Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

Uzman SühaN

Administrator
Ameliyatsız burun düzeltme estetiği
Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve geleneksel burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir. Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski yöntemlere nazaran neredeyse anlık sonuçlar elde edebileceğiniz bu işlemle hastalar rutin hayatlarındaki aktivitelerine kısa sürede geri dönebilirler.Yüzün orta bölgesinde en belirgin organlardan biri burundur. Kimileri burunlarının büyük ya da küçük olduğundan şikayet ederler. Burnun görünümünün fazla estetik olmaması çoğu zaman bir çok kişi tarafından sorun haline getirilen bir konudur. Bu durum özellikle kadınlarda çok fazla görülmektedir.
9.jpgBurnun görüntüsünden ve yapısından memnun olmayan kişiler, estetik cerrahi işlemleri araştırırlar. Bir çok kişinin burun ameliyatını düşünmesi, estetik kaygıdan kaynaklıdır. Estetik dışında burun eti ya da daha farklı burun rahatsızlıklarında da, uzmanlar tarafından estetik ameliyatı gerekli görülebilmektedir.Son zamanlarda ilerleyen teknolojiyle birlikte herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadan da, burun estetiği yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun düzeltme olarak geçen bu işlemler; lazer ve botoks olmak üzere iki çeşittir.Lazer İle Burun Estetiği
Lazer ile gerçekleştirilen burun estetiği sayesinde burnun uç bölgesinin inceltilmesi, burun derisinin daha güçlü kılınması, burnun üst tabakasındaki derinin kalınlığının azaltılması gibi bir çok işlem başarı bir şekilde sonuçlandırılabilmektedir. Burun damarlarındaki rahatsızlıklarda, lazer ile yapılan estetik oldukça sık kullanılmaktadır.

Estetik yönteminin lazer olarak belirlenmesinde, burun bölgesine yapılacak işlem ve kişinin burun yapısı gibi bir çok durum detaylı bir şekilde değerlendirilir.Botoks İle Burun Estetiği
Botoks son zamanlarda çok fazla kullanılan bir dolgu yöntemidir. Kadınlarda dudak ve ağız çevresine oldukça fazla uygulanmaktadır. Burun bölgesinde de etkili sonuçlar doğurmaktadır. Burun ucunun öne doğru düşük olması durumunda, burun kasları botoks ile düzeltilebilmektedir. Botoks ile düzeltilen ve güçlendirilen burun kasları sayesinde burnun uç bölgesinin düşük olması problemi giderilmiş olur.


Hızlı çözüm arıyorsanız…

“15 dakikada burun estetiği olarak adlandırılan bu işlemde öncelikle hastanın gereksinimleri değerlendiririm ve hastaya işlemden sonra en gerçekçi sonucu göstermeye çalışırım. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara botoks veya dolgu yapılır. Normalde bu işlemler kırışıklık ve istenmeyen çizgileri tedavi etmek için kullanılır. Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde veya burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir.

Tedavi 15 dakika civarında sürer ve hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir.Bu uygulamanın sınırlamaları nelerdir?

Bu uygulamada botoks ve dolgu maddeleri sadece burun çizgileri, çökükleri, kontur bozuklukları, burun ucu düşüklüğü, yüzey siluetinde geliştirmede ve burnun boyutunu büyütmede kullanılırken boyut azaltmada kullanılmaz.

Burun boyutunu küçültmek, daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir ve denenemez. Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek isteniyorsa burun estetiği operasyonu en doğru seçenek olacaktır.
 
Üst