Amniyosentez yaptıran gebeler

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Amniyosentez yaptıran gebeler

Amniyosentez yaptıran kadınlar melek kadınlar kulübü forum'da Yaptıranların yorumları yaşadıkları burada.

Amniyosentez biliyorsunuz 35 yaş üzeri annelerde dahada tavsiye edilen bir yöntem. Gerçi dezavantaşlarının yanında avantajı daha iyi olduğu için bence kaçınmamak lazım.

Hem teknoloji çok ilerledi. Yakında amniyosentez olacağım. Malum yaşım 40. Doktorum 35 yaş altı gebelerin kendilerine bırakıyoruz ama 35 üstü gebelerede tavsiye ediyoruz dedi.

16 haftalık bebeğime yapılacak bu işlem sonucunda onun yaşadığı kesede enfeksiyon olup olmadığına bakılacak. Ayrıca down sendromu tespiti içinde önemli.

Bu işlem keşke 4 aylık olmadan yapılabilseydi. 15 haftalıktan sonra yapılıyor. Yani bebek artık oluşmuş durumda. Allah korusun Sakat dese doktor ne yaparım bilmem. Ama sakatlık tespit edilirse elbette yaşaması, onun içinde gelecekte kötü bi yaşantıya sebep olur diye düşünüyorum.. Allahım sen yardım et.

Bilmiyorum belki yanlış bi düşünce benimki. Ama kaygılanıyorum işte.. Hayırlısı ile hayırlı sonuçlar duyarım inşallah.

Sizlerden yaptıran melek varmı? Düşüncelerinizi bilmek isterim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Amniyosentez yaptıranların yorumları

Ben de amniyosentez oldum ve olmadan önce kabus gibi gelen işlem olduktan sonra korkulcak bişey olmadıgının ve hamileliğimin kalan kısmını rahat rahatt geçirebilieceğimi anladım .... Ben 3lü testinde down sendromu yüksek olma ihtimali çıktığı için amniyosentez önerildim .. Yaşım 26 ilk gebeliğim ailede hiç bir sorun yok ama 3lü testim olumsuz oldugu için doktorum olmam gerektiğini söledi.. Özel yerine baana Ankarada ki büyük dogum tavsiye edildi cunku onlar gunde en az 10kere bu işlemi uyguladıkları için ellerinin daha yatkın olundugundan bahsedildi..

İşlemde korkulacak hiç bir sey yok acı bile duymuyorsun o an bebeğini düşündüğün için.. Tabi 3 gün hiç kalkmadan yattım sadece lavoba ve yemek ihtiyaclarımı gördüm o kadar... Tahlili yaptırdıktan sonraki süreç biraz yıpratıcı ... uzunbi bekleyiş oluyor 18 ile 30 gun arasında değişen bir süre bizimki 26 gün sürdü sonuc almamız...

Allahıma şükürler hiç bir sey cıkmadı.. zaten gebeliği normal ilerleyen lerdede geneldede sonuc cok iyi cıkıyor canım... Hersey moralden geçiyor sen güzel bakarsan hersey güzel oluyor.. İnşallah sen ve bebeğin sağlıklıdır ve bunu benim gibi ilerleyen zamanlarda güzel bir tecrübe olarak anımsarsın....

Ben de amniyosentez oldum ve olmadan önce kabus gibi gelen işlem olduktan sonra korkulcak bişey olmadıgınınve hamileliğimin kalan kısmını rahat rahatt geçirebilieceğimi anladım .... Ben 3lü testinde down sendromu yüksek olma ihtimali çıktığı için amniyosentez önerildim .. Yaşım 26 ilk gebeliğim ailede hiç bir sorun yok ama 3lü testim olumsuz oldugu için doktorum olmam gerektiğini söledi.. Özel yerine baana Ankarada ki büyük dogum tavsiye edildi cunku onlar gunde en az 10kere bu işlemi uyguladıkları için ellerinin daha yatkın olundugundan bahsedildi.. İşlemde korkulacak hiç bir sey yok acı bile duymuyorsun o an bebeğini düşündüğün için.. Tabi 3 gün hiç kalkmadan yattım sadece lavoba ve yemek ihtiyaclarımı gördüm okadar... Tahlili yaptırdıktan sonraki süreç biraz yıpratıcı ... uzunbi bekleyiş oluyor 18 ile 30 gun arasında değişen bir süre bizimki 26 gün sürdü sonuc almamız... Allahıma şükürler hiç bir sey cıkmadı.. zaten gebeliği normal ilerleyen lerdede geneldede sonuc cok iyi cıkıyor canım... Hersey moralden geçiyor sen güzel bakarsan hersey güzel oluyor.. İnşallah sen ve bebeğin sağlıklıdır ve bunu benim gibi ilerleyen zamanlarda güzel bir tecrübe olarak anımsarsın....

Teşekür ederim. Umarım bende olumlu sonuçlar alırım. Moral elbette çok önemli. Ama yaş ilerleyince ister istemez kafanda soru işareti oluşuyor. Tekrar teşekürler..

Teşekür ederim. Umarım bende olumlu sonuçlar alırım. Moral elbette çok önemli. Ama yaş ilerleyince ister istemez kafanda soru işareti oluşuyor. Tekrar teşekürler..

