Etiketler:
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir?

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.


  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir?


  Alkol cok ciddi bir durumdur. Alkol alan bir erkekle hele ki alkolik bir erkekle geçim inanın çok zordur hatta imkansız bilediyebiliriz.

  < Konu Resmi..>  Yanındaki adamın şarhoşluktan önünü göremez bir halde olması hemen her kadın için gergin bir durumdur. Alkol almadığı ve ya fazla kaçırmadığı, zamanlarda tüm ağırlığı ve ciddiyeti ile karşımızda duran adamın, kadehlere yenik düşüp, toparlanması ve kontrol edilmesi gereken bir çocuğa dönüşmesi çokta eğlenceli değil. Kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek tarafından korunmak, kollanmak ister. Güveneceği, sığınacağı, korunacağı bir yuva olarak görür erkeği, hele hele sevdiği erkeği…!
  -
  Sevgiliniz ya da eşiniz ile bir yemeğe gittiniz. Grup halinde eğleniyorsunuz. Partneriniz alkolü biraz fazla kaçırmaya başladı bile… Ara ara “hayatım çok içmedin mi..?” diyorsunuz ama pekte dinlediği yok. Hatta sinirlenebiliyor bile, “bana karışma lütfen…!” diyerek karşılık veriyor.
  -
  Erkekler bazen gerçekten yanındaki kadını nasıl bir durum ile karşı karşıya bıraktıklarını düşünmüyorlar.
  (üzgünüm beyler bu bir gerçek…!)
  Eğlenmek için planlanmış bir gecenin, sadece erkek için eğlenceli ama kadın için bir kabus haline dönüşmesi ne üzücü.
  Üstelik ertesi sabah bu konudan bahsedildiğinde, “ne var ki canım ne kadar eğlendik…!” cevabı daha da üzücü…!

  Böyle bir durumda kaldığımızda, bir kadın olarak neler yapabiliriz…?
  Bazen gerçekten çaresiz hissettiğinizi biliyorum…
  Ve hatta bazen “keşke elimde bir kamera olsa da şu halini çeksem” diye düşündüğünüzü de biliyorum…
  O zaman size, denenmiş ve başarıya ulaşılmış bazı tavır önerileri….

  Onunla alkollü ortamlarda bulunmamak hiç bir zaman çözüm değil gibi görünse bile, en azından görmeyerek daha az etkilenebilirsiniz ve tepkinizi bir şekilde belirtmiş olursunuz. Aksi taktirde durumu biraz desteklemiş oluyoruz çünkü.
  Asla alkollü olduğu sırada bu konu ile ilgili, özellikle ders verici şekilde konuşmamalısınız. Çok daha agresif bir halde olabileceğinden, sonucu hiç hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz.
  Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışarak, pozitif cümleler kurmaya gayret gösterin.

  Halen ev dışında bir ortamdaysanız ilgisini dağıtmaya çalışabilirsiniz. Eğer gerçekten gergin ve agresif tavırlarda ise ve etrafınızdaki insanlarla tartışma ihtimalinin arttığını görüyorsanız, oradan bir an önce uzaklaşmasını sağlamaya çalışın. Bunu zaman zaman “kadınlığı kullanarak” diye adlandırdığımız bazı ifadeler ile yapabilirsiniz.
  O sırada sizi anlamasını beklemek çok büyük bir hata olacaktır. Ama bir şekilde size sahip çıkması gerektiği ve şu an ona ihtiyacınız olduğu hissini verebilirsiniz.
  Alkolün etkisi ile olduğundan çok daha rahat hale bürünen erkekler zaman zaman belaltı espiriler yapabilirler. Bunlar size yönelik olduğunda çok daha rahatsız edici olurlar. Bunları engellemek o an mümkün olmasa bile, tepki vermeyerek ve sessiz kalarak uzun sürmesini engelleyebilirsiniz.
  Sizinle aynı masada olan ya da etraftaki bir başka kadına karşı ilgili tavırlar sergiliyorsa, yine sakin bir şekilde bundan rahatsız olduğunuzu belirtmelisiniz ve ilgisini çekmelisiniz.
  Alkol ne yazıkki bazen haddinden fazla esir alabiliyor insanı. Tüm bunların sürekli devam etmesi ve yaralar açmaya başlaması durumunda, bir uzman ile görüşüp, durumu kökten çözme yoluna gitmelisiniz.
  Bu uzman bir doktor da olabilir… bir avukat ta…   
  FiRaRi_MeLeK bunu beğendi.
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Alkol yüzünden, mutsuz olan o kadar çok aile var ki... Bu ailelerden birini çok yakın tanıyorum, samimi komşumuz. Adam ingilizce öğretmeni, iki çocuğu var, biri özürlü ve karısı o çocuğa mı yansın, o alkolik embesille mi uğraşsın şaşmış durumda. ALLAH ıslah etsin...
   
