik olduğunu göstermeye yarayan bir ölçü birimidir. Yediden daha düşük PH değerine sahip olan çözeltiler asidik, yediden daha yüksek PH değerine sahip olan çözeltiler ise alkalik olarak tanımlanabilir. Saf suyun PH derecesi ise yedi civarındadır.

  Alkali suyun PH derecesinin musluk suyundan yüksek olması sebebiyle, yukarıda da belirtildiği gibi bazı çevreler ve kaynaklarca alkali suyun birçok faydası olduğu savunulmaktadır. Ancak bu görüşler genellikle doktorlara ya da araştırmacılara ait olmayabilmektedir. Ayrıca dünyaca ünlü tıp kurumu Mayo Clinice de “ Alkali Su İçmenin Faydası Kanıtlanmamıştır “ açıklamasını yapmıştır. Bu sebeple, belirtilen tüm muhtemel faydalara karşın alkali su tüketmeye başlamadan önce tercihinize göre doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü uzmanlar da bu konuda görüş ayrılıkları yaşamaktadır ve hatta bazı uzmanlara göre alkali suyun zararları da söz konusu olabilmektedir.
   
Alkali Su Hakkında Bilimsel Gerçekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şişe suları hakkındaki Gerçekler

  Şişe suları hakkındaki Gerçekler

  Şişe suları ile ilgili ilginç bilgiler var arkadaşlarım buyrun hep birlikte bakalım Günümüzde şişe suları oldukça büyük bir endüstri ve giderek büyüyen bir sektör.. Hemen hemen hepimiz aldığımız şişe sularının sağlığımızı nasıl etkilediğini merak ediyor, zaman zaman saf ve sağlıklı olup olmadıklarından şüpheleniyoruz. İşte bugüne kadar şişe suyuyla ilgili söylentiler.. 1- Şişe suları...
 2. İnanılmaz Bilimsel Gerçekler...

  İnanılmaz Bilimsel Gerçekler...

  Otistiklerin %65′i aynı zamanda solak. Tipik bir hortum, 8.000 megaton bombaya eşdeğer enerji ortaya çıkarır. Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Bu uzunlukta bir iple, dünyayı 2,5 kez çevrelemek mümkün. Nefesinizi tutarak ölmeniz mümkün değildir; çok uzun süre...
 3. Ayakta su içmenin bilimsel gerçeği!

  Ayakta su içmenin bilimsel gerçeği!

  Ayakta su içmenin bilimsel gerçeği! 22 Ağustos 2011 / 08:10 “Eğer ayakta su içen kimse midesine verdiği zararı bilseydi içtiği suyu şüphesiz ki geri kusardı.” Peygamber Efendimiz (asm) ayakta su içmeme hususunda da bizi uyarmıştır. Peki Efendimiz bunu neden söylemiş, bilimsel olarak ele alalım. Bir hadiste ayakta su içmenin zararına şu şekilde işaret etmiştir: “Eğer ayakta su içen...
 4. Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

  Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

  Suda bulunan hidrojen ve hidrosit iyonları miktarı, suyun asidik yada alkali özelliğini ortaya koyar. Eğer sudaki hidrojen iyonu fazlaysa su asidik, hidrosit iyonu fazlaysa alkali su olarak bilinmelidir. Bununla birlikte bilinmesi gerekn diğer bir bilgi ise suyun ph değeri 7 seviyesinin altındaysa aynı şekilde su asidik, 7 seviyesindeyse nötr ve 7’nin üzerindeki değerlerdeyse alkali su olarak...
 5. Alkali su nedir evde alkali su nasıl hazırlanır ?

  Alkali su nedir evde alkali su nasıl hazırlanır ?

  Son günlerde alakali su ile ilgili bir çok haberi duymuşsunuzdur. Vücuda inanılmaz faydalı olan alkali su, suyun hidrosit iyonu nun fazla olmasıdır.Yani suyun ph değeri 7 seviyesinin üzerinde ise su alkali sudur. Hücrelerimizin yenilenmesi, sağlıklı olabilmek ,daha kolay zayıflayabilmek için alkali suya ihtiyacımız vardır. Bağışıklık sistemini ayakta tutmak istiyorsanız alkali su tüketmeye...

Sayfayı Paylaş