1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.278
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Anal birlikteliğin sakıncaları

  Konu, 'Cinsellik Mekanı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  anal birliktelik nedir,anal birlikteliğin sağlık açısından zararı varmıdır,anal birlikteliğin zararları,anal birliktelik hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>

  Anal **** arkadan yapılan cinsel birleşmeye -özellikle penisin anüse girdiği cinsel birleşme türüne verilen addır. Bu tür cinsel birleşmekten sık sık "rektal ****" olarak da bahsedilir. Anal seksin gerçekten de önemli sağlık riskleri bulunmaktadır, bu yüzden lütfen makalemizde verilen tavsiyeleri dikkatli bir şekilde okuyunuz.
  Tabular ve enfeksiyonlar
  Anal seksin çeşitli türleri, özellikle de anal birleşme hakkında birçok tabu mevcuttur. Bu tür cinsel faaliyetler ahlaki kızgınlık, suçluluk ya da endişe gibi güçlü duyguları harekete geçirebilmektedir.
  Bu tür yakınlaşmaları bazı insanlar aykırı ve itici bulurken, diğerlerinin heyecan verici, uyarıcı ve cinsel yakınlığın normal bir parçası olarak gördüklerini unutmamak gerekir. Bu fikirden hoşlanalım ya da hoşlanmayalım, araştırmalar hem kadınlarda hem de erkeklerde anal bölgenin birçok erotik sinir ucuna sahip olduğunu göstermektedir. Bu yüzden birçok çiftin arka uyarımdan zevk alması şaşırtıcı değildir.
  Peki ama enfeksiyon riskleri?
  Birçok cinsel faaliyet, belsoğukluğu ve herpesten, hepatit B ve HIV'ye kadar birçok hastalığın bulaşması riskini içinde bulundurur. Anal birleşmenin neredeyse diğer bütün cinsel faaliyetlerden daha fazla risk taşıdığı konusunda kanıtlar bulunmaktadır. Bu risklerle ilgili daha detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.
  Kimler anal **** yapar?
  Yalnızca eşcinsel erkeklerin anal **** yaptıkları konusunda oldukça yaygın bir yanlış düşünce vardır. Bu kesinlikle doğru değildir. Tahminlere göre heteroseksüel çiftlerin üçte biri bu tür faaliyetleri zaman zaman denemektedir. Ayrıca heteroseksüel çiftlerin yüzde 10'unun sevişmelerinin düzenli bir parçası olarak anal yolla birleştiği düşünülmektedir. Kesin sayılara bakıldığında, heteroseksüel insanlar çoğunlukta olduğu için cinsel tercihi karşı cins olan kişilerin eşcinsellere göre daha fazla anal **** yaptığı ortaya çıkmaktadır.
  Özenli ve dikkatli bir şekilde yapılırsa, anal **** birçok çift için mümkündür. Ancak sağlık açısından bazı riskleri vardır ve çiftlerin hoşlanabilecekleri daha güvenli cinsel uygulamalar mevcuttur. Anal seksin sağlık riskleri aşağıda açıklanmıştır.
  İnsan bağışıklık yetmezliği virüsü (HIV)
  Anal birleşmenin, kazanılmış bağışıklık yetmezliği hastalığına (AIDS) yol açan HIV virüsünün bulaşmasında, özellikle de kadın için diğer cinsel faaliyetlerden daha fazla risk taşıdığı tartışılmazdır.
  İnsan papillom virüsü (HPV) ve siğiller
  Bu virüs anal birleşmeyle bulaşabilmekte ve anal siğillere neden olabilmektedir.
  HPV ve anüs kanseri
  Maalesef bazı HPV türleri kanserojen (kansere yol açan) potansiyele sahiptir. Kadınlarda rahim ağzı ve muhtemelen gırtlak kanserine yol açan bazı türleri vardır. Bu yüzyılın başlarında yapılan bir araştırma HPV'nin birçok anüs kanseri dokularından temizlenebildiğini göstermiştir. 2008 yılına kadar yapılan araştırmalarla, birçok partnerle anal birleşme yaşayan kişilerin anüs kanserine yakalanma ihtimali aşırı derecede yüksektir.
  Hepatit A (bulaşıcı karaciğer yangısı)
  Bu sarılığa ve karın ağrısına neden olabilen viral bir enfeksiyondur. Hepatit A genellikle yaşamı tehdit eden bir hastalık değildir, ancak hastalık bulaşan insanlar kendilerini oldukça hasta hissedebilirler. Hastalık ağız ve anal temasla bulaşabilmektedir.
  Hepatit C
  Hepatit C ilerleyen ve bazen de ölümcül olabilen kronik karaciğer hastalığının sebeplerinden biridir. Hastalık ender de olsa anal birleşmeyle bulaşabilmektedir. Hastalık kan yoluyla bulaştığından damar içi ilaç kullanımı için gereçlerin paylaşılması hastalığın bulaşması açısından daha büyük bir risk taşımaktadır.
  Escherichia coli (koli basili)
  Bu bakteri hafiften, şiddetliye, hatta (çok ender de olsa) ölümcül gastroenteritise (mide ve bağırsak iltihabı) neden olabilmektedir. Bakteri ağız ve anal temasla bulaşabilen birçok virüs ve bakteriden biridir. Bazı koli basili türleri (üropatik koli basili) sistitten, ciddi bir böbrek enfeksiyonu olan piyelonefrite kadar birçok idrar yolları enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Koli basili, kadın anüsü ve kadın idrar yolu ağzı arasındaki kısa mesafeyi kolayca kat ederek idrar yolları enfeksiyonlarına neden olur. Anal birleşme, özellikle de hemen ardından vajinal birleşme gerçekleştirilirse bu geçişe olanak sağlayacaktır.
   
