Allahın Emri Peygamberin Kavli Ne Demek?

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Allahın Emri Peygamberin Kavli Ne Demek?
peygamberin kavli ne demek kavil ne demek kavli allahın emri peygamberin kavliyle
Tv'de bir yarışma var hepiniz seyrediyorsunuzdur...Az önce yarışmada sordular Allahın Emri Peygamberin Kavli sözündeki Kavil ne demektir diye merak ettim araştırdım bakın Kavil ne demekmiş melekler :tik:

allah'ın emri şu: islam inancına ve hatta diğer büyük dinlerin itikadına göre; evlenmek insanın asli vazifelerindendir.

peygamber'in kavli de şu: peygamber'in sözü anlamında, kutsal kitapta geçen emirlerin, onun açıklaması şeklinde hadislerde tezahür etmiş sözüyle beraber, anlamına gelir.

allah buyurur; peygamber açıklar, ilk uygulayıcısıdır, demek kısaca.örnek teşkil etmesi için kullanılmış geleneksel ifadedir.dayanağı kutsal olsa da, halk tabiri ve usulden sayılır.

Ben kız istemelerinden anladığım kadarıyla allah emretmiş peygamberimizde yerine getirmiş bizde yapıyoruz gibi düşünmüşümdür hep.. o soru bana cıksa ben bılırmıstım demekkı:D

allahin emriyle peygamberin kalbiyle .... allahin emri evlenip üretgen olmak can vermek bu dünyaya, biz ölecegiz cocuklarimiz kalsin diye .... peygamberin kalbide kalblerin en temizi oldugu icin, temiz bir niyetle kizinizi istiyorum demek ...

türkcesi budur

Kayıtsız üye Allahın emri peygamberin kalbi değilki söylenen ama yine de yakıştırmışın

Geri