1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Alman ekonomisi yüzde 5 daralacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Alman ekonomisinin bu yıl en az yüzde 5 oranında daralması bekleniyor. Almanya Maliye Bakanı Peer Steinbrück, başkent Berlin'de Ekonomi Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg ile birlikte, başbakanlıkta bazı ekonomi uzmanları ve sendika temsilcileriyle birlikte düzenlediği ekonomi zirvesinden sonra yaptığı açıklamada, bu yıl ekonominin geçen yıla göre yüzde 5 oranında daralmasının ihtimal dışı olmadığını söyledi.

  Steinbrück, banka sektöründeki güvensizliğin kredilerin verilmemesine neden olduğunu, şirketlerin bankaların kredi vermedeki çekinceli davranışlarından yakındıkları ifade etti.

  Guttenberg de, üçüncü bir konjonktür paketinin hazırlanmasına gerek duyulmadığını, birinci ve ikinci konjonktür paketlerinin henüz daha etkilerini tümüyle göstermediğini belirtti.

  Ekonomi uzmanları da, bu yıl ekonominin yüzde 6 oranında gerileyeceği tahmininde bulundular.

  Sendika temsilcileri, üçüncü bir konjonktür paketinin hazırlanmasını isterken, ekonomi çevreleri buna karşı çıkıyor.

  Alman Sanayiciler Birliği (BDI) Başkanı Hans Peter Keitel, Deutschlandfunk radyosuna yaptığı açıklamada, konjonktür paketlerinin etkisini göstermesinin beklenmesi gerektiğini ifade ederken, Alman Sendikalar Birliği (DGB) Başkanı Michael Sommer ise, Alman ikinci televizyon kanalı ZDF'ye yaptığı açıklamada, halkın sosyal huzursuzluğunun artmasına karşı uyarıda bulundu.

  Maliye Bakanlığı Müsteşarı Jörg Asmussen, ekonomik gücün büyük ölçüde çökmesinin beklenmesine rağmen üçüncü bir konjonktür paketinin planlanmadığını kaydetti.

  Öte yandan, orta ölçekli şirketler arasında yapılan bir ankette, şirket sahiplerinin yaklaşık yüzde 53'ünün şu anki iş durumlarını ''iyi'' ya da ''çok iyi'' olarak değerlendirdikleri belirtilerek, bu oranın geçen yıl yüzde 76 olduğu hatırlatıldı.

  Anketi yapan DZ-Bank'ın yöneticisi Hans Jaeckel, araştırmalarda şimdiye kadar bu kadar büyük bir düşüş kaydetmediklerini söyledi.

  Jaeckel, orta ölçekli işletmelerin yüzde 28'inin 6 ay içinde bazı çalışanlarının işine son vermelerinin beklendiğini, buna karşın şirketlerin yüzde 6'sının yeni eleman almayı planladığını kaydetti.
   
Alman ekonomisi yüzde 5 daralacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Asgari ücret yüzde 5 artacak

  Asgari ücret yüzde 5 artacak

  Asgari ücret, 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 5 artışla 16 yaşından büyükler için geçim indirimi dahil net 503,26 YTL'ye yükselecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu kararı doğrultusunda, yıl sonuna kadar geçerli olacak asgari ücrette 1 Temmuzdan itibaren düzenlenmeye gidilecek. Buna göre, halen 16 yaşından büyük bekar bir işçi için asgari geçim indirimi dahil brüt 608,40, net 481,55 YTL...
 2. Kilo Almanızın 5 Nedeni

  Kilo Almanızın 5 Nedeni

  Zayıflamak istemenize hatta hiçbirşey yememnize rağmen bir türlü zayıflayamıyor musunuz? İşte kilo almaya neden olan 5 etken.. 1. Az uyuduğunuz için kilo alıyor olabilirsiniz Vücut fonksiyonları en hızlı siz dinlenirken çalışır. Yeterince uyumadığınız zaman ortada çıkan stres daha çok yağ depolamanıza neden olabilir. Yorgun olduğunuzda stresinizi kontrol edemezsiniz ve yeme isteği...
 3. Türkiye ekonomisi 3,6 oranında daralacak

  Türkiye ekonomisi 3,6 oranında daralacak

  Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 3,6 oranında daralması, 2010 yılında ise yüzde 3,3, büyümesi öngörüldü. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile birlikte açıkladığı, Katılım Öncesi Ekonomik Programda, 2009 yılındaki daralmada, özel yatırım ve özel tüketim harcamalarındaki gerilemenin belirleyici olacağı ifade edildi....
 4. 5 yüz şekli 5 saç modeli

  5 yüz şekli 5 saç modeli

  en güzel yüz şekli saç ayırma şekilleri yüz şekilleri erkek minyon Saç kesiminiz, yüz şeklinize uygun bir model olduğunda daha da güzel görüneceğinizi biliyor sunuzdur Melek'ler:) Peki hangi yüze, hangi model gider, onu biliyor musunuz? Sevgili Melek'ler, işte size 5 yüz şekli ve bu yüzlere yakışan 5 saç kesimi... Bob Yuvarlak yüzlü kadınlar dışında genellikle her yüz ve saç tipine uygun...
 5. Kilo Almanızı Önleyecek 5 Öneri!

  Kilo Almanızı Önleyecek 5 Öneri!

  Kilo Almayı Önleme Kilo Almayı Önleyen 5 Öneri Bu önerilere dikkat...Kilo almanızı engelleyecek 5 öneri geliyor...Eğer gerçekten formunuzu korumak istiyorsanız bu önerilere dikkat!!! İşte o 5 öneri aşağıda sizler için...Kilo vermek için basit tüyolar bizden .... Kilo Almanızı Önleyecek 5 Öneri! Yaklaşan yaz aylarına fit girebilmeniz için dikkat etmeniz gereken ipuçları... Yaz...

Sayfayı Paylaş