Anal birlikteliğin sakıncaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 3G Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

  3G Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

  3g özellikleri ve zararları Bir 3G'dir aldı başına gidiyor...Peki nedir bu 3G ne işe yarar yenilirmi içilirmi...Zararları yararları nelerdir bütün bu soruların cevabı konumuzda... Buyrun melekler okuyun :tik: 3G NEDİR? İsveç’te, 3G’de bulunan 3 UMTS sistemini test etmişler. İnsan vücudu üzerinde çok önemli zararları olduğunu görmüşler. Bu ateşi elinize almayın, geleceğinizi yakmayın!...
 2. Sezaryenle Doğumun Sakıncaları

  Sezaryenle Doğumun Sakıncaları

  sezaryen doğum sakıncaları zararları nelerdir hangi durumlarda yapılmalı ile ilgili bilgiler burada melekler Günümüzde ne yazık ki tercih sebebiyle doğumlar çoğunlukla sezaryenle yapılıyor melekler.Ciddi bir operasyon olan sezaryen,sırf anne adaylarının normal doğumdan çekinmesi sebebiyle gün evvelinden ayarlanır oldu. Aslında sadece doğumun zora girmesi ve problem çıkması durumlarında...
 3. Dövme Yaptırmanın Sakıncaları

  Dövme Yaptırmanın Sakıncaları

  dövme yaptırmak dövme yaptırmanın zararları dövme yaptırmanın sakıncaları Sevgili melekler, usta ellerden çıktığında gerçekten de bir şaheser gibi görünen dövmeler aslında sağlığa son derece zararlı. Bu konuda uzman bir isim, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Sedat Özçelik, egzama, sedef, ürtiker ve ödemlere neden olan kalıcı dövmelerin, alerjilere...
 4. İslamda anal birliktelik harammıdır?

  İslamda anal birliktelik harammıdır?

  islamda ters ilişki günahmıdır,islamda anal ilişki sakıncalımıdır,islamda ters ilişkinin günahları,islamda cinsi münasebet hakkında bilgiler Erkeklerin “cinsel İlişki”de hanımlarına arkadan yaklaşmalarının nasıl bir la’netlik iş olduğunu gösteren hadîslerden bir kısmını “ez-Zevâcir” isimli eserden ve “ed-Dürrü’l-Mensûr” isimli tefsîrden nakledelim: Tirmizî, Nesâî ve İbnü Hibbân sahih’inde...
 5. İslamda anal birliktelikle ilgili hükümler

  İslamda anal birliktelikle ilgili hükümler

  Kadına arka organdan temas ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır. Şayet kadın bu işe razı olacak olursa, o da büyük günaha ortak olur. Eşler arası bile olsa anal ilişki, livata olarak adlandırılmış olup, yasaklanmıştır. Cenab-ı Hak buyuruyor: “Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin...

Sayfayı Paylaş