Allah baba demek

S

Sedanurxcvx

Forum Okuru
Allah baba demek
Allah baba demek doğru mudur

Merhaba ,

10 yıllık evliyim 2 evladım var biri 8 diğeri 6 yaşında , görümcem çocuklarımla konuşurken Allah baba kızar , Allah baba günah yazar gibi cümleler kuruyor ama ben bunun doğru olmadığını söylesem de bunun ne mahzuru var bizi kollayıcı koruyucu anlamında kullanıyorum çocuklar da böyle anlıyor zaten dese de kendisine bunun doğru olmadığını anlatamadım. Allah baba demek doğru mudur bunu bu şekil de kullanmak günah mıdır değil midir.

Merhaba Sedanur,

Allah cc. 'un isimleri v sıfatları bellidir bunu bize bizzat kendisi kuran-ı kerim de buyuruyor ve öğretiyor. Allah'a başka isimler atfetmek doğru değildir ve günahtır. Allah baba demek ise tamamiyle çok yanlış bir ifade olup Allah'a babalık isnad etmek olur ki insanı dinden çıkarır mazaallah. Ama benim niyetim iyi diyemeyiz çünkü konu Allah ve Allah a hitap ise bunu edep dairesinde yapmalı çocuklarımıza da doğru şeyler öğretmeliyiz . Kendikendimize uydurduğumuz iyi niyetli de olsa Allah'ın isminin başına ya da sonuna ilaveler yapmak doğru değildir özellikle çocuklarımıza doğru bilgiler vermeli bu konularda hassas davranmalıyız.

Geri