Ananas yemek tüp bebek yaptırırken zararlı mı?

• Konbuyu başlatan Mucizelere inan
  • Başlangıç tarihi
M

Mucizelere inan

Forum Okuru
Ananas yemek tüp bebek yaptırırken zararlı mı?

Tüp bebekte ananas yiyenler melek kadınlar kulübü tüp bebekte ananas yenir mi forumda.​

Kızlar bir arkadaşım daha doğrusu ablam gibi sevdiğim bir kişi bana tüp bebek yaptırıyorsan ananas maydanoz nar filan yeme dedi. Ben de aksi gibi ananasi çok severim ama tüp bebekte ananas yenir mi? Ananas problem yapar mı ya da hamile kalsam düşük yapar mı? Doktorum da bişey demedi ama hani yememem gereken şeyleri söylemedi sormak gerekir mi?

Merhabalar
Tüp bebek tedavisi konusunda umarım beklediğiniz gelir demek istiyorum. Tüp bebek uzun sürecli özellikle anne adayları için zorlu bir surectir. Özellikle bazı besinler var ki bunları aslında sadece tüp bebek tedavisi gören kişilere değil normal gemi olanlara ilk 3 ay özellikle önerilmez. Bunların başında kafeinli içecekler yiyecekler maydanoz gibi meyve ve sebzeler gelir bunlar özellikle rahmin içini rahim kasılmalarını arttıran besinden olduğu için doktorlar tarafında da tavsiye edilmez. Ananız konusunda ise bazı yorumlarda yenmemesi gerektiği bazılarında ise bu süreçte çok faydalı bir meyve aldığı söylenmektedir hatta ananas yemek tüp bebek tedavisinde embriyonun plasentaya daha hızlı bu şekilde tutunmasını sağlar diye yorumlarda var. Yine de bu konuda siz doktorunuza da danışın lütfen çünkü belirsiz cevaplar var bu konuda. Özellikle ananası da seviyorsaniz mutlaka danışın bu konuda. Aşağıdaki konu da sizin ilginizi çekebilir. "Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı?"

Geri