1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Alkolmetre hayat kurtaracak

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Alkolmetre hayat kurtaracak < Konu Resmi..>


  Alkolmetre hayat kurtaracak.


  Japon otomotiv devi Nissan, araçlara koyacağı alkolmetreye benzer bir sistemle, sürücünün alkol düzeyini tespit edecek. Sürücünün alkollü olması durumunda uyarılar devreye giriyor.

  Otomotiv şirketleri yeni teknolojiler ile, alkol kullanımına bağlı trafik kazalarını önlemeyi hedefliyor. Japonya’nın otomotiv devi Nissan, yeni nesil otomobillerinde, alkollü sürücülerin trafiğe çıkmasını engelleyecek yeni bir teknolojiyi kullanıyor.

  Bu amaçla, araçlara alkolmetre benzeri bir sistem kurulacak. Sistemin ilk parçası vites kolunda. Buradaki aygıt, sürücünün avucundaki teri ölçüyor. Sürücünün alkollü olduğunun belirlenmesi halinde, alarm çalıyor ve uyarı mesajı devreye giriyor.

  Sistemin diğer bir parçası, direksiyonun üzerine monte edilmiş monitör. Monitör, sürücünün retinasını tarayarak, bilincinin ne ölçüde yerinde olduğunu tespit ediyor.

  Sürücünün uyuklaması, gevşemesi veya bilincini kaybetmesi halindeyse başka bir sistem devreye giriyor ve emniyet kemeriyle sürücü sıkıştırılıyor. Gidilen yolu takip eden bir monitör de otomobilin, düzgün seyredip seyretmediğini denetliyor.

  Nissan, yeni sistemi 2015 yılına kadar tüm araçlarına kurmayı hedefliyor.   
Alkolmetre hayat kurtaracak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. mahkumu kım kurtaracak.

  mahkumu kım kurtaracak.

  bir kral idama mahkum bi adama iki kağıt verir bi kağıtta hayat,diğer kağıtta ölüm yazmaktadır hayat kağıdını seçerse kurtulcak diğerini seçerse ölcek ama bi süre sonra kral iki kağıdada ölüm yazdırır ve mahkumda bundan haberdar olur .şimdi mahkumun ne yapması gerekli kurtulması için .
 2. Zülfü Livaneli - Ada (Dünyayı Güzellik Kurtaracak)

  Zülfü Livaneli - Ada (Dünyayı Güzellik Kurtaracak)

  dünyayı güzellik kurtaracak video zülfü livaneli dünyayı güzellik kurtaracak video Bir kıyıdan baktım dünyaya Ellerimde tuz avucumda sedef Bir mavilik bir açıklık Özgürlük hasreti Yüreğime vuruyor Nerede nerede insanlar Dünyayı güzellik kurtaracak Bir insanı sevmekle başlayacak her şey 0 üzüntü birden gelir Yağmurlu havalarda Yeniden kurarım dunyayı ben Kederlerle Kimseler aşık değil mi bu...
 3. hayat kurtaracak 6 öneri

  hayat kurtaracak 6 öneri

  Uzmanlar kalp krizinin değil tedbirsiz ve ihmal davranmanın ölüme yol açtığını belirtiyorlar....O zaman aşağıdaki önerileri dikkate almakta fayda var.... Kayseri Acıbadem Hastanesi Kalp Cerrahı Op. Dr. Mesut Özcan, yaz aylarında insanın hayatını kurtarabilecek önlemleri sıraladı. İnsanların kalp kriziyle ölmeyeceğini söyleyen Özcan, "Sadece hastanın kendisini ihmal etmesi ve...
 4. Makyaj Malzemelerinizi Kurtaracak Önemli Tavsiyeler!

  Makyaj Malzemelerinizi Kurtaracak Önemli Tavsiyeler!

  makyaj malzemeleri, makyaj malzemeleri hakkında, makyaj malzemeleriyle ilgili bilgiler Sevgili melekler, makyaj malzemelerinize gereğinden falz para harıyor ve sık sık alışveriş yapmak zorunda kalıyorsnaız, durun ve bir düşünün. Acaba bunun sebebi biraz da siz misiniz? Kırılan göz kalemleri, katılaşmış ojeler ve tüpün dibinde kalan kremlerin sonu hep çöp kutusuysa, aşağıda vereceğimiz...

Sayfayı Paylaş