Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Aloe Vera ve Faydaları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  aloe veranın yararları aloe veranın faydaları
  aloe vera bitkisi


  Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden aloe veranın faydaları hakkında ki bilgiler şöyle melekler :)

  [​IMG]


  Çinliler tarafından eski Mısırlılar uyumlu çare ile Ruslar, ölümsüzlük bitkisi ile gençlik iksiri olarak adlandırılan Aloe vera şüphesiz en yaygın sağlık üzerindeki etkileri fark bilinen şifalı olduğunu ve aynı zamanda madde en çok kozmetik sektöründe kullanılmaktadır.
  Şimdiye kadar yapılan bir çalışma değil ve tam bu bitkinin içinde bileşikleri tedavisi veya kanser ya da AIDS gibi en ciddi hastalıkların bazılarının azaltılması konusunda etkili olduğu görülmüştür.

  Aloe vera veya "Aloe Barbadensis" Kuzey Afrika kökenli ve ılıman iklimi ile verimli topraklara yayılan bir bitkidir. Onun fiziksel açıdan kaktüs benzemektedir; bir sulu çekirdek su çoğunlukla oluşan kalın kabuklu bitki.

  Söz konusu bitki ve dünya çapında tanındı çok kez olağanüstü özellikleri nedeniyle eski cağlardan beri kullanılmaya başlanmıştır. Bu gerçeği açık bir kanıtı olarak kil yıl 2200 yılından kalma Nippur, Babilon (bugün Irak) antik kentinde bulunan tahta olduğu bc için Celsius ve Dioscorides gibi Yunan hekimler From Romenler (Pylni Great) ve CE Collins, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk modern tıp tezi (1934), yayınlanan birine Araplar (El-Kindi) "aloe vera" her zaman bir sorun olmuştur Arkasında uzun bir geçmişi olan. Sadece her önemli uygarlık sağlık ve güzellik üzerindeki olumlu etkileri için kullanıldığı hakkında. iç ve dış anomaliler için ilaçları hazırlarken Mısırlılar diğer otlar ile aloe karışımı olacaktır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında, aloe vera hastaların ağrı hafifletici ve cilt dokularının yenilenmesi kabiliyeti sayesinde Nagasaki ve Hiroşima gelen felaket kurbanlarının tedavi tanıtıldı.

  Bu bitki gelen en tedavi seçimini kullanılan madde aloe jel, bir kalın yapışkan sıvı yaprakların iç bulundu. Yaprakları yanıkların tedavisinde ve aloine kullanılan - acı bir süt sarımsı sıvı bir müshil olarak kullanılır. Ot içermektedir: 20 mineralleri (Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, Krom, Selenyum), 12 vitaminler (A, B, C, E, folik asit), 200 aktif bileşenlerin insan vücudu için gerekli olan 22, 20 aminoasit enzimler ve polisakkaritler dahil. önce sayılan tüm aktif maddeler bitkinin tedavi değerine katkıda bulunur. Biz ot insan vücudu üzerinde olduğu ana etkileri sunmaya devam edecektir: Bu aloe vera tarafından bulunan 23 peptidler sayesinde bağışıklık sistemini sertleştirdi, bunu hızlandırır ve metabolizmalarının düzenler, toksinlerden insan vücudunu temizler, getiren sakin bir duygu hakkında. Dahası, aloe vera ve dezenfektan özellikleri bir antiseptik etkisi (bakteriler, virüsler ve mantarlar distroying) tarafından, aynı zamanda hücre yenileyici süreci teşvik edebilirsiniz. Aloe vera besler ve aliments ve sindiren destekler. İnsan organizması üzerinde Kesme, aloe vera genel bir denge durumuna insan vücudu getirmeyi başarıyor.

  Tedaviler

  Aloe vera yara ve deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve daha ciddi rahatsızlıkları ortadan kaldırılmasına kullanım bile en basit alerji verimliliğini kanıtlamıştır. astım, virosis, artrit, artroz, dişeti iltihabı, bronşit, farenjit, bağırsak inflamations, constipations, obezite, burkulma, kas suşları, deri inflamations: Bu ot yardımıyla kontrol edilir gibi iç ve dış afflictions geniş bir yelpazede ile. ot verimi de anemi, eksikliği hastalıkları, uykusuzluk ve depresyon ve B-Aloe vera sisterole davalarında ispatlandı kolesterol seviyesinin düşmesi beraberinde getirir. Ayrıca, bu bitki kemoterapi ve radyasyon tedavisi, diyabet, hepatit ve pankreatit ve multiple skleroz yan etkileri kontrol etmek için kullanılır.