  ßeLeN bunu beğendi.
 3. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  Gerçekten çok zor bir durum. Allah sabır versin etrafındakilere.
   
 4. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
  gerçekten çok zor bir durum ALLAH kimseye yaşatmasın.yaşayanlarada sabır versin.

  paylaşım için teşekkürler belen
   
  ßeLeN bunu beğendi.
Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Esir.

  Esir.

  Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir. Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına yorumlanır. Rüyasında esir düşen kimse, çaresiz kalacak, gayretleri boşa gidecek demektir.Rüyada esir görmek hürriyete...
 2. Alkolün esri aldığı erkekle nasıl baş edilir...

  Alkolün esri aldığı erkekle nasıl baş edilir...

  Yanındaki adamın şarhoşluktan önünü göremez bir halde olması hemen her kadın için gergin bir durumdur. Alkol almadığı ve ya fazla kaçırmadığı, zamanlarda tüm ağırlığı ve ciddiyeti ile karşımızda duran adamın, kadehlere yenik düşüp, toparlanması ve kontrol edilmesi gereken bir çocuğa dönüşmesi çokta eğlenceli değil. kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek...
 3. Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl bas edilir ??

  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl bas edilir ??

  Alkolik erkekler günümüzde çok var ve biz kadınlar bu olaylardan çok rahatsız oluyoruz peki alkolik erkeklerin davranışları nasılmış birlikte ögrenelim.. Kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek tarafından korunmak, kollanmak ister. Güveneceği, sığınacağı, korunacağı bir yuva olarak görür erkeği, hele hele sevdiği erkeği…! Sevgiliniz ya da...
 4. İnat Çocuklarla Nasıl Başedilir ?

  İnat Çocuklarla Nasıl Başedilir ?

  inat çocuğa nasıl davranmalı inatlaşan çocuğa nasıl davranmalı Sevgili melekler, çocuk büyütmek zor zanaat :) İnsnaın ömründen ömür gidiyor doğrusu. Ancak verdiğiniz emek, çaba ve sevgi size terbiye ve saygı olarak dönebiliyorsa ne mutlu size :) Çocuk büyütürken en zorlanılan durumlardan biri de inatlaşan çocuktur. İnat çocuğa nasıl davranmalı, ne yapmalı, ne yapmamalı, uzmanların ağzından...
 5. Alkol Lekesi Nasıl Çıkarılır?

  Alkol Lekesi Nasıl Çıkarılır?

  alkol lekesi alkol lekesi nasıl çıkarılır Sevgili melekler, özellikle yılbaşı gecelerinde, özel davetlerde, düğünlerde başa gelen lekelerin başında alkol lekeleri gelir. Kafaların hafif mayhoş olmasıyla dikkatin dağılması neticesinde en sevdiğiniz kıyafetiniz ya da düzenlediğiniz ev toplantısında eşyalarınız alkol lekesi olabilir. Bunun için üzülmeyin, pratik bilgimizi bir deneyin......

Sayfayı Paylaş