Allah yarattığı kulunu unutur mu

M

Melikewwww

Forum Okuru
Allah yarattığı kulunu unutur mu
Allah yarattığı kulunu unutur mu kadınlar kulübü

Merhaba , yaşadığımız sıkıntılar , üzüntüler bizi bunaltıp yaşamaktan bıktırıyor bazen . bir şarkı dinliyordum şarkı da maden unutacaksın beni neden yarattın diyor bana tuhaf geldi devamı ise hep Allah'a sitemle dolu ilk defa şarkıyı dikkat ederek dinledim sözleri vahim geldi bana şarkının ismi "ben insan değilmiyim" söyleyen de İbrahim Tatlıses . Ya hiç Allah kulunu unutur mu tuhaf geldi bana böyle bir şey olması mümkün mü kafam karıştı birden bu şarkıyı dinleyince.

Melike merhaba,

Çok yerinde bir konuya temas etmişsin. baştan söyleyeyim Allah kulunu unutmaz.
Allah kulunu unutur gibi yorumlara sebep olan bazı ayetler var ama maalesef okumuyor öğrenmiyoruz .

Bunlar başlıca şu ayetler ;

-“Onlar, nasıl bugüne kavuşacaklarını unutup bile bile âyetlerimizi inkâr ettilerse biz de bugün onları unuturuz." A’raf, 51

-“Ve denir ki: Siz nasıl bugüne kavuşacağınızı unuttuysanız bugün de biz, sizi unuttuk.” Casiye, 34

-“Böylece der, sana delillerim geldi de unutuverdin onları, işte sen de tıpkı o çeşit unutulmadasın bugün.” Taha, 126

-“Onlar Allah’ı unuttular da o da onları unuttu.” Tevbe, 67

Bu ayetler de Allah'ın unuturuz dediği "hayırdan mahrum kalmak anlamındadır değilse insani bir kavram olan unutmak fiili Allah'a atfedilemez bu mümkün değildir Allah bu anlamda da asla unutmayacağını yine ayetler de açıkça belirtmiştir.

-“Rabbin, hiçbir şeyi unutmaz.” Meryem, 64

-“Rabbim ne yanılır, ne unutur.” Taha, 52.

-“Artık siz beni anın ki ben de sizi anayım.” Bakara, 152.

Cenabı Allah gördüğünüz gibi hiçbir şeyi unutmaz ancak O'nun ayetlerini inkar edenleri hayırdan Rahmetinden mahrum eder. Bize düşen Allah'ı çokça anmaktır çünkü sahibimiz O'dur bize herşeyi veren de O alan da O. Yani kimse mağrurlanmayacak benim kudretim malım mülküm var diye anında mahrum bırakırda mazallah çok ağır bir imtihandan geçeriz... Çok şükremeli sabretmeli ve hayatın gelip geçtiğini unutmamalıdır. Bizi Allah dünya için yaratmamıştır.

Son düzenleme:
Geri