1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Anadolu hayat kadın gözüyle hayattan kareler 2011 yarışması

  Konu, 'Melekler Cafe' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  anadolu hayat fotoğraf yarışması 2011
  Birkaç gündür radyo bangır bangır bu yarışmadan bahsediyor şarkı dinlicem bir parça çalıyor arkasına yine bu haber.. Bende baktım ki az bizleride ilgilendiriyor belki ilgisini çeken meleklerimiz olur dedim ve sizlerler paylaşmaya karar verdim.. Detaylar aşağıdaki şekildedir..

  < Konu Resmi..>

  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
  KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2011
  FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
  Konu: “Hayata Dair”
  1 - KONU VE AMAÇ

  “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2011” yılı fotoğraf yarışmasının konusu “Hayata Dair” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı, amatör veya profesyonel kadın fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır. Fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma bu sebeple; Anadolu Hayat Emeklilik tarafından, TFSF – Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteğiyle düzenlenmektedir.
  2 - KATILIM KOŞULLARI VE ŞARTLARI
  Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan 18 yaş ve üzeri tüm amatör veya profesyonel kadınlara açıktır. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
  Yarışma renkli sayısal dalda düzenlenmektedir. Siyah-beyaz ve sepia gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, Anadolu Hayat Emeklilik tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri boyutlarda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte gönderilecek CD kayıtlarında fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük baskıya uygun olacak şekilde (uzun kenarı en az 45 cm) ve en az 300 dpi çözünürlükte, JPEG formatında gönderilmelidir.
  Baskı sırasında bu kurala uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.
  Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

  CD’ye kayıt edilen her fotoğrafın adlandırılmasında sırasıyla; 5 rakamdan oluşan rumuz (tüm fotoğrafların başında aynı rumuz kullanılacaktır), sıra numarası ve varsa eser adı mutlaka bulunmalıdır (Örnek: 12345 – 1 - eser adı ). Fotoğrafla ilgili bu üç unsurdan birinin noksan olması halinde başvuru kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.
  Başvuru formuyla gönderilecek CD’nin üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.
  Birden fazla fotoğraf ile katılım durumunda tüm fotoğraflar aynı CD içerisine jpeg olarak kayıt edilmelidir. Fotoğraf ismi CD’ye kaydedilirken formda bulunan şekilde sırasıyla rumuz-sıra no-eser adı şeklinde yazılmalıdır. Başvuru formunun ayrıca CD’ye kaydedilmesi gerekmemektedir.
  Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.
  Eserlerin kaydedildiği CD ve başvuru formu beraber zarflanarak son katılım tarihi olan gün, mesai saati sonuna kadar teslimat yerine ulaşacak şekilde gönderilmelidir; aksi halde yarışmaya dahil edilmeyecektir.
  Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
  - Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan,
  - Ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
  E-posta yolu ile gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir.
  3 - ESERLERİN GÖNDERİLMESİ VE İADESİ
  Katılım formu noksansız doldurulacaktır. CD kayıtlarındaki görüntülerin adlandırılmaları katılım formu ile aynı olmalıdır. Kayıtlı CD ve katılım formu gönderim sırasında hasar görmeyecek şekilde paketlenip Yarışma Sekretaryası’na elden ya da posta yoluyla teslim edilecektir.
  CD’ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir. 3 Haziran 2011 tarihinden sonra, TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.
  4 -KULLANIM HAKLARI
  Katılımcı, dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’ye izin / muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
  5 - YARIŞMA TAKVİMİ
  Yarışma Başlangıç Tarihi : 3 Ocak 2011
  Son Katılım Tarihi : 14 Mart 2011
  Değerlendirme Toplantısı : 23 Mart 2011
  Sonuç Bildirimi : 28 Mart 2011
  Ödül Töreni ve Sergi : Mayıs 2011’in ilk yarısı
  6 - SEÇİCİ KURUL
  Prof. Güler Ertan-İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü Öğr. Üy.
  Aramis Kalay-Fotoğraf Sanatçısı
  Laleper Aytek-Fotoğrafçı
  Timurtaş Onan-Fotoğraf Sanatçısı
  Nihan Güney-Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri
  Seçici kurul en az üç kişi ile toplanır.
  7 - ÖDÜLLER
  Birincilik ödülü : 5.000 TL
  İkincilik ödülü : 3.000 TL
  Üçüncülük ödülü : 1.000 TL Sergilemeye değer bulunan eser : 200 TL
  (Ödül alan ve sergilenen eserlerin kullanım hakları yukarıda belirtilen tutar karşılığında süresiz olarak Anadolu Hayat Emeklilik’e ait olacaktır)
  8 - YARIŞMA SEKRETERYASI
  Öğünç Yenigün
  Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşavirliği
  İş Kuleleri Kule 2 Kat: 18 Levent - İstanbul
  Tel: 0212 317 70 25
  E mail:
  iletisim@anadoluhayat.com.tr
  9 - Yarışmamıza katılan herkes bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.
  10- Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nca 2010/44 numara ile onaylanmıştır.
  11- Yarışma süresince TFSF temsilcisi bulunacaktır.


