gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Almanların Mezhebi Nedir merak ettim

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar ben almanlar ile ilgili bir çok konuyu merak ediyorum ve şimdide sizden Almanların Mezhebi Nedir diye bilgi rica ediyorum şimdiden cevaplar için çok tşk ederim.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Almanya'da Mezhep

  Almanya'nın Mezhebi

  Almanya'da en baskın din Hıristiyanlık'tır. Halkın %64'ü Hıristiyandır. Bunu %4 oranla İslam takip eder. Almanya'da halkın yaklaşık üçte ikisi Katolik ve Protestan mezheplerinden birini benimsemektedir. Almanya'daki diğer mezhepler ise; Evanjelizm, Sünni, Alevi, Şii, Kadıyani, Tasavvuf, İsmailidir. Ayrıca Musevilik inancı da vardır. Almanya'daki diğer dini topluluklar 50,000'den az sayıda taraftara sahiptir. Yaklaşık 24.4 milyon Alman ise (29.6%) herhangi bir dine inanmamaktadır.
   
Almanların Mezhebi Nedir merak ettim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hohlamak Neden Isıtır merak ettiniz mi

  Hohlamak Neden Isıtır merak ettiniz mi

  Hohlamak Neden Isıtır Hohlamak Neden Isıtır Sıcak bir içeceği, çayı, kahveyi, çorbayı üfleyerek soğutmaya çalışırız. Kışın soğuk havalarda ise ellerimizi ısıtmak için hohlarız. Aslında iki harekette de ciğerlerimizdeki havayı dışarı veriyoruz. O zaman nasıl oluyor da bir dudak hareketi ile istediğimizde sıcak, istediğimizde soğuk hava verebiliyoruz? Her ikisinde de ciğerlerimizden gelen...
 2. Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

  Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

  gökyüzü neden mavidir? . Bu işin daha ilginç bir yanı var. Güneşin ışığı ne renktir, hiç düşündünüz mü? Çoğunuzun sarı diyeceğine eminim. Güneş ışığı beyazdır, yani bir renk değildir, bütün renklerin karışımıdır. Bunun ispatı ise çok kolaydır. Eğer evinizde kristal bir avize varsa, bir parçasını annenize belli etmeden alın ve güneşe doğru tutun. Kristalin ışığı kırarak aynı gökkuşağının...
 3. Merak ettim Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir

  Merak ettim Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir

  Merak ediyorum acaba Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın bu sayfadan ki benimde merakım giderilsin :)
 4. 2012 Yeni Sezon Dizileri Neler merak ettim

  2012 Yeni Sezon Dizileri Neler merak ettim

  Kızlar kış boyu izlediğimiz diziler ya bitti ya da sezon finaline girdi bu dizilerin yerine bir sürü dizi geliyor fragmanlardan görüyoruz peki 2012 Yeni Sezon Dizileri Neler hangi diziler yeni sezonda oynayacak?
 5. Ramazanda Neden Oruç Tutulur merak ettim

  Ramazanda Neden Oruç Tutulur merak ettim

  Arkadaşlar garip gelebilir ama işte doğmatik inançlı değilim ben mantığımla benliğimle bilinçli inançlı olmak istedim için merak ettim Ramazanda Neden Oruç Tutulur bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş