1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Almanya'da ihracat rekor düzeyde düştü

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Dünyanın en büyük ihracatçısı Almanya'da şubat ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,1 düştü. Federal İstatistik Ofisinden yapılan açıklamada, şubat ayında 64,8 milyar avro ihracat yapıldığı bildirildi.

  Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,4 düşen ithalat da toplam 56,2 milyar avro oldu.

  Almanya'nın 27 ülkeli Avrupa Birliği'ne yaptığı ihracat yüzde 24,4, AB dışı ülkelere yaptığı ihracat ise yüzde 20,6 düştü.

  Öte yandan, bir önceki aya göre, şubat ayında ihracat yüzde 0,7, ithalat ise yüzde 4,2 geriledi.

  Ekonomi Bakanlığı tarafından açıklanan bir başka rapora göre ise imalat sanayi siparişleri şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 3,5 azaldı.

  Ancak ocak ayındaki yüzde 6,7'lik düşüşün ardından, bu bir iyileşme olarak görülüyor.

  Şubat ayında Almanya içindeki siparişler yüzde 5,7 düşerken, dışardan siparişler daha ılımlı şekilde yüzde 1,3 geriledi.

  Geçen yılın 3. çeyreğinde durgunluğa giren Almanya'nın bu yıl bazı analizlerde yüzde 3 ile yüzde 7 arasında daralması bekleniyor.

  Ocak ayında hükümet yüzde 2,25'lik daralma öngörse de rakamların aşağı yönlü olarak revize edilmesi gerektiğini kabul etmek zorunda kaldı.
   
Almanya'da ihracat rekor düzeyde düştü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rekorlar

  Rekorlar

  * Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
 2. Türk kimya sektöründen rekor ihracat

  Türk kimya sektöründen rekor ihracat

  Türk kimya sektörünün, 2007'de bir önceki yıla göre ihracatını yüzde 19,24 oranında artırarak 10 milyar 452 milyon dolara çıkardığı bildirildi. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kimya sanayinin temel olarak deterjan, gübre, ilaç kimyasalları, boya, vernik, elyaf üretimi, tarım...
 3. Rekor

  Rekor

  Kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir
 4. ihracat

  ihracat

  Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.
 5. İhracatta yeni rekor

  İhracatta yeni rekor

  Mayıs ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 34.48 artışla 12 milyar 281 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bugüne kadarki en yüksek aylık seviyeye ulaştı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı Ardahan Halk Eğitim Merkezi’nde Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in katılımlı ile Mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Bu yılın ilk beş ayında ihracat yüzde 36.36 artışla 55...

Sayfayı Paylaş