Etiketler:
 1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Allah'ın (c.c) Varlığına İnanmayan Adam..

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  İmam-ı Azam Ebu Hanifenin çocukluk yıllarında idi. Allah diye yaratıcının olmadıgını, her gittigi yerde bilginlerle görüşerek tartışmalar yapan bir dinsiz döne dolaşa Küfe şehrine gelir. Sapık fikirlerini anlatmaya başlayan bu dinsizin, Küfe bilginleriyle görüşüp münazara yapma istegine gülen müslümanlar 'Bizim küçük bir bilginimiz var, eger onunla karşılaşıp yenersen, büyük bilginlerimiz seninle görüşebilir. 'diye cevap verdiler. Sonunda görüşme yerini ve saatini kararlaştırarak dagıldılar.
  Küfeliler salonu tıklım tıklım doldurmuşlardı. Aradan yarım saat geçmesine ragmen küçük bilgin hala gelmemişti.Saatler ilerledikçe dinsiz bilgin gururlanıyor ve 'Benden korktu' diyerek gülüyordu.
  Tam bu sırada küçük bilgin Ebu Hanifenin içeri girdigi görüldü. Dinsiz bilgin:
  -Niçin geç kaldın küçük? Yoksa çokmu korktun? diye sordu.
  Oda:-Hayır, korkmadım Evimiz nehrin öte yakasında . Bu tarafa geçmek istedigimde köprünün yıkılmış oldugunu gördüm. Geçemeyecegimi anlayınca , oradaki agaçlara , hemen sandal olup beni karşıya geçirmelerini emrettim. Onlarda sandal olup beni geçirdiler. Bu yüzden geç kaldım, özür dilerim, dedi.
  Bu cevap karşısında kahkahalarla gülmeye başlayan dinsiz bilgin:
  - Hey akılsız çocuk!Hiç ağaç kendi kendine sandal olurmu? diyince, birden bire ciddileşen
  Ebu Hanife: Asıl aklı olmayan sensin! Bir sandalın bile kendi kendine yapılmadıgını kabul etmiyorsunda , şu uçsuz bucaksız alemin kendi kendine var oldugunu nasıl iddia ediyorsun?
  Bu güzel buluş karşısında şaşırıp kalan tabiatçı bilgin:
  Beni gafil avladın küçük! Pekala şu varlıgını iddia ettigin Allah,ı gösterde bizde inanalım, dedi.Ebu Hanife eline bir bardak süt alarak dinsiz bilgine sordu.
  -yag ve peynir neden yapılır.
  - tabii sütten yapılır.
  Öyleyse, şu bardaktaki sütün içinde bulunan yağ ve peyniri göster bakalım!
  Dinsiz bilgin iyice şaşırmıştı.
  Elbette bu sütün içinde yağ ve peynir vardır. fakat görünmez dedi. Dinsizi en zayıf yerinden yakalayan Ebu Hanife yerinden dogrularak
  - Şu sütün içinde yağ ve peynirin oldugunu kabul ettigin halde onları gösteremiyorsunda, Yüce ALLAHı ' işte Allah' diye göstermek mümkün olabilirmi
  Sütün her zerresinde yağ nasıl bulunursa , Allahta bu alemde öylece vardır. fakat gösterilemez, diye haykırdı.
  Bu inandırıcı cevaplara ragmen ALLAHın varlıgına inanmayan adam
  Son sorumada cevap verirsen, üstünlüğünü kabul edecegim, diyerek mademki ALLAH vardır diyorsun şuanda ne yapmaktadır? diye sordu, bir an düşünen küçük bilgin bulundugun kürsüden aşağı in, sorunun cevabını orada verecegim, diyerek dinsizin indiği kürsüye çıktı ve:
  Şu anda ALLAH senin gibi dinsizi bu kürsüden aşağı indirip benim gibi bir küçük kulunu çıkardı diyince, dinsiz bilginin konuşacak dermanı kalmamıştı.
  Binlerce insanın karşısında, "Kelime-i Şahadet" getirerek müslüman oldu..

  kaynak:devtürkler

   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Allah'ın (c.c) Varlığına İnanmayan Adam..
  emeğine sağlık
   
Allah'ın (c.c) Varlığına İnanmayan Adam.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Allah (c.c) varlığının en yakın delili ellerinize bakın

  Allah (c.c) varlığının en yakın delili ellerinize bakın

  Allah (c.c) varlığının en yakın delili ellerinize bakın İnsanları yani bizlerin aslında allahın varlığını ve birliğini inkar edenlere karşı gösterebileceğimiz ve ispatlayabileceğimiz en yakın delil kişilere ellerine bakmalarını söylememiz veya ellerimize bakmamız yeterli. Sizlerinde bildiğiniz gibi hiçbir insanın parmak izleri birbirine benzemez ve her insanda bulunan 10 parmağın izleri...
 2. ALLAH'ın (C.C.) Sormayacakları*

  ALLAH'ın (C.C.) Sormayacakları*

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Allah'ım ! Varlığım Senin varlığının şahidi .Varlığım Senin Rahmetinin şahidi! ...!!!

  Allah'ım ! Varlığım Senin varlığının şahidi .Varlığım Senin Rahmetinin şahidi! ...!!!

  Allah'ım ! Kanadı kırık bir kuş gibiyim. Uçsam uçamıyor, göçsem göçemiyorum. Yarım bırakılmış bir düş gibiyim. Yardan da, serden de geçemiyorum. Menzile erememe korkusu sardı benliğimi Kolum kanadım kırık , gönlüm bin pare! Ey kalpleri evirip çeviren, ey gönüller sahibi ! Yaraları saran , dağılanı toplayan Sensin ! Varlığım Senin varlığının şahidi Varlığım Senin Rahmetinin...
 4. Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir?

  Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir?

  Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir? teşekkür ediyorum sorularım bitti ayrı ayrı olduğu için başlıklarıda ayrı ayrı açtım umarız kızmazsınız tşk.

Sayfayı Paylaş