1. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

  Alkolün esri aldığı erkekle nasıl baş edilir...

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında beklenenbebis tarafından paylaşıldı.

  Yanındaki adamın şarhoşluktan önünü göremez bir halde olması hemen her kadın için gergin bir durumdur. Alkol almadığı ve ya fazla kaçırmadığı, zamanlarda tüm ağırlığı ve ciddiyeti ile karşımızda duran adamın, kadehlere yenik düşüp, toparlanması ve kontrol edilmesi gereken bir çocuğa dönüşmesi çokta eğlenceli değil. kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek tarafından korunmak, kollanmak ister. Güveneceği, sığınacağı, korunacağı bir yuva olarak görür erkeği, hele hele sevdiği erkeği…!
  -
  Sevgiliniz ya da eşiniz ile bir yemeğe gittiniz. Grup halinde eğleniyorsunuz. Partneriniz alkolü biraz fazla kaçırmaya başladı bile… Ara ara “hayatım çok içmedin mi..?” diyorsunuz ama pekte dinlediği yok. Hatta sinirlenebiliyor bile, “bana karışma lütfen…!” diyerek karşılık veriyor.


  [​IMG]


  ERkekler bazen gerçekten yanındaki kadını nasıl bir durum ile karşı karşıya bıraktıklarını düşünmüyorlar.
  (üzgünüm beyler bu bir gerçek…!)
  Eğlenmek için planlanmış bir gecenin, sadece erkek için eğlenceli ama kadın için bir kabus haline dönüşmesi ne üzücü.
  Üstelik ertesi sabah bu konudan bahsedildiğinde, “ne var ki canım ne kadar eğlendik…!” cevabı daha da üzücü…!

  Böyle bir durumda kaldığımızda, bir kadın olarak neler yapabiliriz…?
  Bazen gerçekten çaresiz hissettiğinizi biliyorum…
  Ve hatta bazen “keşke elimde bir kamera olsa da şu halini çeksem” diye düşündüğünüzü de biliyorum…
  O zaman size, denenmiş ve başarıya ulaşılmış bazı tavır önerileri….

  Onunla alkollü ortamlarda bulunmamak hiç bir zaman çözüm değil gibi görünse bile, en azından görmeyerek daha az etkilenebilirsiniz ve tepkinizi bir şekilde belirtmiş olursunuz. Aksi taktirde durumu biraz desteklemiş oluyoruz çünkü.
  Asla alkollü olduğu sırada bu konu ile ilgili, özellikle ders verici şekilde konuşmamalısınız. Çok daha agresif bir halde olabileceğinden, sonucu hiç hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz.
  Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışarak, pozitif cümleler kurmaya gayret gösterin.
  Halen ev dışında bir ortamdaysanız ilgisini dağıtmaya çalışabilirsiniz. Eğer gerçekten gergin ve agresif tavırlarda ise ve etrafınızdaki insanlarla tartışma ihtimalinin arttığını görüyorsanız, oradan bir an önce uzaklaşmasını sağlamaya çalışın. Bunu zaman zaman “kadınlığı kullanarak” diye adlandırdığımız bazı ifadeler ile yapabilirsiniz.
  O sırada sizi anlamasını beklemek çok büyük bir hata olacaktır. Ama bir şekilde size sahip çıkması gerektiği ve şu an ona ihtiyacınız olduğu hissini verebilirsiniz.
  Alkolün etkisi ile olduğundan çok daha rahat hale bürünen erkekler zaman zaman belaltı espiriler yapabilirler. Bunlar size yönelik olduğunda çok daha rahatsız edici olurlar. Bunları engellemek o an mümkün olmasa bile, tepki vermeyerek ve sessiz kalarak uzun sürmesini engelleyebilirsiniz.
  Sizinle aynı masada olan ya da etraftaki bir başka kadına karşı ilgili tavırlar sergiliyorsa, yine sakin bir şekilde bundan rahatsız olduğunuzu belirtmelisiniz ve ilgisini çekmelisiniz.
  Alkol ne yazıkki bazen haddinden fazla esir alabiliyor insanı. Tüm bunların sürekli devam etmesi ve yaralar açmaya başlaması durumunda, bir uzman ile görüşüp, durumu kökten çözme yoluna gitmelisiniz.
  Bu uzman bir doktor da olabilir… bir avukat ta…

   
Alkolün esri aldığı erkekle nasıl baş edilir... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl bas edilir ??

  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl bas edilir ??

  Alkolik erkekler günümüzde çok var ve biz kadınlar bu olaylardan çok rahatsız oluyoruz peki alkolik erkeklerin davranışları nasılmış birlikte ögrenelim.. Kadın cinsi, her ne kadar baskın bir karaktere sahip olursa olsun, erkek tarafından korunmak, kollanmak ister. Güveneceği, sığınacağı, korunacağı bir yuva olarak görür erkeği, hele hele sevdiği erkeği…! Sevgiliniz ya da...
 2. Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir?

  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir?

  Alkolün esir aldığı erkeklerle nasıl başedilir? Alkol cok ciddi bir durumdur. Alkol alan bir erkekle hele ki alkolik bir erkekle geçim inanın çok zordur hatta imkansız bilediyebiliriz. Yanındaki adamın şarhoşluktan önünü göremez bir halde olması hemen her kadın için gergin bir durumdur. Alkol almadığı ve ya fazla kaçırmadığı, zamanlarda tüm ağırlığı ve ciddiyeti ile karşımızda duran...
 3. Vertigo (Baş dönmesi) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

  Vertigo (Baş dönmesi) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

  bu konu ;vertigo nedir,vertigonun tedavisi nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Birçoğumuzun belki de ismini bile ilk defa duyduğu vertigo, genel olarak baş dönmesi ile hareket ve denge duygusunun yitirilmesi demektir. Hatta sadece göz kararması ile de ortaya çıkabilir. Vertigo, nöroloji bölümüne sık başvurulan şikâyet arasında yer almaktadır. İnsanın başının birden dönmesi akla, beyinde...
 4. Hiperaktif Çocuklarla Nasıl Baş Edilir?

  Hiperaktif Çocuklarla Nasıl Baş Edilir?

  hiperaktif çocuklar, hiperaktif çocuklarla başetmenin yolları, yaramaz çocuklarla nasıl baş edilir Günümüz de çocuk sahibi olanların en büyük şikayetlerinden biri çocuklarının çok yaramaz ve fazla hareketli olması... Hiperaktif denilen fazla hareketli çocuklarla baş etmeniz için gereken işinize yarayacak bilgileri konunun uzmanları tarafından sizler için paylaşıyoruz. Hareketli bir...
 5. Kıskanç erkekle nasıl baş edilir?

  Kıskanç erkekle nasıl baş edilir?

  Kıskanç erkekle nasıl baş edilir,sevgilim çok kıskanç ne yapmalıyım,eşim çok kıskanç nasıl başederim,kıskanç sevgiliyle baş etme yolları, Aşırı kışkanç bir sevgili veya eş biz kadınların en büyük sıkıntılarından biridir. Ancak, kıskanç bir adamla baş etmek de mümkün… Kıskanç sevgiliniz ya da kıskanç eşiniz hayatınızı zindana çeviriyorsa, onunla nasıl baş edebileceğinizi pudra.com...

Sayfayı Paylaş