1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Allık Nasıl Seçilir ?

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  allık seçimi allık nasıl seçilir


  Bazen sokakta görürsünüz ya melekler, kadın bir makyaj yapmış, yanaklar tunç gibi kıpkırmızı. :S Ya da tüm makyaj yerinde ancak yanaklarda renk yok. Azı da çoğu da çirkin görünen allık seçimi bugün kü makalemizin konusu. Allık nasıl seçmeliyiz, cildimize uygun allığı nasıl bulabiliriz? Bu soruların cevaplarını makalemizde bulacaksınız :)


  [​IMG]


  Doğal allık renginizi öğrenmenin en kolay yolu, elinizi sıkı bir yumruk şekline getirmek ve bir süre sonra bırakmaktır. Seçmek isteyeceğiniz doğal allığın rengi, elinizde oluşan kızartının tonlarında olacaktır.

  Doğru allığı seçmek doğru fondöteni seçmeye benzer. Herkesin cilt rengine ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Allık, yüze hafif sportif egzersiz yapılmış ya da soğukta kalmış gibi bir hava vermeli, yani doğal görünmelidir. Yüzünüzün boyandığı belli olmamalı, lekeli, kahverengi veya parlak kırmızı çizgiler haline görünmemelidir.

  DOĞAL ALLIK RENGİ BULMA TEKNİKLERİ:

  • Aşağı eğilerek parmak uçlarınıza dokunarak 1-2 dakika bekleyin başını kaldırdığınızda yüzünüzdeki renk kendi doğal allık renginizdir.
  • Yüksek merdiven çıktıktan sonra yüzünüzü kontrol edin gördüğünüz doğal allık renginizdir.
  • Soğuk havaya çıktığınızda ya da spor yaptıktan sonra aynaya baktığınızda doğal allık renginizle karşılaşırsınız.
  • Doğal allık rengini bulmak için en kolay tekniklerden biri de eskiden yapılan yanak mıncıklama tekniğidir. En doğal allık renginizi kolayca bulduğunuzu farkedeceksiniz.
  • Bir başka yol ise dudaklarınız hangi rengi konuşuyorsa doğal allık tonunuzu kolayca farkedebilirsiniz.
   
Allık Nasıl Seçilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Allık

  Allık

  rüyada allık sürmek Ayıpları gizlemeye,olduğundan farklı görünmeye delalet eder.Rüyasında allık sürdüğünü gören kimse, kendi gayreti sayesinde aşkta başarılı olur.
 2. Pudra ve Allık Nasıl Kullanılır

  Pudra ve Allık Nasıl Kullanılır

  pudra nasıl sürülür toz pudra nasıl sürülür kullanılır yüz pudrası kullanılır yüz pudrası Pudra, ve allık makyajın vazgeçilmezleridir. Pudra teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. Alık ise yüze renk ve canlılık verir... Peki allık ve pudra nasıl kullanılır diyorsanız işte cevabı :tik: İki tür pudra vardır: Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni...
 3. Doğru Pantalon Nasıl Seçilir

  Doğru Pantalon Nasıl Seçilir

  seçil pantolon seçil giyim pantolon Pantalon hayatımızın vazgeçilmez giysisi...Günlük giyimde ve özel günlerimizde sıkça kullanıyoruz... Ama vücut tipinize uygunmu pantalon kullanıyorsunuz kızlar bilmek isterseniz işte cevabı :tik: Minyon tipler Duble paçalardan ve bol modellerden kaçının, özellikle dar inen modeller sizin için doğru seçim olur. 'Cigarette' pantolonların en ideal...
 4. Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Bu konu; kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat etmek gerekiyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramına sayılı günler kala evlerde bir bayram telaşı başladı. Bayanlar bayram temizliği ve misafir ikramlarıyla uğraşırlarken, bayram öncesi ya da bayramda alınacak kurbanlık seçme işi her ne kadar beylere düşse de biz bayanlar da eşlerimizin peşine düşüyoruz. Hazır...
 5. fondöten nasıl seçilir?

  fondöten nasıl seçilir?

  Ben makyaj yapmaya yeni başladım sayılır. Daha doğrusu bilinçli olarak yapmaya.Yeni yeni cildimi ve malzemeleri tanıyorum.Sizden ricam fondöten nasıl seçilir, cilde göre tabi ?

Sayfayı Paylaş