alkolizm sancılarıyla dolu bir evlilik...

NAZ_ARS

Yeni Üye
Üye
alkolizm sancılarıyla dolu bir evlilik...
arkadaşlar ben 22 yaşındayım 1,5 yıl önce çok severek evlendik eşimle. beraber de içerdik üstelik ama ben işin farklı boyutlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim. evlenmeden önce baktım bu böyle olmayacak eşime dedimki ya benimle evlilik planların ya da alkol. o beni seçti tedavi oldu Balıklı Rum Hastanesinde Dr.Hasan Mırsal yaptı tedaviyi. Bırakmıştı alkolü içmiyordu fakat arkadaş ortamı vs. derken tekrar başladı 11.ayın sonunda ben evi terkettim çünkü küfürler saçma sapan hareketler gırla gidiyordu dayanamadım. Şehir değiştirdim işe girdim düzenimi kurdum. Arkamdan geldi tövbe etti içmiyordu 6 aydır. Çokta iyi bir işi var. Maddi manevi hiç bir sıkıntımız yok fakat yılbaşı gecesi ufak bir viski şişesi sokup eve içmiş ben de kalabalık misafir falan derken anlamadım. Sapıttımı hayır, ama bu bi daha içip sapıtmayacağı anlamına gelmişyor. Ben boş şişeyi tesadüfen sakladığı yerde buldum. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum eski günler geri gelecek diye. Halbuki herşey çok güzeldi bebek planları yapıyorduk... Ama .... Alkolizm yine bırakmadı bizi. Lütfen bir fikri olan daha önce buna benzer şeyler yaşayan arkadaşlarım yazıma cevap versinler inanın birşeyler duymaya çok ihtiyacım var. Bu durumda mal mülk kariyer eğitim hiç birşey fayda etmiyor.. Akıllıya muhtaç kalıyor insan....

Selamlar öncelikle,

Yazıyı Kk yada açmışsınız heralde ordan da kopyalayınca link gelmiş öncelikle onu düzelttiğimi belirtmek istiyorum. Gelelim sorununuza... Zor bir durum aslında... Nasıl bir akıl verilir onuda bilemiyrum birşeyler yazmak isitorum öylesine...

İçki bütün kötülüklerin anasıdır diyenler bana göre halt etmiş, tabiki şu durumda halt etmiş, kararında yapılırsa insanı relax yapıyor. Daha güzel düşündürüyor. Ne ben, nede çevremdeki bir kişi eşinizin durumunda tabiki değil. Siz yazdıktan sonra düşünüyorum da benimde başıma gelse ne olur diye. İnanın çok zor bir durum. Madem severek evlendiniz o zaman sevginizi kullanarak eşinizi bu durumdan vaz geçirtmeye çalışın. Bence başarılıda olacaksınız. En azından deneyin. Evi terkedip başka şehirlere gitmekle, emin olun eşinize zarar veriyorsunuz. Benim düşüncem bu yönde. Bence bu durumu sevgi ile aşacaksınız.

İçki olayıda baya bi garip durumdur. Şöyleki; Kasalarla içip sapıtmayan olduğu gibi, üç dublede hanya ile konyaya gidip gelenleri biliyorum. Misal bende iki duble ile konya malezya çemişkezek... Dolaşır dururum :)

Çok fazla yardımcı olamadım belki ama yine üzerine basarak söylüyorum. Sevgi ile herşeyi halledeceksiniz. Allah, yardımcınız olsun.

aynen bencede öyle madem seviyosunuz birbirinizi halledebilirsin. alkol çokkk kötü bişey ayyyy evlerden uzak. seni seviyosa içkiden vazgeçer seven insan sevdiğinin üzülmesini istemez sonuçta öyle değilmi

bence bu içki içmenin günahlarını anlat böle kuran-ı iyi bilen birisiyle konus onuda çağır bide böle dene öteki dünyada azap çekeceğini bu dünayada da işleri düzgün gitcmeyceğini enn büyük günahlardan birtanesi olduğunu söle konusun hep birlikte belki işe yarar... buarada cidden çook üzüldm durumuna ALLAH yardmcınız olsun

