1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve geleneksel burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir. Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski yöntemlere nazaran neredeyse anlık sonuçlar elde edebileceğiniz bu işlemle hastalar rutin hayatlarındaki aktivitelerine kısa sürede geri dönebilirler.


  Yüzün orta bölgesinde en belirgin organlardan biri burundur. Kimileri burunlarının büyük ya da küçük olduğundan şikayet ederler. Burnun görünümünün fazla estetik olmaması çoğu zaman bir çok kişi tarafından sorun haline getirilen bir konudur. Bu durum özellikle kadınlarda çok fazla görülmektedir.
  < Konu Resmi..>  Burnun görüntüsünden ve yapısından memnun olmayan kişiler, estetik cerrahi işlemleri araştırırlar. Bir çok kişinin burun ameliyatını düşünmesi, estetik kaygıdan kaynaklıdır. Estetik dışında burun eti ya da daha farklı burun rahatsızlıklarında da, uzmanlar tarafından estetik ameliyatı gerekli görülebilmektedir.  Son zamanlarda ilerleyen teknolojiyle birlikte herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadan da, burun estetiği yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun düzeltme olarak geçen bu işlemler; lazer ve botoks olmak üzere iki çeşittir.  Lazer İle Burun Estetiği
  Lazer ile gerçekleştirilen burun estetiği sayesinde burnun uç bölgesinin inceltilmesi, burun derisinin daha güçlü kılınması, burnun üst tabakasındaki derinin kalınlığının azaltılması gibi bir çok işlem başarı bir şekilde sonuçlandırılabilmektedir. Burun damarlarındaki rahatsızlıklarda, lazer ile yapılan estetik oldukça sık kullanılmaktadır.

  Estetik yönteminin lazer olarak belirlenmesinde, burun bölgesine yapılacak işlem ve kişinin burun yapısı gibi bir çok durum detaylı bir şekilde değerlendirilir.  Botoks İle Burun Estetiği
  Botoks son zamanlarda çok fazla kullanılan bir dolgu yöntemidir. Kadınlarda dudak ve ağız çevresine oldukça fazla uygulanmaktadır. Burun bölgesinde de etkili sonuçlar doğurmaktadır. Burun ucunun öne doğru düşük olması durumunda, burun kasları botoks ile düzeltilebilmektedir. Botoks ile düzeltilen ve güçlendirilen burun kasları sayesinde burnun uç bölgesinin düşük olması problemi giderilmiş olur.


  Hızlı çözüm arıyorsanız…

  “15 dakikada burun estetiği olarak adlandırılan bu işlemde öncelikle hastanın gereksinimleri değerlendiririm ve hastaya işlemden sonra en gerçekçi sonucu göstermeye çalışırım. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara botoks veya dolgu yapılır. Normalde bu işlemler kırışıklık ve istenmeyen çizgileri tedavi etmek için kullanılır. Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde veya burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir.

  Tedavi 15 dakika civarında sürer ve hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir.  Bu uygulamanın sınırlamaları nelerdir?

  Bu uygulamada botoks ve dolgu maddeleri sadece burun çizgileri, çökükleri, kontur bozuklukları, burun ucu düşüklüğü, yüzey siluetinde geliştirmede ve burnun boyutunu büyütmede kullanılırken boyut azaltmada kullanılmaz.

  Burun boyutunu küçültmek, daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir ve denenemez. Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek isteniyorsa burun estetiği operasyonu en doğru seçenek olacaktır.
   
Ameliyatsız burun düzeltme estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kulak düzeltme estetik kulak estetiği

  Kulak düzeltme estetik kulak estetiği

  Kulakların estetik olarak pozisyonunu ve ebatlarını düzeltmek, ayrık (kepçe) kulakları normal hale getirmek için yapılan bir ameliyattır. Kimler yaptırabilir? Her yaşta rahatlıkla uygulanabilir ama çocuklarda en uygun zaman okul öncesi 4-6 yaşları arasıdır. Okul öncesi giderilen şekil bozukluğu çocuğun okulda arkadaşları tarafından alay konusu olup psikolojik sorunlar yaşamasını...
 2. Burun Estetikleri

  Burun Estetikleri

  burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
 3. Ameliyatsız burun estetiği

  Ameliyatsız burun estetiği

  ameliyatsız burun estetiği, kaldırma, küçültme, düzeltme, törpüleme, hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Burnundan memnun olmayan bir çok insan var yeryüzünde... Bunların bir çoğuda neşter altına yatıp, burun estetiği olmayı tercih ediyor. Zira biz size bu yazımızda neştersiz, ameliyatsız burun estetiği bilgilerini sunacağız. Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir....
 4. Burun Estetik Operasyonu

  Burun Estetik Operasyonu

  http://www.youtube.com/watch?v=a9Oid-Xs_Uo
 5. Burun estetiği yardım !

  Burun estetiği yardım !

  en iyi burun estetiği yapan doktorlar,burun estetiği olanlar,estetik burun ameliyatı yorumları Arkadaşlar merhaba barış çakır ve salih emre üregen arasında kararsızlık yaşıyorum. fiyat farkı da oldukça fazla. Nasıl kara vermem lazım bana yardımcı olur musunuz?Birde söylediğim doktorlardan birine ameliyat olan varsa lütfen deneyimlerini yazabilirmi ?

Sayfayı Paylaş