1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Dersleri Eğitim Süreci

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ambulans ve acil bakım teknikerliği dersleri eğitim süreci okutulan dersler içeriği ile ilgili bilgiler burada melekler. Görevleri kaza anında yaralılara ilk yardım yapmak ve gerekli tedaviyi uygulamak olan ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü mezunları belli bir eğitim sürecinden geçerler melekler. Bu süreçte okutulan dersler ve eğitim süreci bu makalemizin konusu. Daha önce forumumuzda ambulans ve acil bakım teknikerliğinin olduğu üniversiteler ve taban puanları hakkında bilgi vermiştik diye hatırlattıktan sonra ambulans ve acil bakım teknikerliği dersleri konusunda sizleri aydınlatmak üzere konumuza geçiyoruz..

  [​IMG]  EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

  Ambulans ve acil bakım teknikerliğinin eğitimi, ön lisans düzeyinde iki yıldır. Eğitim teorik ve pratik olarak sürdürülür.

  Son yarıyılda yıl içi stajı vardır. Ayrıca 1. ve 2. sınıf sonunda 6’şar haftalık yaz stajı vardır. Stajlar hastane ve sağlık kurumlarında yapılır.

  Öğrenciler ilk üç yarıyılda beden eğitimi ve vücut geliştirme, acil hasta bakımı, acil yardım ve kurtarma çalışmaları, ambulans servisi eğitimi gibi dersleri teorik ve pratik olarak alırlar. Ayrıca davranış bilimleri, anatomi, fizyoloji gibi derslerle genel kültür derslerini alırlar.

  4. yarıyılda yani son dönemde yıl içi stajı yaparlar ve sadece beden eğitimi ve vücut geliştirme ile yabancı dil derslerini alırlar. Ayrıca bölüm mezunu herkes mutlaka sürücü belgesi almak zorundadır.
   
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Dersleri Eğitim Süreci konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü puanları ve üniversiteleri

  Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü puanları ve üniversiteleri

  Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü puanları Ambulans ve acil bakım teknikerliği nedir Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü olan üniversiteler hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Az önce bir misafirimiz Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü olan üniversiteler neler diye soru sordu. Biz de bu sayfamızda hem o misafir için hemde Ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü...
 2. Ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları

  Ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları

  Arkadaşalr Ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları kaç olacak bana Ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları hakkında bilgi verecek bir arkadaşımız var mı acaba. şimdiden tşkler
 3. Ambulans ve acil bakım teknikeri dersleri

  Ambulans ve acil bakım teknikeri dersleri

  Merhaba arkadaşlar Ambulans ve acil bakım teknikeri dersleri nelerdir bu konuda bana bilgi verirseniz ciddien çok faydalı olmuş olursunuz bana. Şimdiden çok teşekkür ederim. bilgiler için.
 4. Ambulans ve acil bakım teknikerliği maaşı

  Ambulans ve acil bakım teknikerliği maaşı

  kadını yaşı erkeğin maaşı sorulmazmış ama ben zaten şahıs olarak sormuyorum sadece bein yakında ilgilendireceği için Ambulans ve acil bakım teknikerliği maaşı ne kadar diye soruyor ve merak ediyorum :) Kim bana bilgi verir.
 5. Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği DGS Sınavı Hakkında Bilgi

  Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği DGS Sınavı Hakkında Bilgi

  dgs ambulans ve acil bakım teknikeri ambulans ve acil bakım teknikeri dgs ile ilgili bilgiler burada melekler. İnsan hayatına son derece önem veren, gereken durumda acil müdahaleyi yapan ambulans ve acil bakım teknikerliği bölümü çok önemli bir meslektir melekler. Allah hepimizi korusun bir kaza anında telefona sarılıp çağıracağımız 112 acil servisi elemanlığı olan ambulans ve acil bakım...

Sayfayı Paylaş