canım seni üzmek istemem ama düzeliceğini pek sanmıyorum.benim baba dediğim şahsiyet kendimi bildim bileli içiyo hemde hergün aralıksız.uyku denen huzur denen bişey yok bizim evde.kumarıda var karısı kızıda var borç harç hak getire.mahkemeleremi çıkmadık tehditlermi almadık neler neler.seni çok iyi anlıyorum canım insan dayanamıyo ben 20 yaşındayım bu yaşıma kadar uyku nedir bilmedim huzur nedir bilmedim.hergünüm ayrı bir huzursuz mutsuz geçiyo.bi an önce kendi düzenimi kurup gitmek istiyorum bu evden.kaç kere söz verdi oda kaç kere.ama olmadı olmuyo.ben küçücüktüm karşısına geçip ağlıyodum ablamda öyle ama içi sızlamıyodu gidip içiyodu yine değişmiyo bir kaçış yolu olarak görüyo içkiyi ona sığınıyo resmen.her geçen gün biraz daha yabancılaşıyorum ona karşı nötr olmama az kaldı nefret duygusu bile kalmıcak içimde artık herşeyi tüketti herşeyi..baba sevgisini tatmak isterdim cidden.aile olmayıda evlenince tadıcam inşallah.allah sabır versin canım kendi yolunu çizmişsin önceden yine yapabilirsen yap derim.herkes aynı değildir belki kocan iyileşebilir her yolu dene ama olmuyosada kendini yıpratma canım.

arkadaşlar ben 22 yaşındayım 1,5 yıl önce çok severek evlendik eşimle. beraber de içerdik üstelik ama ben işin farklı boyutlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim. evlenmeden önce baktım bu böyle olmayacak eşime dedimki ya benimle evlilik planların ya da alkol. o beni seçti tedavi oldu Balıklı Rum Hastanesinde Dr.Hasan Mırsal yaptı tedaviyi. Bırakmıştı alkolü içmiyordu fakat arkadaş ortamı vs. derken tekrar başladı 11.ayın sonunda ben evi terkettim çünkü küfürler saçma sapan hareketler gırla gidiyordu dayanamadım. Şehir değiştirdim işe girdim düzenimi kurdum. Arkamdan geldi tövbe etti içmiyordu 6 aydır. Çokta iyi bir işi var. Maddi manevi hiç bir sıkıntımız yok fakat yılbaşı gecesi ufak bir viski şişesi sokup eve içmiş ben de kalabalık misafir falan derken anlamadım. Sapıttımı hayır, ama bu bi daha içip sapıtmayacağı anlamına gelmişyor. Ben boş şişeyi tesadüfen sakladığı yerde buldum. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum çok korkuyorum eski günler geri gelecek diye. Halbuki herşey çok güzeldi bebek planları yapıyorduk... Ama .... Alkolizm yine bırakmadı bizi. Lütfen bir fikri olan daha önce buna benzer şeyler yaşayan arkadaşlarım yazıma cevap versinler inanın birşeyler duymaya çok ihtiyacım var. Bu durumda mal mülk kariyer eğitim hiç birşey fayda etmiyor.. Akıllıya muhtaç kalıyor insan....

Canımm Aramıza Hoş geldin.öncelikle belirtmek istiyorum ki ateş düştüğü yeri yakar,acının boyutu ve şekli hiç önemli değildir.Kimimiz Çok ağır öderiz kimimiz daha az zararla atlatırız :18: söyleyeceğim hiçbirşey sorununa çare olmaz biliyorum sizin ihtiyacınız olan şey zaman ve sabır :uhu: eşinn içinde zor bi durum bağımlı olmak atlatamamak... bence onun yanında olursan atlatılmayacak birşey değil Yüce Allahım En kısa zamanda atlatmanızı nasip etsin ve rabbim beterinden korusun....

aşk öle yüce bir duygudur ki..aşkın üstesinden gelemeyeceği bişey yoktur.onu sevmeye devam edin sevginizi ilginizi eksiltmeyin.çünkü siz sırtını döndükçe o içki şişelerine sarılacaktır.ona sevginizle destek olun.bunun farkına varacaktır eminim.sevmekten vazgeçmeyin.aşk herşeyin üstesinden gelebilecek güçtedir

sadece Allah yardım etsin size demek istiyorum bu arada içki kötülüklerin anasıdır bu böyle biline

Canim Allah yardim edsin sana ve hepimmize..Adam alkolik ne kadarda icmiyorum icmem desede inanma derimm..Bugun icmez yarin icer ..Nerden bilceksinki.Eger esinde alkolu birakma gibi bi isik goruyosan ona birakmasi icin yardim ed.Seviyo olabilirsiniz birbirinizi ama sevgi bi yere kadar cnm insanin sabri tukenirse hersey biter .Sonra arkana donup baktinda neden bu kadar kendimi yipratmisimki dersin.Birde cocuk yapma isini bidaha dusunun derim.Cocuklarin guzel huzurlu ferah bi ortamda yetismesi biliyosn cok onemli.Iyice dusun bi karar verr.Pisman olmaycan seyler yapma.Bu senin gelecegin iicin cok onemli.Hicbiseyin seni uzzmesine izin verme tatlim..

Geri