Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Bölümü 2011-2012 Taban Puanları Burada Melekler

T

TİTAN

Forum Okuru
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Bölümü 2011-2012 Taban Puanları Burada Melekler
ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları 2011 ambulans ve acil bakım teknikerliği puanları ile ilgili bilgiler burada melekler. Ne güzeldir bir can kurtarmak, zorda kalan bir insana yardım etmek melekler :) Ve de yürek ister, bilek ister, herkes yapamaz. En az doktorluk kadar önemli olan ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü ve ilgili üniversiteler hakkında daha önce bilgiler vermiştik. Bu makalemizde ise ambulans ve acil bakım teknikerliği 2011 2012 taban puanları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz..

acil_bakim-257.jpg

Meslek liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği, İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyenliği ve
Yaşlı Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri bölümlerinden mezun olanlar Ambulans ve
Acil Bakım Teknikerliği ön lisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken
koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.

Meslek liselerinin sınavsız geçiş için belirlenen bölümleri dışındaki bölümlerden yada
liselerden mezun olanlar/olacaklar ise sınavsız yerleştirme sonunda kontenjan kalırsa, ek
yerleştirme ile açık olan programlara isteklerine ve ÖSS puanlarına göre
yerleştirilebileceklerdir. Bunun için ÖSYM Başkanlığınca yapılan Öğrenci Seçme
Sınavına (ÖSS) girmeleri ve yeterli “Sayısal (SAY-1)” puanı almaları gerekir.

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM
tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavında başarılı oldukları takdirde Acil Yardım ve Afet
Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programına dikey geçiş
yapabilirler.

Geri