  Karışımlar

  İyileştirici ve tedavi edici etkileri ile geniş bir ürün dizisi aloe vera elde edilir. Bu bitkinin ilaç ve kozmetik sanayinin en ilgi çekici özelliklerinden biri ve aynı zamanda en yaygın kullanılan maddedir - vitaminler ve laksatifler başlayarak kremler ve vücut bakımı losyonlar yüzleşecek. Aloe vera jel B-sisterole, güçlü anti-inflamatuar ve anti-kolesterol formüller ve lupeol içerir - güçlü bir antiseptik sakinleştirici. Aloe bazlı losyonlar ve jeller güçlü güneş ışınlarına karşı koruma olarak ve güneş yanığı karşı bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Merhem bir ana madde olarak nemli cilt aloe sahip ve hata sokmaları ve çizilmelere karşı korur. Ayrıca, aloe bazlı merhem akne tedavisinde etkilidir. onun adap sayesinde, Aloe vera deodorantlar bileşiminde kurulmuştur.

  Nelere dikkat edilmelidir: Bu bitki aynı zamanda içten yüksek besleyici etkisi nedeniyle idare edilebilir olmasıdır. Diğer meyveler ile karıştırıldığında, aloe vera mükemmel bir doğal içecek vitamin ve mineraller açısından zengin olarak yutulur olabilir. Ayrıca, bunun dehidratasyonu önlemek için seyahat sırasında yutulur tavsiye edilir.
   
Aloe Vera ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aloe Türleri

  Aloe Türleri

  Aloe Türleri Zambakgillerdendir. Anavatanı Afrika ve Madagaskar adasıdır. Etli ve sulu yaprakları rozet şeklinde saran, acı bir özsu içeren yeşil bitkilerdir. Kısa ve uzun boylu 100 civarında türü bulunmaktadır. Bunların birçoğu salon, balkon ve bahçelerde yetiştirilir. Yaprak renkleri griden yeşile kadar değişir. Kimi türlerinin yaprak kenarları...
 2. Aloe Vera bakım ve fitnes jeli

  Aloe Vera bakım ve fitnes jeli

  aloe vera bakımı KRAEUTERHOF ALOE VERA PFLEGE-UND FITNES GEL-% 96 Aloe Vera (Aloe Vera bakım ve fitnes jeli) 250 ml-100 ml Aloe vera çok eski zamanlardan beri bilinen ve çok yönlü etki eden bir bitkidir. Aloe Vera farklı polisakaritler, amino asitler, vitaminler, mineraller, enzimler ve diğer içerik maddelerini içermektedir. Aloe vera bakım ve fitnes jeli, cildi bir çok etken maddeler ile...
 3. Ender Saraç'tan Aloe Veranın Faydaları

  Ender Saraç'tan Aloe Veranın Faydaları

  Aloe Vera Ender saraç Aloe Varanın Faydaları Ender Saraç Ender Saraç'ın Aloe Vera Hakkında Yaptığı Açıklama Sevgili melekler, bu yazımızda Dr.Ender Saraç'ın aloe vera hakkında verdiği bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz :) Hiçbir bitkinin yararını abartmamak lazım Aloe vera oldukça yararlı bir bitki ancak hiçbir bitkinin yararını abartmamak lazım. Aloe vera tek şifalı bitki değildir....
 4. Aloe veranın faydaları nelerdir?

  Aloe veranın faydaları nelerdir?

  Eller, güneş kremleri ve cilt için kullanılan çok çeşitli malzemeler birçok şifalı bitki ile birleştirilerek kullanılmaktadır. Bu şekilde içerdikleri bitkiler ile vücut için faydaları bir kat daha artmaktadır. Örneğin aloe vera özü, kakao özü, havuç özü, böğürtlen özü, salatalık özü gibi özler bitkilerin kullanıldığı içeriklerdir. Bu içerikler ile birlikte kremler, çok çeşitli jeller, vücut...
 5. Ev yapımı aloe vera sabun tarifi

  Ev yapımı aloe vera sabun tarifi

  Sabun su ile birlikte kullanıldığında temizlemede kullanılan bir arındırıcı.Geçmişte duşta kullanımının yanı sıra temizliktede kullanılıyordu.Özellikle çamaşır yıkama ,halı yıkama vs gibi.Günümüzde sabun ve deterjan olarak içeriğinden , kullanıldığı alana göre ayrılmışlardır.Dilerseniz Sabun ve Tarihçesi adlı konumuzu inceleyerek sabunla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Cilt hijyeni...

Sayfayı Paylaş