1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazar mısınız

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam arkadaşlar aranızda Almanların Ünlü Destanı hangisidir bilen var mı var ise bana Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazarsa çok sevinirim. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok tşkler.

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Almanların Destanı Hangisidir

  Almanların Ren Nehri İle İlgili Ünlü Destanı


  Almanların Ünlü Destanı Nibelungen'dir.


  Destan Ren Nehri kıyısında , eski Worms şehri civarında geçer.

  Pagan inançları destan içinde sık yer almaktadır. Fakat aynı zamanda , Hristiyan inançları ve törenleri de destanda bulunmaktadır. Bunun yanında kral-senyör-vasal ilişkisi de destanın Orta Çağ’a ait izler taşıdığını göstermektedir.
  Nibelungen Destanı Orta Çağ boyunca çok popüler olduğu için , anlatıcıların, destanın içine , anlatıldığı dönemin zevkine uygun motifler katmaları büyük olasılıktır.

  Destanın bugünkü hali ile , on ikinci yüzyıl sonlarında tamamlandığı düşünülmektedir. Destan içinde bir çok anakronizm barındırmaktadır. Örneğin Dietrich bir antik çağ kahramanıdır . Bu destanda bulunma nedeni büyük olasılıkla kimsenin yenemediği Hagen’i yenip hapse atmak içindir.

  Destanın günümüze ulaşmış bir çok versiyonu vardır. Hepsinde konu aynı olmakla birlikte aralarında farklılıklar da vardır.

  Destan , ‘çok eski zamanlarda’ , Niederland’da geçer. O zamanlar güçlü kral Siegmund’un krallık zamanına denk gelmektedir. Kraliçe ise güzel Siegelinde’dir.
   
Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Size Uyan Kaş Alma Yöntemi Hangisi

  Size Uyan Kaş Alma Yöntemi Hangisi

  kaş alma teknikleri iple kaş alma oyunları iple kas Hepimiz kaşlarımızı alıyoruz kimimiz cımbızla kimimiz iple kimimiz ise epilasyon yöntemi ile.. Peki ama hangi kaş alma yöntemi size daha uygun biliyormusunuz... Cımbızla kaş alma Eğer çok gür ve sık kaşlarınız yoksa, cımbız yardımıyla kaş almak sizin için en uygun seçim. Cımbızla tek tek alınan kıllar yanlış bölgeden kıl çekmeyi...
 2. Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir

  Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir

  Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir ? Selam kızlar Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir bilenler yazsın yazarın adını
 3. Almanların Ünlü AtaSözleri

  Almanların Ünlü AtaSözleri

  Alman Atasözleri Almanların Güzel Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere daha önce http://www.meleklermekani.com/egitim-ve-kadin/208941-dunyaca-unlu-atasozlerinden-secmeler.html sunmuştuk. Şimdi ise bir misafirimizin almanların güzel atasözleri ricası üzerine, misafirperverliğimizi bir kez daha gözler önüne serip Alman Atasözleri paylaşımında bulunuyoruz. Kargalarla yarenlik eden...
 4. Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

  Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

  Selam arkadaşlar Abbasiler hakkında bilgisi olan var ise aranızda lütfen bana Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazsın. Şimdiden Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir diye vereceğiniz bilgiler için çok tşk ederim.
 5. Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

  Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

  Selam millet aranızda Almanların Ünlü Yemeği ne bilen varsa bana Almanların Ünlü Yemeği hangisi yazsın lütfen çünkü harbiden de merak ettim.

Sayfayı Paylaş