amerikada yasayan yokmu

canim dili hic dert etme birkere ogrenmisin ustesinden gelirsin eminim.bende sevindim valla ne yaaln soyleyim cunku dha bebklerimiz cok kucuk bide sennki emiyomu bilmem ama benmki emmyi cok seviyo cok zor olcakdi.herisde bi hayir vradir tabi.

senin pasan amerikali he?cifte vatandasmi sayiliyo ilerde ne gibi avantajlari olcak.ben orda dogum ypmadigima pismanim gibi ama gecdi artik kendimi uzmeye degmez degil mi?

esim ve oglum cfte vatandas.onlara olanaklar daha cokmus daha bisey gormedik ama.bnm bebegim emmiyo 5.5 aylikken birakti yani sutum kesildi zaten yetmiyoduda.simdi 17 aylik.emiyosa ver anne sutu kadar sagliklisi yok.bebegin burda dogmamis ama pek bir kaybinda yok.sadece buraya ilerde gelmek isterse biraz zor olacak.

hmm okadarda zor degil aslinda babasi gibi bir okulu kazanirsa girer sahsen isterim oglumun orda okumasinidda daha cok erken tabbi hayirlisi olsun.esnde orda dgdu demekki ozamn sennde orann vatandasi sayilmiyomusun.

ahhh canim ne guzel sen buyutmussun pasani benmkide buyuse bir an once cok yaramaz cok senki nasil oda yaramaz mi?

esim burda dogmadi kendisi sinava girip vatandas oldu.benim vatandas olabilmm icin sinava girmm lazim.buyuttum ama gel bide bana sor bnmkide cok yaramaz bazen bezdiriyo beni hic bir yere gidemiyorum o yuzden durmuyo sanki cocukta kurt var bole fikir fikir...

oylemi biz sinav filn bisey bilmiyoruz esimn calistigi sirket yapiyodu bi vatanas hatta green card cikmamiza cok az bi zamn kalmisdi ama kismet olmadi isde sinav filan ilk defa duydum acaba eyalet eyalet fark ediyomu ki.

ya canim benim pasamda oyle hic durmuyo hoppala aldim ona abartisz 15 dk hic durmadan zipzipzipliyo ama banamisn demiyo:)

heryere tutunup kalkiyo.Allah kolylik versn hepimixze cocuk buyutmek cok zor cok ama annenn faydasi oluyodu sana benm kimim kimsm hic kimsem yok burda bi merhaba dicem insan bile yok.senn kardeslerin filn yokmu canim?

vatandas olunca green kart gerekmio.green kart vatandas olmayip o ulkede kacak durumuna dusmemen icin verilio.bnm oglumda ilk 7 8 ay hep zipliodu bnde alcaktim hoppaladan ama zararli oldugunu ogrendim ne yurutec aldim nede hoppala falan.cunku bebekler bunlara binince ayaklarini ucuna basiyomus o yuzden ayak tabani zayif kaliomus.bebegin gec yurumesine neden oluyomus.bn hic kullanmadim oglum 10 aylikken yurumeye basladi.annem bana yarim saat uzakta oturuyo.haftada iki uc gun gidebiliyorum yanina tabii cok faydasini gordum.hele oglum ilk dogdugu zamn cok acemi oldugum icin cok yardim etti.ama simdi basedebiliyorum.iki erkek kardesim var onlarda kendi hallaerine biri clisio biride daha lisede okuyo.ama iyikide varlar.arkadasim yok die siklima bn varim bana istedigini yazabilirisin.seni dinlerim.bnmde arkadaslarim turkiyede konusamiyorum bile.burda iki tane var ama oyle arkadas iste nasilsin nasilsin yani.

ewet canim hopplann zararini bnde grdum oglum surekli parmak uclarina basiyo ellernden tutup yurutunce onceden yuruyodu simdi zipliyo bende kaldirdim ama cok seviyodu:)benm de 2 kiz kardesim var okyolar ikiside onlardan uzaki olmak cok zor ben tek basima buyuttum bebegimi ve hala buyutuyorum gercekden cok zor yada bnm oglum cok yaramaz bilmmiyorum cevremde hem calisip hem ev hem cocuklar ugrasan okdar cok bayan varki nasil yapip nasil yetistiriyolar hic bilmiyorum cok imreniyorum onlara ben kendima bi bkiyorum ne evi tam yapabiliyorum nede cocugu cok eksigim yapamiyorum ikisinide bu konuda cok dertliyim bnde destegiin icn cok tesekkur ederim canim ozelden mesajlasirz ins kendine iyi bak.pasanada sevgiler:)

bncede canm donme bosverr ohh bak ne guzel altinda arabnda varmis Allah bozmasin keyfini.ayyyyyyy canim heveslndirdn bni cikip gelesim geldi.

canim bnm esmn orda 10 senesi gecmis busure zarfndada trye cok gitmemis dnmek istedi artik vatanimi ozledm dedi.bnee itirz etmedim.

suan nahcvnda yasiyorum.vebiran once kurtlmk istiyom
Bu yorumunuzu görünce gerçekten çok üzüldüm,nahcıvanda yaşıyorum diyorsunuz bir an önce kurtulmak istiyorum diyorsunuz,insanları filan havalıymış filan sizin bu yazdıklarınızı okuduktan sonra asıl havalı olan sizsiniz diyorum.ekmeğini yediğiniz bir toprakda yaşayıp bu şekilde insanlarını isimlendirmek hiç hoş diğil zira beğenmediğiniz o insanların parasıyla şuan yaşıyorsunuz.amerika güzel nahcıvan kötü bu nasıl bir düşünce tarzı.o kadar güzelse amerikaya gidebilirsiniz ama benim insanlarımı havalı sıkıcı olarak tanımlayamazsınız. :tsk:

Geri