1. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0

  alzheimerda geri dönüş bulundu

  Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

  Günümüzde bu hastalıkla yaşayan milyonlarca insan var onlar için bir ümit doğdu meleklerim...

  [​IMG]

  İlaç ve zihinsel uyarılmayla hafıza tazelenebiliyor.
  İSTANBUL – ABD’de yürütülen bir araştırma, Alzheimer ve benzeri beyin hastalıklarında, günlük işlere dair unutulanların yeniden geri getirilebileceğini gösterdi. İlaçlar ve zihinsel uyarılmanın kullanıldığı yöntem, bu tip hastalıkların ileri aşamalarında da tedavinin mümkün olabileceğini göstermesi açısından büyük önem taşıyor.
  ABD’li bilimadamlarının son araştırması, tüm dünyada yaklaşık 20 milyon kişiyi etkileyen Alzheimer hastalığının ilerleyen aşamalarda da tedavi edilebileceği umudunu doğurdu.
  Alzheimer ve benzeri zihinsel işlev bozukluklarına sahip farelerde yapılan deneyler, tedavinin ardından farelerin daha önce öğrendikleri görevleri yeniden hatırlayabildiklerini gösterdi.
  Genetik olarak değiştirilen farelerin zihinsel işlevlerinde birkaç hafta içinde ciddi ölçüde bozulma kaydedildi.
  Daha önce labirentte saklanan peyniri kolaylkla bulabilen fareler,yaklaşık 6 haftanın ardından öğrendikleri en basit görevleri bile yerine getirememeye başladı.
  Araştırmacılar, ilaçların yanı sıra labirente koyulan çevresel uyaranlar ve zihinsel uyarılma yönetmiyle farelerde gözle görülür bir iyileşme görüldüğünü tespit etti.
  Bilimadamları bu ikili tedavi yöntemiyle zihinsel işlev bozukluklarına bağlı olarak ciddi öğrenme sorunları ya da unutkanlık yaşayan hastaların bile belli ölçüde eski alışkanlıklarını ve unuttuklarını hatırlamasının mümkün olduğunu belirtiyor.
  Oysa beyindeki bazı sinir hücrelerinin işlevini kaybetmesi sonucu çeşitli zihinsel bozukluklarla ortaya çıkan Alzheimer, bugüne dek ilerleyen ve geri dönüşsüz bir hastalık olarak görülüyordu.

   
alzheimerda geri dönüş bulundu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hepsi - Geri Dönüşüm (2010)

  Hepsi - Geri Dönüşüm (2010)

  Hepsi hayranlarına müjde grubun 2010 yılına ait yepyeni albümü müzikseverlerle buluştu Bir süredir sesi soluğu çıkmayan grubun yeni albümleriyle birlikte eski sesini tekrar bomba gibi duyuracağa benziyor albüm tanıtım bilgilerini sizler için veriyorum=) 1. Yeter Söz & Müzik: Burak Ekinil 2. Uğraşma Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı 3. Nükleer Söz & Müzik: Erkin Arslan 4. Taktik...
 2. GeRi dönüŞüM KUtuSu:D:D

  GeRi dönüŞüM KUtuSu:D:D

  Nasrettin Hoca’ya sormuşlar: Yeni ay gelince eski ayı ne yaparlar? Hoca cevap vermiş: Kırpıp kırpıp yıldız yaparlar... Peki, biz eskiyen ilişkileri ne yapıyoruz? Geri dönüşüm kutusuna yolluyoruz! Bir ilişki bittiğinde veya kısa bir ayrılık sürecine girdiğinde (ki biz bunu barışana kadar bilmiyoruz) ilişkiyi hemen silip atmıyoruz. Önce aklımızın geri dönüşüm kutusuna yollayarak, orada bir...
 3. Geri Dönüşüm Sloganları

  Geri Dönüşüm Sloganları

  geri dönüşüm sloganlar geri dönüşüm örnekleri geri dönüşüme özendirme sloganları Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda geri dönüşümün önemi için örnekler veriyor ve geri dönüşüme özendirme konusunda sloganlar paylaşıyoruz :) -İleri düşünün Geri dönüşün “GERİ DÖNÜŞÜM VAR-OLUŞUMDUR” “GERİ DÖNÜŞÜM YENİDEN DİRİLİŞTİR” ÇÖPLERİMİZİ AZALTIYORUZ, GERİ DÖNÜŞÜM YAPIYORUZ, DÜNYAMIZA SAHİP...
 4. geri dönüşüm

  geri dönüşüm

  sitenize her şey var ama geri dönüşüm el işleri yok büyük eksiklik

Sayfayı Paylaş