Allah'ın Emri Peygamberin Kavliyle...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Allah'ın Emri Peygamberin Kavliyle...
Sözlü Nişanlı, evli olan bayanlar hepimizin başından Allah'ın emri peygamberin kavliyle başlayan isteme sözleri geçmiştir.Belki de bazılarımızın çok ilginç yada komik anılarıda vardır.Sizi ana babanızdan istemeye geldiklerinde çok merak ediyorum hangi duyguları yaşadınız?Kız isteme faslı nasıl geçti?:D

İlk ben başlamak istiyorum yeni bölümümüz hayırlı olsun diyerekten:D:D

Eşimle anlaşarak evlendik fakat bizimkiler bilmiyordu.Haftanın iki günü eşimin işyerine giderek dışarda görülme korkusuyla onunla orada buluşorduk.Eşim tanıştıktan bir ay kadar sonra bana evlilik teklif etmişti fakat babası yurt dışında olduğundan dolayı onu beklemek zorundaydık sonuçta büyük olarak babamdan beni isteyecek kişi babasıydı:)

Derken aradan iki ay kadar zaman geçti kayınbabam bir türlü gelememiş ben ve eşimde çaresizce bekliyorduk derkennnn...

Bir gün yine yanına gittiğimde büroya eşim sevindirik olmuştu ve gülmekten benimle konuşamıyordu sebebi babasının gelmesi ve o esnada büroda yanında

Ama ben çok utanmış içeri girmek istememiştim çünkü kayınbabamla hiç karşılaşmamıştık.Eşim içeri aldı beni kayınbaba diğer odada ve birbirimizi görmedik.Eşim bana babasının birkaç günlüğüne geldiğini ve akşama beni istemeye geleceklerini söyledihahaha

Kulaklarıma inanamıştım aylardır beklediğimiz bir olaydı ve benim ailemin haberi yoktu daha da kötüsü evde hiçbir hazırlık olmadığı gibi bunu aileme nasıl söylicektim:D:D

Koşarak eve gittim anneme kahve almasını söyledim annemde evde var biraz kahveyi napacan dedi bende al anne sen akşama lazım dedimhahaha

Evde anneannem vardı rahmetlik başından beri bilen birtek o kişiydi anlaştığımızı çok anlayışlı tam bir Osmanlı kadınıydı ona söyledim o hemen organize etti işi ee nede olsa eski topraklardandı:D:D

Hemen işi ayarladık bir arkadaş beni erkek tarafına tavsiye etmiş isteme olacak akşama diye bildi herkes:raila:

Neyse akşam oldu artık dakikalar bile geçmiyordu benim için kalbim küt küt bir kuş gibi çırpınıyordu heyecandan sonra zil çaldı:ahhhhh:
Erkek tarafı bayağı kalabalık gelmişlerdi önce bir oturuldu kalabalıktan dolayı kadınlar erkekler ayrılarak haremlik selamlık yapıldı ve bende o esnada kahve yapmaya mutfağa girdim ama iki kahve yapma deneyimimde başarısız oldu çünkü heyecandan titreyen ellerimle cezveyi dökmüştümhahaha üçüncü deneme başarılı oldu içeri kahveleri götürdüm tabiki klasik kız istemedeki damadın kahvesine konulan tuzu unutmadım hahaha garibim nasılda bozuntuya vermeden sonuna kadar içmişti:D:D

Sıra geldi isteme faslına ama inanın bana yine heyecandan (tabi ben bu arada mutfaktan dinliyorum)hiçbirşeyi duyamaz olmuştum sadece Allah'ın emri peygamberin kavliyle... sözünden sonrasını duyamamıştım:)

Misafirler gittikten sonra kamuoyu yoklaması başlamıştı bezim evdehahaha rahmetli babamla abim anlaştığımızı bilmediği için çekimser kalıyor erkek tarafını ve damadı araştırmaları gerektiği konusunda aralarında konuşuyordu bense garibim sesimi bile çıkaramıyordum işte o esnadaa Canım gözümün bebeği rahmetli anneannem girdi devreye dedim ya anlaştığımızı biliyor:)

"benim damadı gözüm tuttu bir ayağım çukurda zaten torunumun mürvetini bir an önce görmek istiyorum"deyince ki onun her sözü noktasına kadar bizim evde uygulanırdı:D:D

Babamla abim sesini çıkaramamışlardı bu durum karşısında ve birkaç gün içinde erkek tarafı gelerek alışveriş faslı falan söz kesimi oldu.

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine gökten 3 elma düşmüş.biri bunu yazanın kafasına hahaha

Biri bunu okuyanların kafasına bir diğer elmada darısı bulaşsın diye tüm bekarların kafasına düşsün:raila:

ayyy ne güzel hala o heyecanı unutmamışsın ne güzel hatıranı bizimle paylaştığın için çok sevindirik oldum şimdi Allah bir ömür sizi mutlu etsin mawimm

Saol canım valla sizlerdende ayrı başlık altında kız isteme anılarını bekliyoruz yani duyrulur:)

Hala ilk günkü heyecanı yaşaman negüzel Mawişim...Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah
Darısı tüm bekarların başına :D

ya önceki gün kız kardeşimi görmeye geldiler kardeşim önce oğluyla yan yana oturan kaynanadan başlayarak sıradan kahveleri dağıtmaya girişince cocuk önce büyüklere verilir deyip kardeşime evin içince yıldız çizdirince o an kendi kendini bitirmiş oldu :D :davul:

ayy ne kadar güzel olmuş maşallah yaa :))
o anneanne'den bizede lazım nur içinde yatsın maşallah sırdaşmış resmen ya mübarek insan :)
merak ettim ben kaç yıllık evlisiniz acaba Allah bozmasın :)

Geri