Aloe vera jeli nasıl saklanır

M

Melisa<<<<

Forum Okuru
Aloe vera jeli nasıl saklanır
Aloe vera jeli nasıl saklanır nasıl hazırlanır aleo vera jeli nasıl saklanıyor saklayanlar yorumlayabilir mi acaba bana kızlar ?

Merhaba

Aloe vera jelini nasıl saklayabilirim aloe veranın jelini en doğru şekilde nasıl çıkartabilirim. Arkadaşlardan aloe veralı bazı tarifler aldım onları yapmak istiyorum. Evde aloe vera bitkisi var 3 tane ekmiştim şimdi gayet büyük ve güzel oldular. Aloe vera jelini nasıl saklamam gerekir . Aloe vera çok faydalı bir bitki olduğu söyleniyor ve kullanım alanları gerçekten çok fazla evde de yetiştirebiliyorsunuz. Aloe vera jelini en sağlıklı şekilde nasıl saklayabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Sizin dediğiniz gibi aloe vera gerçekten faydası saymakla bitmez . En başta cilt için çok faydalı yaraların kapanmasına birebir. Hatta yara izlerini dahi geçirdiğini söyleyen ve deneyen arkadaşlar var. Aşağıdaki linkte aloe vera ile ilgili tarifler bulacaksın ona da göz gezdirmeni tavsiye ederim.

Aloe vera bitkisini bence elinle çıkartmak yerine bıçakla kabuklarını keserek jelini çıkart bunları bir kapta topla daha sonra blenderda iyice çekerek sıvı jel haline getir. Daha sonra bunları bir kavanozda ya da kasede ama kapaklı olmasına dikkat et koy ve bunu buzlukta saklayabilirsin . Lazım oldukça çıkartıp istediğin miktar aldıktan sonra tekrar buzluğa koyabilirsin

Geri