Etiketler:
 1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  ALLAH'A Emanet

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  Ardından kapının gürültü ile çarpılması bir mesaj sayılırdı. Bu ne ilk, ne de son olacaktı onun için.
  Birden onunla tanıştığı günlere hızlı bir seyahate çıktı. ‘Ne-reden nereye?’ dedi kendi kendine.

  Nereden nereye?

  Oysa eşini gerçekten çok seviyordu.

  Bir bilse, bir anlasa diyordu kendi kendine... Ama nasıl?

  Her şey o arkadaşı ile tanışmasının ardından değişmişti. Ama her şey...

  Artık çevresine, kendine ve dünyaya, bir başka bakar ol-muştu. Çevresindeki hadiseler başı boş değildi, kendisi gibi...

  Bir sona doğru gidiliyordu. Bir son, ama gerçek başlangıç.

  Hayatı tanımıştı. Kendini tanımıştı. Nereden geldiğini ve nereye gittiğini idrak etmişti. Mesuliyetlerini idrak etmişti. bunca yıldan sonra göz yaşı ile tanışmış, içi içine sığmamıştı adeta.

  Ailesini de çekmeye çalıştı durduğu yere. O çok sevdiği bir tanesini ve henüz beşini yeni tamamlamış ciğerparesi tatlı yavrusu-nu...

  Onlarsız tamamlanmazdı güzellik, onlarsız olmazdı kemal.

  Ancak, her şey arzu ettiği gibi olmamış, kendini ve derdini anlatamamıştı. Her gün ayrı ızdırap, her gün ayrı azap olmuştu onun için. Yaşadığı huzuru, seyerân ettiği alemi onlarla paylaşmak için canhıraş çabalıyor, ancak hüsn-ü kabul görmüyordu. Ayrı dün-yaların ayrı iki insanı olmuşlardı âdeta. Hatta duygu ve düşünceleri-nin iması bile ağır hakaret kabul edilir olmuş, tepkiyle karşılaşmıştı.

  Yine o günlerden biriydi. Gönül dostlarıyla hafta sonu için şehir dışına çıkmak istediğini söylemiş, uzak değil yakın çevreymiş bu... ‘Sadece hafta sonu, iki veya bilemedin üç gün’ demişti.

  Yine aynı tepkiyle karşılaşmış; ‘Bizi kime emanet ediyorsun?’ sorusuna, düşünmeden, ‘Allah’a!’ demişti.

  Nasıl söylemişti, o da farkında değildi, ama ağzından çıkı-vermişti işte?

  Hatta bu sefer beklemediği bir tarzda arkasından kapı çar-pılmış, artık sabredemeyeceği, bavulunu toplayıp babasının evine gideceği tehdidi savrulmuştu kapının ardından.

  İkinci günüydü evinden ayrılışının. Oysa her an onlarla be-raber geçirmişti saatleri, dakikaları. Ne kadar seviyordu, ama ne kadar... Bir bilselerdi..

  ‘Acaba’ diyordu kendi kendine.. ‘Acaba bir delilik yapar mı?’

  Seyahatleri sırasında eskilerden bir doktor ziyaret edilecek-ti. Eskilerden.. O da onu ilk defa görecekti.

  Hastane merdivenlerinden çıkarken, gel-gitler yaşadı kendi-siyle...

  Ne yapıyordu burada?

  Niçin gelmişti sanki?

  Aklına gözünün nuru ve bir tanesi geldi. Sevdikleri kilo-metreler ötesindeydi. Kendisi ise buradaydı.

  Acaba diyordu, yine kendi kendine... Acaba?!

  O esnâda bir anons duyuldu hastane hoparlöründen.

  A- RH negatif kan aranıyordu. Yani kendi kan grubu..

  ‘Acil bir hasta için’, anonsuna karşı duyarsız kalamazdı, kan verip yardımcı olmalıydı... Dostlarına iletti arzusunu. Memnuniyetle karşılandı.

  Gerekli işlemler için yatağa uzandığında karşısında bir ta-nesini gördü. Çaresizlikten saçını başını yoluyor, adeta çırpınıyordu. Uzun arayışlardan sonra kan bulundu müjdesinin heyecanından kocasını tanıyamamış görünüyordu.

  Toplanmış bavullarla baba evine gidilirken yolda meydana gelen kazanın ardından civardaki en yakın hastaneye yetiştirilen ciğer paresine yine kendisi tarafından can veriliyor olması, daha evvelki gün evden çıkarken karısına düşünmeden verdiği ‘Allah’a...’ cevabıyla adeta örtüşüyordu.
  __________________


   
ALLAH'A Emanet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Emanet..

  Emanet..

  Birine emanet bir şey bırakmak sırlarını ona açmaya, Kişinin kendi eşine emanet bir şey vermesi ve eşinin onu saklaması hamile kalmasına, aldığı emaneti iade etmesi halime kalmamasına, Emanet bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine; emanete ihanet etmmek kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye; emanete sahip çıkmak, İslam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat...
 2. kutsal emanetler

  kutsal emanetler

  KUTSAL EMANETLER bugün kainatın efendisinin ölüm yıldönümü Bugün 8 Haziran... Miladi takvime göre Efendimiz (sas) Hazretleri’nin 632’de Medine’de vefat ettiği gündür. BİZİ BİZ YAPAN HAYAT KAYNAĞIMIZ GERÇEK SANATÇININ ESERLERİ blogcu.com
 3. Allah'ın Emaneti

  Allah'ın Emaneti

  Hz.Ümm-i Süleym, gayet temiz ahlak sahibi bir hatun idi. Çocuğu vefat ettiği zaman, sabır ve metanetle bizzat kendisi yıkadı ve kendisi kefenledi ve bir tarafa bırakıp, komşularına dönerek: - Babasına haber vermeyin. Hz. Ebu Talha orada bulunmamaktaydı. Akşam eve döndüğünde, çocuğu sordu, hanımı: - Gördüğünden şimdi çok iyidir, der. Sonra yemek yediler, oturdular, birlikte oldular. Bir...

Sayfayı Paylaş