Alkol düşüğe neden olur mu ? Yardım

Dilek123

Yeni Üye
Üye
Alkol düşüğe neden olur mu ? Yardım
3 aylik evliyim bebek düşünüyorum alkol aldım çok az fakat leken geldi adet dönemime ise daha 7 gün var sizce bu nedir lütfeen bilgi verin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar dilek aramıza hoş geldin. Öncelikle hamile olup olmadığını test ettin mi ? Yani tam olarak hamile misin de alkol ile düşük ilişkisini soruyorsun ?

Onun haricinde kaç damla lekeniz geldi ? Hala devam ediyor mu ? Bu hususta bize net şeyler söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız size.

Adetine daha var ama esimin ısrarı üzerine geçen hafta bugün ilk defa test yaptım çıkmadı ve son 2-3gundur mide eskimem bulantim hafif baş dönmem var bebek çok istediğim için olmamıştır diyorum kendi kendime eşimle korunmuyoruz fakat ilk 2 ay tutmadı bu ayda hiç düşünmedim olur mu olmaz mı diye geçen ay ayın 22 sinde adet oldum bu ay 19nda olmam gerekiyordu bugün de alkol aldım yarim saat sonra tuvalete çıktığımda leke geldiğini gördüm şuan damla damla geliyor

Yani baktığımızda daha adetinize 7 gün var üç gün kala kandan gebelik testi yaparsanız hamileliğiniz var ise kesin çıkacaktır. Tedbiren biraz dinlenin isterseniz ayaklarınız yukarıda olsun uzanın. Bu arada alkol ile bu işin uzaktan yakından bağlantısı yok. O zaman bebeğinin olmamasını isteyen hamile kadınların tamamı alkol alsın bebek düşsün :)

Bunun haricinde psikolojik değişiklikler, ani üzüntü, ani sevinç mevsim değişikliği ve buna benzer bir çok sebeple siz erken regl olabilirsiniz. Ama belirtitğimiz üzere alkol ile bu durumun alakası kesinlikle yok bilginiz olsun.

Hayırlı haberlerinizi almayı umuyoruz. Sevgiler.

Merhaba, yeni evli bayanlarda ilk bir kaç ay adet döngüsünde değişim, lekelenme gibi septomlar olabilmektedir. Gebelik dönemin de alkol tüketilmesini sağlıklı bulmuyoruz . Sizde henüz belirgin bir gebelik emaresi yok bu durumda aldığınız alkolün bir zararı olacağını düşünmüyorum. Şayet gebelik söz konusu olursa alkol alımından uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Beklenen döneminizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapmanız daha uygun olucaktır. Gecikme olmadan yapılan testler yanıltabilir..

Geri