1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Almanların Aile Yapısı nasıl acaba

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Ben yine geldim ve yine almanlar hakkında birşeyi merak ettim:) Aranızda Almanların Aile Yapısı hakkında bilgisi olan var mı? Alman Toplumu Aile İlişkileri nasıl lütfen bu konuda bilginiz varsa bana da yazın.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Alman Toplumu Aile İlişkileri


  Alman Toplumunda Aile


  Alman toplumuna küresel ölçekte bakıldığında Avrupa aile yapısıyla benzerlikler taşıdığı görülmektedir. Tıpkı Avrupa'da olduğu gibi Almanyada da bireyin özgürlüğünü ön planda tutan bir aile yapısı söz konusudur. bunun yanında 80 li yıllardan beri yoğun göç sürecinde olan Alman toplumu kendi özelliklerini muhafaza etmek adına özlerine yavaş yavaş bir geri dönüş söz konusudur.

  Toplum olarak farklılıklara karşı oldukça hoşgörülü olan Alman toplumu,yasal ve toplum olarak homoseksüellere karşı da toleranslıdır. Medeni birlikteliliğe 2001'den beri izin verilmektedir.Geyler ve lezbiyenler yasal olarak eşlerinin biyolojik çocuklarını evlat edinebilir (Üvey çocuk olarak). İki büyük Almanya şehrinin belediye başkanları, kendilerini açıkça gay olarak açıklamıştır.
   
Almanların Aile Yapısı nasıl acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göz yapısı nasıldır?

  Göz yapısı nasıldır?

  insan gözünün yapısı göz yapısı göz yapıları gözün nasıldır nasıldır İnsan gözü tıpkı bir fotoğraf makinesi gibidir. Işığın girmesi İçin ayarlanabilir bir açılışı (göz bebeği) vardır. Bir mercek ışık dalgalarını odaklaştırır, görüntünün oluşmasını sağlar. Ağtabaka da,görüntünün oluştuğu duyarlı film yerine geçer. Her insanın gözünün yapısında,yaklaşık olarak ışığa duyarlı 130.000.000 hücre...
 2. Türk Aile Yapısı

  Türk Aile Yapısı

  İstibda Nikahı: Bu evlenmede, erkeğin kendi rızasıyla karısının asil bir kimse ile birleşmesine müsaade etmek yolu ile asil bir evlada sahip olma düşüncesi yer alıyordu. Bedel Nikahı: İki erkeğin karılarını karşılıklı olarak muayyen bir müddet için değiştirmeleridir. Hıdn Nikahı: Bir nevi metres hayatı yaşama usulü. Ortak Nihah:On kişiden az olmak üzere bir takım erkeklerin aralarında...
 3. Saçımızın Yapısı Nasıl ?

  Saçımızın Yapısı Nasıl ?

  saçın yapısı saç yapısı nedir Bu yılın modası kısa saçlar , uzun saçlar, model uygulamaları, fön, boya derken saçlarımızı harap edebiliyoruz melekler. Oysa saçımız da canlı ve yıpranmasına izin vermemiz lazım. Bunun bilincine iyice varmak için de yapısı hakkında bilgi sahibi olmamız şart. İşte saçımızın yapısı... Saç, tıpkı bir ağacın yaprakları gibi doğar, büyür, dökülür ve tekrar...
 4. Almanların Beslenme Şekli nasıl acaba

  Almanların Beslenme Şekli nasıl acaba

  Merhaba kızlar, ben bir şeyi çok merak ettim ne kadar Alman görsem ya kilolular ya da balık etliler acaba bu Almanlar nasıl besleniyor da hep böyle heybetliler:D Aranızda bana Almanların Beslenme Şekli hakkında bilgi verecek olan var ise lütfen yazsın.
 5. Almanların Giyim Tarzı nasıl acaba

  Almanların Giyim Tarzı nasıl acaba

  Merhaba arkadaşlar sizden bir konu da bilgi rica edeceğim acaba bu Almanların Giyim Tarzı nasıl biliyorsanız yazar mısınız merak ettim ayrıca bir konu için Almanların Giyim Tarzını öğrenmem lazım.

Sayfayı Paylaş