1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Alman Kurabiyesi

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 375 gr.Tereyağı 5 Bardak Un
    1 Tatlı Kaşığı Maya
    1 Yemek Kaşığı Krem Şanti
    2 Yumurtanın Sarısı
    100 gr.İri Taneli Toz Şeker
    Yapılışı Yağı, unu ve parçalara ayırdığınız mayayı bir el mikseri ile iyice karıştırın.Daha sonra elinizin de yardımı ile yumuşak bir hamur oluşturun.Sıcak bir ortamda üstü kapalı bir biçimde 20 dk.bekletin.Hamuru unlanmış bir zeminde yarım santim kalınlığında açın.6,5 cm çapında ortası 2,5 cm kesilmiş kurabiyeler oluşturun. Halkaları tabanında yağlı kağıt bulunan bir tepsiye yerleştirin,yumurta sarısı ile sıvayın ve şekerleri üzerine serpiştirin.175 derece ısıda 12-15 dk.pişirin.Ve soğumaya bırakın.

Alman Kurabiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. un kurabiyesi

un kurabiyesi

nişastalı un kurabiyesi tarifi nişastalı un kurabiyesi buğday kurabiye buğday nişastasız Malzemeler: 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım) 1 kahve fincanı sıvıyağ 3 kaşık pudra şekeri 4 kaşık buğday nişastası Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak) 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)Hazırlanması: Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar...
  2. Yunan kurabiyesi

Yunan kurabiyesi

yunan kurabiyesi yunanistan kurabiyesi yunan kurabiyeleri yunanistan tarifi tarifi Malzemeleri: 250 gr tereyağı ya da terem yağı (oda sıcaklığında) 1.5 çay bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un 1 su bardağı iri kırılmış ve kabuğu soyulmuş badem veya fındık Üzerine de bolca pudra şekeri Yapılışı: Badem hariç bütün malzemeler yumuşak bir hamur olacak şekilde...
  3. Tembel kurabiyesi

Tembel kurabiyesi

1. hamur malzemeleri: * 2 çay bardağı pudra şekeri * 1 çay bardağı sıvıyağ * 1 yumurta * 1 çay kaşığı kabartma tozu * biraz vanilya * aldığı kadar un 2. üzerine: * 1 yumurtanın sarısı * susam hazırlanması: 1. bütün malzemeleri karıştırıp elinize yapışmayan bir hamur elde edin. (hamur biraz sert olabiliyor) 2. hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp şekil verin. hepsini yağlanmış...
  4. Browni Kurabiyesi

Browni Kurabiyesi

Kızlar buraya eklediğim tarifleri daha önce yapmadım ama not ediyorum mutlaka deneyeceğim :D Utanarak söylemeliyim ki yemek yapmayı bilmiyorum :( :) Ama bu kurabiyeler oldukça lezzetli görünüyor sanırım yapmalıyım :) Kullanılan Malzemeler: 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su...
  5. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

En sevdiğim kurabiye çeşitlerinden birisidir.kokusu bile hoşuma gidiyor bu kurabiyenin :D Çok acıktım sanırım :D Kullanılan Malzemeler: 1 paket oda sıcaklığında tereyağ veya margarin 1 çay bardağı kadar sıvıyağ 1 su bardağı dolusu pudra şekeri (şekerli seviyorsanız miktarını bir buçuk su bardağı yapabilirsiniz..) 4 bardak un (Kulak memesinden biraz daha sert bir kıvamda olmalı un...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş