1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Almanların Bayramları Nelerdir yazın lütfen

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Kızlar benim almaya da bir arkadaşım var ve onu düşünürken aklıma onların kutladığı bayramlar geldi acaba Almanların Bayramları Nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa yazsın merak ediyorum.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Almanların Önemli Gün ve Bayramları Nelerdir

  Almanya'daki Bayramlar Nelerdir


  Yeni Yıl :

  Yeni bir yılın başlangıcı 31 aralığı 1 ocağa bağlayan gece (yılbaşı gecesi) kutlanır Diğer ülkelerde olduğu gibi, Almanya’nın her yerinde yılbaşı eğlenceleri yapılır ve yeni yıl gece yarısı yapılan havai fişek gösterileriyle karşılanır 1 ocak ülke çapında resmi tatil günüdür.

  Paskalya Bayramı:

  Paskalya bayramı Hıristiyanlığın Almanya’daki en önemli dini bayramıdır Bu bayram Paskalya’dan önceki Cuma günü (Karfreitag), Paskalya Pazar’ı (Ostersonntag) ve Paskalya Pazartesi’si (Ostermontag) olmak üzere üç gün devam eder Hıristiyan kilisesinin bu en eski bayramı Hazreti İsa’nın çarmıha gerilişinden üç gün sonra yeniden dirilmesini içerir Paskalya bayramı her yıl ilkbahar dolunayından sonraki ilk pazar günüdür.

  1 Mayıs :

  1Mayıs bir dizi diğer ülkede olduğu gibi “işçi hareketi”nin bayramıdır Alman Sendikalar Birliği (DGB) 1 Mayıs günü sabahı bir dizi büyük kentte yürüyüş ve politik mitingler düzenler Bir Mayıs’tan önceki akşam ‘Mayıs ayına giriş dansı’ (Tanz in den Mai) sloganı altında müzikli eğlenceler yapılır Bu şekilde eski bir gelenek devam ettirilerek, ilkbahar mevsimi Mayıs ayının gelişiyle selamlanır Bu yöndeki diğer bir gelenek ise, bazı yörelerde dikilen ve ismine "Maibaum" denilen süslü direklerdir "Maibaum" temelde ilkbahar aylarının üretkenlik sembolüdür

  İsa Peygamberin Urcu :

  Paskalya bayramından sonraki 40gün İsa Peygamberin urcu anlamına gelen dini ‘Christi Himmelfahrt’ bayramıdır Bu bayramın içeriği İsa’nın babaya (Allah’a) ulaşmasıdır Himmelfahrt bayramı Pantkot yortusundan dokuz gün önceki Perşembe gününe rastlar.

  Pantkot Yortusu:

  Pazar (Pfingstsonntag) ve Pazartesi (Pfingstmontag) günlerinden oluşan Pantkot yortusu Paskalya bayramından sonraki 50 güne rastlar İnançlara göre bugün İsa Peygamberin müritlerine kutsal ruh malum olmuştur.

  3 Ekim :

  Üç Ekim Batı ve Doğu Almanya’nın 1990 yılında resmi antlaşma yaparak birleştikleri gündür Bu milli bayram günü diğer ülkelerdeki benzer bayramlara, örneğin Fransa’daki “Cumhuriyet Bayramı” (14 Temmuz) ve ABD’deki “Bağımsızlık Bayramı” (4 Temmuz)) göre sakin bir şekilde kutlanır Askeri geçit törenleri yerine bayram şenliği ve parlamentolarda günün anlamıyla ilgili konuşmalar yapılır

  Noel Bayramı :

  Noel bayramı üç gün devam eder 24 Aralık gününün “Kutsal Akşam”ı İsa’nın doğum günü olarak kabul edilir 24 Aralık akşamı Hıristiyan Alman aileler birbirlerine karşılıklı olarak hediye sunarlar Hediye dağıtılması esnasında Noel ağacının mumları yakılır, Noel şarkıları söylenir Çocuklara hediyelerin Noel Baba (Weihnachtsmann) veya Peygamber İsa’yı çocuk olarak gösteren tasvirler (Christkind) tarafından getirildiği anlatılır Bazı aileler hediyelerin Noel Baba kostümleri giymiş kiralık öğrenciler tarafından dağıtılmasını sağlarlar 24 aralığı takip eden diğer iki gün ise resmi tatil günleridir.


  Yukarıda adı geçen bayram günlerinde çalışılmaz. Bazı dükkanlar, kahveler, sinemalar lokantalar genelde açıktır Noel ve Paskalya bayramlarında geleneksel olarak aile üyeleri birbirlerini ziyaret ederler Bu bayramların dini anlamı halkın bilincinde kaybolmaya başlamıştır.
   
Almanların Bayramları Nelerdir yazın lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Necip Fazıl Kısakürek Eserleri Nelerdir yazın lütfen

  Necip Fazıl Kısakürek Eserleri Nelerdir yazın lütfen

  Merhaba millet sizden Necip Fazıl Kısakürek Eserleri hakkında bilgi rica ediyorum bana mümkünse biraz acele tarafından Necip Fazıl Kısakürek Eserlerinin isimlerini yazarsanız çok sevinirim.
 2. Yazın Ekilecek Çiçekler Nelerdir lütfen yazın

  Yazın Ekilecek Çiçekler Nelerdir lütfen yazın

  Kızlar evimin önünde küçük bir bahçem var ve ben oraya çiçek ekmek istiyorum hem şık görünsün hemde çiçeklerle uğraşırsam belki şu streslerden kurtulurum. Neyse lafı çok fazla uzatmadan sizden yaz mevsiminde ekilecek olan çiçekler hakkında bilgi rica ediyorum.
 3. Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın

  Almanların Dini İnancı Nedir lütfen bana cevap yazın

  Merhaba arkadaşlar ben almanları düşünürken bişeyi çok merak ettim bu Almanların Dini İnancı Nedir hırıstiyan mı yoksa almanlar biliyorsanız Almanların Dini İnancı Nedir yazın da merakım gitsin.
 4. Önemlinin Eş Anlamlısı nedir lütfen yazın

  Önemlinin Eş Anlamlısı nedir lütfen yazın

  Arkadaşlar Önemlinin Eş Anlamlısı nedir ben düşün düşün bulamadım bu nerden aklıma geldi derseniz dün bir bulmaca çözmek istedim orda vardı Önemlinin Eş Anlamlısı sorusu ama işte bulamayınca hırs oldu:S
 5. Havanın Nem Oranı Nedir yazın lütfen

  Havanın Nem Oranı Nedir yazın lütfen

  Arkadaşlar hepinize kocaman bir selam veriyor ve Havanın Nem Oranı Nedir diye sorumu soruyorum Havanın Nem Oranı Nedir biliyorsanız lütfen Havanın Nem Oranı Nedir yazın bana

Sayfayı Paylaş