Altay – Şekil A – 2010

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Altay – Şekil A – 2010
Özellikle tavernalarda yaptığı müzikle ve sanatçılara verdiği şarkı sözleriyle kısa sürede birçok kişi tarafından tanınıp büyük bir hayran kitlesine ulaşan Altay dan yepyeni bir single albüm piyasaya çıkarak 2010 yazında albüm sahibi olan sanatçılar arasına adını yazdırdı.
altay1-1033.jpg

Albümdeki Parçalar

01. Altay – Şekil A – Barışalım Mı
02. Altay – Şekil A – Seni Ben Büyüttüm
03. Altay – Şekil A – Şekil A (Club Mix)
04. Altay – Şekil A – Şekil A (Disco Mix)
05. Altay – Şekil A – Şekil A (Lounge)
06. Altay – Şekil A – Şekil A

1970 Rize doğumlu. Yirmi kişilik bir ailenin çocuğu olan Altay ilk ve orta okulu Zeytinburnu Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde okudu. Daha sonra İTÜ Gemi Makineleri Mühendisliği’ni kazandı, ama gitmedi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü de yarım bırakan Altay 1987-88 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için okulu bıraktı.

Altay kişiliğine ve yaşam felsefesine uygun bulduğu operaya maddi şartlardan dolayı gidemedi. Kendisi tüm ailesinin sorumluluğunu yüklenmişti. Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlayıp, kendisine ve yeteneğine güvendiği için başarıya ulaşacağından kuşku duymamıştı.

Kendisini ilk olarak “Var ya” adlı bestesi ile tanıttı. Daha sonra kendi albümleri ile müzik dünyasındaki yolculuğuna devam eden Altay’ın ilk albümü “Kalpsizsin”i “Yolcu Yolunda Gerek”, “Seninle”, “Anadolu’dan Dünyaya” ve “Öyle Olsun” albümleri izledi. En son “Zor Bulursun” adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan sanatçı, bu sene yepyeni albümü “Sana Bayılıyorum”u Avrupa Müzik markasıyla yayınladı.

Geri