amerikada yasayan yokmu

ayrica ekmek yedigim yere ihanet etmek istemem ama.... die baslayan bi cumlem var zaten!ve ben nahcivanli birinin veridiggi parayla yasamiyorumki yine turk firmasinin veridigi parayla yasiyorum.burda insanlik adina buyuk isler yapiyo esim.

bu is bitince zatn firma kapancak bizde doncez ulkemize yada baska bir ulkeye bilemiyorum suanda.ayrica ben amerikada yasadim zaten 3 sene hemde hayatimda gecirdigim en guzel 3 senydi.istersem yine giderim herturlu imkanim var zaten.

ayrica zaten amerikay;la nahcivan kiyaslanmaz ki bile.ve bu tarz dusunce her iki ulkeyide goren herturlu insann dusunce tarzi yanlis bir sey yok yani.

ben insnalari sikici demedimki ulke sikici dedim bir akvitesi yok demek istemisdim.birde burda kimle tanisdiysam (nahcivanli)onlarda aynen boyle soyluyo zaten.

evet havalilar ama herkez degil tabiki herkezi ayni kefeye koyamma zaten.heryerde var bu her insan bir olmaz.herkezden bahsetmedim ynai..

neyse zaten az kaldi en fazla obur sene baska bir ulkedeyim insallh.
ve ayricaaaa burali bir cok genc kizin ahhh bir turk erkekle tanissamda evlenip turkiyey gitsem burasi cok sikici die okadar cok ic geciren kizlarla tanisdim ki...suan hepsi yada trde okul bulma pesinde yada bir esss.........

selam
aslında sıkıcılık olarak bakarsak olaya, USA işi olmayan veya okumayan biri için gerçekten çok çok sıkıcı olabiliyor. her ne kadar cıkıp gezseniz de o da bir yere kadar neticede. birçok arkadaşım homesick olup geri dönmek zorunda kaldılar. en azından TR'de (gerçi artık kalmadı ya) komşuluk, arkadaşlık, birbirlerine gidip gelme durumu var. amerikada öyle bir kültür yok (en azından büyük şehirlerde). ayrıca bir özeleştiri yapmak gerekse en burnu havada olan millet ne yazık ki biziz.. bir kargaşanın içinde yaşıyoruz. birbirimize saygımız yok. daha havaalanında anlıyorsunuz bunu. ha, bunu söyleyince veya yazınca da, size ya "beğenmiyorsan git" deniliyor ya da kulaklar kapatılıyor..

bu arada ben bugün üye oldum. güzel bir siteymiş, beğendim.. hoşbuldum :D

Geri