Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Alzheimer hastalığının teşhisi kan testiyle konulacak

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  Kan testiyle Alzheimer teşhisi , Alzheimer, Alzheimer teşhisi, Mapstonen,kan testi, sağlık, < Konu Resmi..>

  Araştırmacılar, 70 yaş ve üzerindeki 525 kişiden alınan kan örneklerini incelemiş. Deneklerin bazılarında hiçbir zihinsel bozukluk belirtisi dikkat çekmezken, bazılarında, Alzheimerteşhisi olmaksızın, hafıza güçlüğü görülmüş.

  Kandaki 140 farklı yağın seviyesini ölçen araştırmacılar, bu yağlar arasında 10 tanesinin, beş yıl sonra Alzheimer hastalığına yakalanan deneklerde değişime uğramış olduğunu belirlemiş.

  New York eyaletindeki Rochester Üniversitesi’nden nöropsikoloji uzmanı Mark Mapstone, Washington’daki Georgetown Üniversitesi araştırmacıları tarafından yürütülen çalışmaya katılmış.

  Doktor Mapstone, kan yağı düşük olan kişilerdeAlzheimer hastalığı gelişme ihtimalinin çok yüksek olduğu görüşünde.

  Mapstone “Kan testi, gelecekte Alzheimer sorunu yaşayacak denekleri yüzde 90 oranında doğru teşhis etti. Ancak kan yağlarının, başka hastalıklar nedeniyle değişmesi de mümkün. Bu konuda henüz bir çalışma yapmadık.” şeklinde konuşuyor.
  Kan testinin piyasaya sürülmesinin zaman alacağını söyleyen Doktor Mapstone, Alzheimer hastalarının beynindeki kan yağlarının uğradığı değişimin daha ayrıntılı incelenmesi gerektiğini söylüyor.

  Mapstone, Alzheimer testi piyasaya sürüldüğünde, erken teşhis konan hastaların finansal geleceklerini planlama ve bakım seçeneklerini araştırma imkanına sahip olacağını belirtiyor.

  Tedavisi olmayan Alzheimer teşhisinin çok büyük önem taşımadığını da vurgulayan Mapstone “Tedavi bulunduğu zaman bu kan testi önem kazanacak, çünkü erken Alzheimer teşhisi konan hastalar tedaviye hemen başlayabilecek” şeklinde konuşuyor.

  Doktor Mapstone, araştırmacıların bundan sonraki hedefinin Alzheimer hastalığını tedavi edecek yeni ilaçlar geliştirmek olduğunu söylüyor.


   
Alzheimer hastalığının teşhisi kan testiyle konulacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alzheimer Hastalığı Nedir?

  Alzheimer Hastalığı Nedir?

  Halk arasında yaygın olarak “bunama” diye adlandırılan demans bir beyin hastalığıdır. Alzheimer Hastalığı en sık görülen demans tipidir. Genellikle 60 yaşından sonra görülür ve unutkanlık ile başlayarak zamanla hastaların günlük aktivitelerini bile sürdürmelerine engel olacak kadar ağırlaşır. Nedenleri nelerdir? Alzheimer Hastalığının nedenleri hala tam olarak bilinmemektedir. Birden çok...
 2. Kalp hastalıklarına parmak ucundan teşhis

  Kalp hastalıklarına parmak ucundan teşhis

  parmak rahatsızlıkları parmak hastalıkları Kalp hastalığı teşhisinde son nokta.. Artık kalp rahatsızlıkları parmak ucundan tespit edilebiliyor nasıl olduğuna gelince detaylı bilgi geliyor arkadaşlar Parmak ucundan alınan kan örneği ile kalp hastalığını erken teşhis etmeyi başaran uzmanlar, bu yöntem ile göğsünde ağrı bulunan insanlarda kalp sorunun erken tanımının yapılabileceğini söylüyor....
 3. Alzheimer Hastalığı Belirtileri

  Alzheimer Hastalığı Belirtileri

  Alzheimer Belirtileri Alzheimer Hastalığı Belirtileri Günümüz hastalıkları arasında adını sıkça duyduğumuz Alzheimer hastalığının belirtilerilini bu sayfamızda Alzheimer belirtileri nedir diyen arkadaşlarımız için paylaşıma sunuyoruz Melek'ler. Alzheimer, yaş ilerledikçe unutkanlıkla ortaya çıkan, hafıza, konuşma gibi durumlarda sorunlar yaşanan, günlük yaşamın gerektirdiklerini...
 4. Alzheimer Hastalığı Bakım ve öneriler nelerdir ?

  Alzheimer Hastalığı Bakım ve öneriler nelerdir ?

  alzheimer nedir,alzheimer nedenleri,alzheimer belirtileri,alzheimer tedavisi,alzheimer hakkında bilgiler Bunama çok zaman, daha çok kavrama zorluklarının hakim olduğu bir hastalık olarak bilinir ve birçok hastada ilk görülen değişiklikler, bu fonksiyonla ilgilidir. Bununla birlikte hastada depresyon, paranoya, anksiyete veya diğer birçok psikolojik durumlardan herhangi biri de...
 5. Teşhis edilmeyn hastalık

  Teşhis edilmeyn hastalık

  Merhaba. hocam 3 aydır hastayım görmediğim dr kalmadı iyleşemiyorum yapışkan bir sıvı ve sağ kasık ağrısı var bide yanma tahliller temiz çıkıyor ne yapmam lazım nedir acaba.teşekür ederim

Sayfayı Paylaş