  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
  KADIN GÖZÜYLE HAYATTAN KARELER 2011 FOTOĞRAF YARIŞMASI
  BAŞVURU FORMU


  Konu : Hayata Dair
  Yarışma Sekretaryası:
  Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşavirliği
  İş Kuleleri Kule 2 Kat:18 Levent – İstanbul
  Tel : 0212 317 70 25
  İletişim ve etkinlik bilgileri için
  E-mail:
  iletisim@anadoluhayat.com.tr
  NO
  RUMUZ (sayı ile)
  ESER ADI
  1
  2
  3
  4
  5
  Anadolu Hayat Emeklilik Fotoğraf Yarışması Şartnamesinin katılım koşullarını ve şartnamenin tüm maddelerini aynen kabul ettiğimi beyan eder ve beyanımı aşağıdaki imzamla onaylarım.
  YARIŞMACININ
  Adı – Soyadı :
  T.C.Kimlik No :
  Adresi :
  Ev Telefonu :
  İş Telefonu :
  Cep Telefonu :
  E-mail :
  Tarih :
  İmza :


   
  MaWiM bunu beğendi.
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Bilgilendirme için saol tatlım eminim ilgilenen bayanlar çıkacaktır:)
   
  ßeLeN bunu beğendi.
Anadolu hayat kadın gözüyle hayattan kareler 2011 yarışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gerçek Hayat Kareleri

  Gerçek Hayat Kareleri

  Vücudunu varlık elbisesinden soyma azminde bir abdal derviş. Deli deli raks ediyor. Sonbahar gazellerinin rüzgâr önünde uçuşmasını andıran, ansızın bastıran sağanağı çağrıştıran figürler gösteriyor. Kendi varlığının da küllî iradenin önünde bir yaprak kadar güçsüz olduğunu, tamamen ona boyun eğmiş bulunduğunu anlatmaya çalışıyor sanki. Raks ederken bir yandan da ciğerinin derinliklerinden...
 2. Kadın gözüyle hayat

  Kadın gözüyle hayat

  Anadolu Hayat Emeklilik’in düzenlediği “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı Anadolu Hayat Emeklilik’in düzenlediği “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Değişik illerden 546 kadın fotoğrafçının katıldığı yarışmada Hacer Karanlık’ın Van Gölü civarındaki Kıyıbükü köyünde çektiği “Emeğe Başlayış” adlı fotoğrafı birinci seçildi....
 3. “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2009” fotoğraf yarışması başlıyor!

  “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2009” fotoğraf yarışması başlıyor!

  Anadolu Hayat Emeklilik tarafından, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2009”, 01 Ocak–27 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Üç yıldır gelenekselleşen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” ile Anadolu Hayat Emeklilik, kadınları bu kez “Hayata Dair” fotoğraflar çekmeye davet ediyor. “Kadın ne yaparsa yapsın içine güzellik katar....
 4. hayatımız 3 kare...

  hayatımız 3 kare...

  işte hayatımızın 3 dönemi:D

Sayfayı Paylaş