Amniyosentez Yaptıran Kadınlar

Canım hamimle olduğunu bilmiyordum ilk önce tebrik ederim, Allah sağ salim eline ayağına kavuştursun analı-babalı büyütsün inşallah... Ne kadarlık bebeğin, sanırım seninle yakınız, çünkü haftaya benimde amniyosentez yapılacak, biliyorsun bende temmuzda 40 ıma girdim, işlemden hiç korkmuyorum, iğneden korkmam sadece nette okuduğum bazı istatistikler beni endişelendirdi, 100 kadından biri bu işlem sonucunda düşük yapabiliyormuş (Allah korusun), inşallah ikimizde sorunsuz atlatırız canım, sonuçları bildirirsen sevinirim ... :)

Canım hep olumlu düşünün inanki işe yarıyor.. Ben amniyosentez olmadan önce hemşirenin bana saydıklarını duymuş olsaydınız kesinlikle vazgecerdiniz işlemden.. Ama ben hep pozitif baktım bebeğim güçlü dedim annesini üzmeyece dedim ve Rabbimin izni ile bişicikler olmadı... İğne kesinlikle acıtmıyor cunku o an ultrasondan bebeğini izliyorsun.. o mutluluk sana tüm acıları unutturuyor.. ama sunu sakın unutmayın işlemden sonra 3 gun yattım ben hiiç kalkmadan ...

Amniyosentezim sorunsuz geçti. Gerçekten korkulacak bişey yokmuş. Ultrason makinasına bakarak yapıldığı için işlem dahada rahat oldu.

Ankara dışında olduğum için Telefondan bir sıkıntı olmadığını öğrendim. Pazartesi (10 Ekim) 2 testim daha var. 23 haftalık oldu bu arada..

Handancım sonucunun sorunsuz çıkmasına ve işlemin güzel geçmesine çok sevindim inan, benim işlemde yarın olucak dr geçen sefer daha erken deyip yarınki tarihi verdi, inşallah benimde senin gibi iyi geçer ve bebeğimin sağlık durumuda iyidir, maşallah siz epey büyümüşsünüz biz 16 haftanın içindeyiz, bu arada cinsiyeti de belli olmuştur senin, bakalım benimkinide söyler belki yarın ama bunu şimdi o kadar merak etmiyorum, inşallah hayırlısıyla şu olalyı bir atlatalım :)

Amniyosentezim sorunsuz geçti. Gerçekten korkulacak bişey yokmuş. Ultrason makinasına bakarak yapıldığı için işlem dahada rahat oldu.

Ankara dışında olduğum için Telefondan bir sıkıntı olmadığını öğrendim. Pazartesi (10 Ekim) 2 testim daha var. 23 haftalık oldu bu arada..
öncelikle tebrik ederim handanca hamiş olduğunu yeni öğrendim Rabbim sağsalim doğduğu günleride göstersin inşallah :bebeğim: ve sonuçta bebişinin sağlıklı olmasına da çok sevindim sorunsuz bir hamilelik geçirmen dileğiyle :kiss:

Handancım sonucunun sorunsuz çıkmasına ve işlemin güzel geçmesine çok sevindim inan, benim işlemde yarın olucak dr geçen sefer daha erken deyip yarınki tarihi verdi, inşallah benimde senin gibi iyi geçer ve bebeğimin sağlık durumuda iyidir, maşallah siz epey büyümüşsünüz biz 16 haftanın içindeyiz, bu arada cinsiyeti de belli olmuştur senin, bakalım benimkinide söyler belki yarın ama bunu şimdi o kadar merak etmiyorum, inşallah hayırlısıyla şu olalyı bir atlatalım :)
canımmmm Allahın izniyle sende bize sorunsuz geçti diye yazacaksın ve meleğinin cinsiyetini müjdeleyeceksin sonra ona yeni ciciler alacaksın dualarım seninle canım Allahıma emanetsiniz Yaradanım sizi korusun! :kiss: her şeyin en güzelini düşün gerçi sen bunu süper başaran birisin ben senden olumlu düşünmeyi umudunu yenilemeyi öğrendim sende herzamanki lalezarımsın ve meleğin içinde kendin içinde hep olumlu düşün evvel Allah olumluda çıkacak canımm :kiss:

.

öncelikle tebrik ederim handanca hamiş olduğunu yeni öğrendim Rabbim sağsalim doğduğu günleride göstersin inşallah :bebeğim: ve sonuçta bebişinin sağlıklı olmasına da çok sevindim sorunsuz bir hamilelik geçirmen dileğiyle :kiss:

canımmmm Allahın izniyle sende bize sorunsuz geçti diye yazacaksın ve meleğinin cinsiyetini müjdeleyeceksin sonra ona yeni ciciler alacaksın dualarım seninle canım Allahıma emanetsiniz Yaradanım sizi korusun! :kiss: her şeyin en güzelini düşün gerçi sen bunu süper başaran birisin ben senden olumlu düşünmeyi umudunu yenilemeyi öğrendim sende herzamanki lalezarımsın ve meleğin içinde kendin içinde hep olumlu düşün evvel Allah olumluda çıkacak canımm :kiss:

Sılam evet seninde dedeğin gibi Allahım yardım etti sorunsuz bir şekilde atlattık şükür, şimdi sonuçları bekliycez bakalım, zaten iyi gelecek biliyorum Allahın izniyle:) cinsiyetine gelince, dr bir çıkıntı gördüm dedi hahaha sanırım erkek dedi :) ciciler için az daha beklemek istiyorum .. Sağol canım benim sende hep olumlu düşünki herşey olumlu olsun bende çooooooook öpüyorum seni :kiss:

Geri